Комп’ютерна залежність у підлітків

Компютерна залежність у підлітківКомп’ютерна залежність у підлітків – дуже актуальна на сьогодні проблема. Все більше і більше людей поглинені різними гаджетами. Підлітки, на жаль, не є винятком. Батьки стурбовані ігроманією дітей. Як намацати грань між простим заняттям і комп’ютерною залежністю?

Симптоми комп’ютерної залежності:

Зміст:

  • 1 Симптоми комп’ютерної залежності:
  • 2 Причини комп’ютерної залежності у підлітків
  • 3 Рекомендації для профілактики комп’ютерної залежності
  • 4 Ігрова залежність у дітей та підлітків: причини, симптоми (відео по темі)

• нестерпне очікування ігрового моменту;

• втрата рахунку часу, проведеного за комп’ютером;

• бажання безвідривної ігрової діяльності;

• нездатність зайняти себе чимось іншим, крім комп’ютера;

• складність у спілкування з близькими та однолітками.

Підлітки все менше виходять гуляти, проводячи весь вільний час за комп’ютером. Це не може не позначитися на їх здоров’ї:

• дратівливість, агресія, апатія;

• втрата апетиту, бажання їсти за комп’ютером;

• проблеми зі сном;

• головні болі;

• сухість очей, погіршення зору.

Причини комп’ютерної залежності у підлітків

Залежність може бути обумовлена сукупністю темпераменту, складу особистості та психологічного фактора.

1. Неблагополучна сімейна ситуація: відсутність взаєморозуміння в родині, конфлікти – все це може стати чудовим приводом для бажання підлітка піти у віртуальний світ.

2. Важка атмосфера з однолітками. Діти дуже залежні від думки однолітків. Відсутність друзів, образи чи ігнорування подроска іншими дітьми також доводить до бажання жити іншим життям і йти з реальності.

3. Брак уваги.

4. Постійні стреси.

5. Бажання домогтися віртуального визнання. Іноді діти в гонитві за ” авторитетом і лідерством намагаються знайти визнання в соціальних мережах.

6. Якісь невдачі у повсякденній діяльності.

Як правило, всі причини ведуть до одного – підліток хоче сховатися від цього світу, забутися і опинитися там, де він сильніший і можливостей у нього більше.

Рекомендації для профілактики комп’ютерної залежності

Для профілактики залежності можна зробити наступні заходи.

1. Вчіть свою дитину правильно розставляти пріоритети. Не переоцінюйте значення комп’ютера у вашій родині. Якщо ви ставитеся до нього як до дуже важливої купівлі, сдуваете з нього порошинки, то для дитини це машина автоматично стає чимось надцінним.

Читайте також: Аутизм у дітей ознаки, симптоми, діагностика, лікування

2. Комп’ютер не зло. При правильному підході і контролі дозвілля дітей за ним він може стати відмінним помічником у навчанні і загальному розвитку. Створіть умови, за яких підліток буде черпати більше корисного з мережі.

3. Будьте уважні до своїх дітей. Якщо дитина став більше часу проводити за комп’ютером, ніж зазвичай – проясніть ситуацію, можливо, у нього які-небудь проблеми. І замість того, щоб повідомити про них вам, він рятується втечею з реальності. Спілкуйтеся з підлітком, приділяйте йому увагу. Створіть довірчі відносини.

4. Заохочуйте його успіхи в реальному житті, мотивуйте його на активну діяльність: різноманітні гуртки, спортивні секції та інше. Це відверне його від комп’ютера та мереж, а головне, буде корисним для його життєдіяльності.

5. Самооцінка підлітка не повинна бути низькою. Працюйте над цим, хваліть його. Низька самооцінка дуже часто є джерелом комп’ютерної залежності. Оточіть дитину любов’ю, турботою і вірою в її можливості.

6. Нормований графік проведення часу за комп’ютером. Кількість часу, проведеного дитиною за комп’ютером, має контролюватися батьками.

7. Плавний перехід дітей з комп’ютерної ігрової діяльності на якісь рухливі ігри, щоб самому процесу залишення комп’ютера не надавалося великого значення.

8. Ваш особистий приклад. Діти вбирають як губка, тому, якщо батьки захоплені комп’ютером, то чого чекати від дітей? Читайте книги, гуляйте разом, відвідуйте цікаві місця, відсуваючи гаджети на другий план.

Ілюзія свободи і управління віртуальним світом манить уми підлітків. Завдання батьків – забезпечити грамотний контроль за комп’ютерною діяльністю дітей, а головне, дати їм повноцінний розвиток і виховання з правильно розставленими пріоритетами. Ви закладаєте фундамент на майбутнє ваших дітей, і те, яким воно буде, багато в чому залежить від вас.

Ігрова залежність у дітей та підлітків: причини, симптоми (відео по темі)