Кашель у дитини причини, симптоми, лікування

Кашель у дитини чи не найчастіша скарга у батьків. Кашель це не хвороба, це один із симптомів хвороби, кашель особливо часто відзначається при респіраторних інфекціях, різних патологіях верхніх і нижніх дихальних шляхів, плеври.
Кашель може розвиватися також при захворюваннях серцево-судинної системи, патології шлунково-кишкового тракту, метаболічних розладах.

Кашель у дитини причини, симптоми, лікування

Причини кашлю у дітей

Зміст:

 • 1 Причини кашлю у дітей
 • 2 Сухий кашель у дитини
 • 3 Лікування сухого кашлю у дітей
 • 4 Засіб від кашлю для дітей
 • 5 Народні засоби від кашлю для дітей
 • 6 Види дитячого кашлю, симптоми і способи лікування в домашніх умовах
  • 6.1 Простий сухий кашель у дитини
  • 6.2 Як лікувати кашель у домашніх умовах?
  • 6.3 Вологий нежить у дитини
  • 6.4 Як лікувати вологий нежить в домашніх умовах?

Виникає кашель у дитини при подразненні рецепторів блукаючого нерва в кашлевих і стресогених зонах. Найважливіші з яких розташовані в слизовій оболонці гортані, голосових зв’язок, трахеї, великих бронхів і навіть в зовнішньому слуховому проході.
Кашель як захисний рефлекс корисний, так як очищає дихальні шляхи, сприяє видаленню з дихальних шляхів надлишкового секрету, частинок пилу, диму. Нетривалий турбує дитину і його батьків кашель, протягом 1 — 2 тижнів, в період гострої респіраторної інфекції зазвичай полегшується лише симптоматичним лікуванням.

Залежно від характеру кашлю сухий, нав’язливий, вологий, призначають мукалитики або відхаркувальні засоби. Рідше хворій дитині потрібні ліки, що пригнічують кашель, у всіх випадках надійніше звернутися до лікаря.
Тривалий кашель більше 4 тижнів може бути виснажливим для дитини, порушує його сон, харчування. Тривалий кашель це симптом, що вимагає постійного лікарського контролю і діагностичного пошуку. Правильна інтерпретація кашлю і встановлення його причини сприятиме адекватної терапії викликали його захворювань.

Найчастіше тривалий, як його називають хронічний кашель у маленької дитини, зовсім не пов’язаний з якоюсь страшною хворобою. Малюки в силу особливістю своєї імунної системи, часто хворіють не важкими вірусними інфекціями, які протікають з кашлем і нежиттю.

Кашель у дитини причини, симптоми, лікування

Іноді діти хворіють так часто, що у батьків виникає відчуття, що дитина взагалі не перестає кашляти. Кашель виникає в нову хворобу і не встигає зникнути від попередньої. По мірі дорослішання такий хронічний кашель, благополучно закінчується.
Не рідко тривалий кашель у дитини обумовлений збільшенням аденоїдів і постійним запаленням, тоді запальна слиз постійно стікає по задній стінці глотки, дратуючи розташовані там кашлевые рецептори. Ніякої великої біди в цьому немає, зазвичай кашель турбує дитину тільки при зміні положення тіла, при пробудженні або розсипу.

Значно рідше зустрічаються більш серйозні причини затяжного кашлю, такі як: бронхіальна астма, порушення розвитку серця і легенів, у всіх випадках тривалого кашлю необхідно звернутися до лікаря.