Кімнатні рослини для дітей

Діти дуже швидко ростуть, і ось настає час, коли малюк стає більш самостійний, і батьки облаштовують йому особисту кімнату. Крім меблів і різних деталей інтер’єру, спальню дитини мама і тато хочуть додати трохи свіжості та затишку, кілька горщиків з зеленими друзями людини — квітами. Але не всі рослини підходять для будинку, а тим більше для дитячої кімнати.

Які квіти вибрати дитячу кімнату.

Зміст:

  • 1 Які квіти вибрати дитячу кімнату.
  • 2 Шкідливі рослини для дитячої кімнати.
  • 3 Кімнатні рослини для дитячої. Вибираємо найкраще! (Відео)

Кімнатні рослини для дітей

 

Існує безліч рослин, які поглинають пил і токсичні речовини, створюючи в будинку сприятливу атмосферу:

• Каланхое — нерегулярно квітучі рослина родом з Африки, в квартирі може жити цілий рік. Для кімнати малюка можна вибрати п’ять видів каланхое. Ця квітка не вибагливі в утриманні, очищає повітря від мікробів. Сік листя каланхое володіє лікувальними властивостями, що можна застосовувати в домашній медицині: загоювати ураження шкіри, лікувати нежить і захворювання порожнини рота.

• Алое — в кімнатних умовах майже не цвіте, дуже невибагливий в утриманні. Існує більше 400 видів рослин. Сік алое використовується для лікування ушкоджень шкіри, запалення порожнини рота, додається в косметичні маски.

• Хлорофітум — наипопулярнейшее рослина родом із тропічних лісів. Існує три види хлорофітуму. Рослина дуже невибаглива і доступно навіть початківцям квітникарям. Дуже добре зволожує і очищає повітря в приміщенні, поглинає отруйні гази, приносить в дім затишок і щастя. Дуже корисний для кішок, які люблять «оъедать» кінчики листя.

• Кімнатний евкаліпт — вічнозелене рослина. Евкаліпт світлолюбний і любить вологу в ґрунті. Це рослина виділяє речовини — фитонициды, які знищують бактерії в повітрі, чого в кімнаті стає легше дихати.

• Пеларгонія — дуже гарна кімнатна рослина з тривалим цвітінням. Існує багато видів. Невибагливі в утриманні, але дуже любить вологий грунт. Володіє приємним ароматом, розслабляє і заспокоює. Очищає повітря від шкідливих бактерій і домішок, використовується в медицині та парфумерії.

В кімнату до дитини можна поставити також всім відомі красиві і невибагливі гібіскуси, папороті, фіалки, бегонії, фуксії, сансевіеріі, цитрусові рослини.

Шкідливі рослини для дитячої кімнати.

Кімнатні рослини для дітей

 

Не всі рослини підходять для будинку, а тим більше для кімнати дитини. Багато рослини отруйні, що може викликати алергію, а при попаданні всередину — отруєння. Також в кімнату малюка не варто ставити квіти обсипаються або мають сильний запах.

Читайте також: Отит у дитини симптоми, діагностика, лікування

• Кактуси — хороші збирачі негативної енергії. Але дитина може поранитися про їх колючки, а сік кактуса і зовсім отруйний.

• Олеандр — красиве рослина, що має декілька видів. Вимагає догляду і виділяє в повітря отруйні речовини.

• Фікус — має 900 різновидів, але для будинку не підходить, так як сік цієї рослини отруйний, може викликати у дитини алергію.

• Пальми — начебто нешкідлива і красиве рослина, але занадто великі пальми можуть налякати малюка вночі.

В кімнату до дитини також не варто ставити інші отруйні рослини: плющ, молочай, герань, дурман, азалія, спатифиллум.

Якщо дитина ще зовсім маленький, і може відірвати листя або квітки і з’їсти їх, від рослин краще взагалі на час відмовитися, або поставити туди, куди малюк не зможе дотягнутися.

При виборі рослини для дитячої кімнати, слід звернути увагу на обробку листя в магазині, і на добрива в ґрунті горщика, щоб у них не було шкідливих для малюка речовин.

Життя і здоров’я дитини і його батьків залежить від багатьох факторів, в тому числі від атмосфери в будинку. Вибирати рослини для дітей слід ретельно, так як багато квіти можуть піти членам сім’ї на користь, а багато нашкодити. Потрібно вивчити рослини, які випускають у повітря отруйні пари, а також рослини, чий сік отруйний і може завдати шкоди маляті. Не варто заводити в будинку рослини, про які можна поранитися, або занадто великі — які можуть впасти на дитину і сильно його налякати.

Діти — квіти життя. Щоб дитина був здоровий і щасливий, батькам слід ретельно підходити до його безпеки не тільки на вулиці, але і в його особистій кімнаті. Потрібно виключити всі можливі фактори ризику для здоров’я малюка, навіть нешкідливі квіти, які насправді можуть бути дуже шкідливі і отруйні.

Кімнатні рослини для дитячої. Вибираємо найкраще! (Відео)