Йога для дітей 5 років вправи з картинками

У сучасному суспільстві модною тенденцією вважається заняття йогою. Саме поняття йоги являє собою індійське вчення, яке забезпечує баланс між тілом і душевними якостями. Такі заняття допомагають не тільки зміцнити м’язи, але і навчитися знімати стрес. У цій статті читачки дізнаються, якою повинна бути йога для дітей 5 років вправи з картинками, теж будуть представлені до кожної вправи.

Заняття йогою для малят п’ятирічного віку корисні позитивним впливом на серцево-судинну, нервову, дихальну систему, м’язи та кістки дитини. Заняття формують у дітей посидючість і допомагають навчитися розслаблятися, що стане в нагоді в майбутньому.

Йога для дітей 5 років вправи, правила

Категорично протипоказано займатися з дитиною йогою при температурі, хронічних захворюваннях.
Для успішного проведення занять потрібно слідувати рекомендаціям:

 • Проводити заняття у формі гри. Дитині складно пояснити про самопізнання і контроль, тому простіше запропонувати йому пограти.
 • Оптимальний час для початку занять — ранок. Малюкам, які відвідують дитячий садок, можна займатися і ввечері.
 • Часовий інтервал між їжею і заняттям повинен бути не менше 3 годин. Якщо дитину турбує почуття голоду, то за годину до початку тренування дозволяється випити молоко, чай, какао.
 • Періодичність занять повинна складати не менше 5-6 разів на тиждень.
 • Тривалість першого заняття не повинна перевищувати 20 хвилин. Потім необхідно поетапно збільшувати час до 45 хвилин.
 • Перед початком заняття провітрити кімнату.
 • Перед уроком йоги дитині варто сходити в туалет по великій і малій нужді.
 • Підібрати правильну уніформу. Для занять підійде одяг з бавовняної або лляної тканини. Важливо, щоб ноги були босі під час тренування.
 • Під час тренувань можна включити спокійну, розслаблюючу музику.
 • Перед виконанням особливих положень тіла – асан, потрібно розігріти м’язи. Для цього потрібно виконувати прості вправи, які дозволять перейти до більш складним. Наприклад, кругові рухи головою корисні для шийних м’язів. Потім потрібна розминка у вигляді підтягування у турецькій позі. Наступним вправою для розігріву є стискання і розтискання пальчиків. Правильне виконання вправи полягає в тому, що дитині потрібно витягнути вперед руки і по черзі стискати та розтискати кулачки.

Комплекс вправ дитячої йоги

Пропонований комплекс асан дитячої йоги передбачає затримку в кожній позиції на 3-4 вдихи.
Основні вправи для дитячої йоги:

 • Поза «Дерево». Виконання цієї асани полягає в тому, що дитині потрібно підняти одну ногу і впертися стопою в іншу. Долоньки в цій позиції повинні бути піднятими, ліктьові суглоби – зігнутими. Правильне виконання вправи представлено на малюнку 1.

Йога для дітей 5 років вправи з картинками

 • Поза «Фламінго». Ця позиція нагадує стандартне вправа «ластівка». Правильне виконання цієї асани полягає в необхідності на одній нозі утримувати рівновагу. Руки можуть бути витягнуті у бік або з боків. Необхідно, стоячи на правій нозі, плавно підняти ліву. Положення тулуба не повинно змінюватися. Потім потрібно змінити ноги. Правильна поза представлена на малюнку 2.

Йога для дітей 5 років вправи з картинками

 • Поза трикутника. Для виконання цієї асани потрібно поставити ноги на ширину плечей і ширше, витягнути руки в сторони. Потім опустити праву руку до правої ноги, а ліву підняти високо вгору. Правильна асана представлена на малюнку 3.

Йога для дітей 5 років вправи з картинками

 • Поза скрученого трикутника. Дії аналогічні попередній асани. Основна відмінність полягає в необхідності опустити ліву руку до правої ноги, а праву руку підняти вгору. Правильна позиція показана на малюнку 4.

Йога для дітей 5 років вправи з картинками

 • Умиротворення або спокій. Для виконання цієї вправи потрібно сісти на килимок для йоги, схрестивши ноги. Положення спини – пряме. Потім на коліна необхідно покласти руки і дихати. Правильна позиція представлена на малюнку 5.

Йога для дітей 5 років вправи з картинками

 • Поза лева. Для виконання цієї позиції необхідно встати на коліна і опустити на груди стегна. Наступним кроком потрібно зробити вдих і видих. Потім потрібно встати на коліна, а руки поставити перед собою. Правильна позиція представлена на рисунку 6.

Йога для дітей 5 років вправи з картинками

 • Зміїна поза. Для виконання цієї асани дитині потрібно лягти на живіт. Потім основний упор потрібно зробити на зігнуті лікті. Потім потрібно підняти груди повільно. Правильне положення представлено на рисунку 7.

Йога для дітей 5 років вправи з картинками

Завершити тренування можна давши дитині полежати на килимку, розслабившись.

Йога для дітей 5 років вправи з картинками розглянули. У статті висвітлено основні вправи з курсу дитячої йоги. Батьки можуть імпровізувати або віддати дитину на спеціальні курси, якщо не вдається проявити педагогічну вправність.