Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення

Кір у дітей – це інфекційне захворювання, якому піддаються в основному діти, викликається Measles virus. Найчастіше хворіють малюки від 6 місяців до року життя (перед першим щепленням), а також діти до 15-річного віку, якщо вчасно не були прийняті необхідні дози вакцини.

Це трапляється, так як захворювання кору може виникнути навіть через кілька років. Які симптоми кору і її лікування? Які можуть бути ускладнення після такої хвороби?

Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення

Кір у дітей завдяки щепленням пішла в небуття, але іноді все ж повертається. Це захворювання швидко поширюється – якщо дитині не була зроблена ін’єкція, то є великий ризик того, що він буде атакований даним захворюванням, тому що один хворий може передати вірус 15-20 оточуючим (коли людина хворіє на грип, то може заразити тільки одного або трьох осіб).

Вірус передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Кір є максимально небезпечною за п’ять днів до появи висипу і протягом чотирьох днів з моменту її виникнення.

Кір симптоми у дітей

Зміст:

 • 1 Кір симптоми у дітей
 • 2 Кір симптоми у дітей висип
 • 3 Кір у дітей лікування
 • 4 Ускладнення після кору
 • 5 Кір фото у дітей
 • 6 Кір — Школа доктора Комаровського (Відео)

Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення

Симптоми захворювання у дітей – це:

 • лихоманка;
 • катар;
 • біль у горлі;
 • кашель – зазвичай напружений і сухий;
 • почервоніння очей і світлобоязнь;
 • обличчя хворої дитини виглядає як після тривалого плачу

Кір симптоми у дітей висип

Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення

Висип під час кору досить характерна: спочатку виникають невеликі плями, потім вони зливаються в червоні плями з дрібними потовщеннями неправильної форми. Висип спочатку з’являється за вухами, потім на обличчі і шиї, а також на тілі, руках і ногах. Слизувата порожнина рота також запалюється.

При виникненні висипів (приблизно 4-5 днів) температура починає спадати, і дитина навіть при наявності ще нежитю і кашлю поступово відновлюється. Через кілька днів висип стає бурого кольору, далі вона починає відшаровуватися.

Читайте також: Температура у дитини

Деякі діти, особливо з меншою стійкістю, дуже важко переносять захворювання на кір (воно може супроводжуватися геморагічної висипом, епілептичними припадками).

Кір у дітей лікування

Лікування є симптоматичним. Не існує противірусних ліків, які були б ефективні у випадку кору. Температуру у дитини необхідно збивати жарознижувальними препаратами, можна вводити також протикашльові препарати.

Дитина повинна лежати у ліжку (також і протягом декількох днів після зникнення лихоманки) в затемненій кімнаті, що полегшить світлобоязнь. Якщо очі дитини дуже червоні, їх можна промивати фізіологічним розчином. Кімната хворого повинна часто провітрюватися.

Ускладнення після кору

Ускладнення після кору представляють величезну небезпеку, іноді це може обернутися навіть летальним результатом. Не щеплені діти схильні до ризику надалі страждати:
— пневмонією;
— отитом;
— міокардитом;
— запаленням головного мозку (приблизно на 1 тисячу випадків);
— підгострим склерозірующем енцефалітом.

Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення

Особливо небезпечним є підгострий склерозуючий енцефаліт, який розвивається через 7-10 років після того, як людина перехворіла на кір. Виникає це у 0,01% хворих. Характерними для цього ускладнення є надзвичайно високі концентрації антитіл проти вірусу, а також серйозні неврологічні симптоми у вигляді порушення мови, порушення психічного і тривалого паралічу.

У разі цього ускладнення медицина безсила, а прогноз завжди плачевний. Підгострий склерозуючий енцефаліт викликає смерть протягом року або двох, іноді розвивається повільно і дозволяє прожити близько 10 років; лише приблизно у 10% хворих можливо мимовільне поліпшення.

Кір фото у дітей

Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 1. На фото кір у дитини. Висип на другий день висипання. Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 2. На фото симптоми кору — плями Бельського-Філатова-Коплика. Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 3. На фото вид висипу при корі. Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 4. На фото симптоми кору — плями Бельського-Філатова-Коплика на слизовій оболонці щік і корова енантема в області неба. Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 5. На фото кір у дитини, початкова стадія. Висип спочатку захворювання локалізується на обличчі, шиї й за вухами (перший день висипань). Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 6. На фото кір у дітей. З’являється висип на всьому тілі. Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 7. На фото кір у дитини. Висип при кору, 2-й день висипань. Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 8. На фото висип при кору в стадії пігментації. Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 9. На фото симптоми кору: збільшені лімфатичні вузли і кон’юнктивіт. Кір у дітей: причини, симптоми, лікування та ускладнення Рис. 10. На фото кір у дітей. Приєднання вторинної інфекції призводить до розвитку бактеріального кон’юнктивіту. Кон’юнктива очей гиперемируется, повіки набрякають, з очей з’являються гнійні виділення.

Кір — Школа доктора Комаровського (Відео)