Масаж для дітей самостійно в домашніх умовах

Масаж немовляти з перших днів життя допомагає малюкові швидше зміцніти і адаптуватися до нового життя поза животика мами. Крім масажу новонароджений буде отримувати повітряні ванни, які допоможуть йому загартуватися. Його імунітет буде міцніти, а сам малюк краще протистояти застудам в майбутньому.

Масаж для дітей самостійно в домашніх умовах

Масаж для грудничка

Зміст:

 • 1 Масаж для грудничка
 • 2 Як робити масаж новонародженому?
 • 3 Масаж і гімнастика для дитини
 • 4 Масаж немовлят Комаровський відео

Масаж для немовляти не такий вже і складний, як може здатися спочатку. Але й не так простий, як хотілося б. Багато батьків боятися нашкодити дитині, тим більше, що він такий тендітний і маленький. Здається, що один ніяковий рух і йому буде боляче. Якщо ви самостійно не ризикуєте масажувати, то можете найняти спеціаліста. Або ж звернутися в поліклініку за допомогою в процедурний кабінет.

Не варто забувати, що масаж , отриманий від мами (або папи) – це не просто розтирання або «тисканья». Це і розтяжки, іноді не дуже приємні. Зате поки малюк такий гнучкий, сухожилля його стануть більш еластичними. Але найголовніше, це контакт з батьками, дотику. Це так необхідно крихітному чоловічку. Ваша любов, турбота, ніжність. Дітлахи, які часто стикаються з шкірою мами, краще ростуть, вони більш спокійні. Тому не варто нехтувати можливістю зайвий раз (а хіба він може бути для мами і для малюка зайвим) погладити свого маленького улюбленого і дорогоцінного зайчика.

Масаж для дітей самостійно в домашніх умовах

Як робити масаж новонародженому?

 

 • Виконуючи масаж грудним дітям ваші руки повинні бути чистими і обов’язково теплими. Потримайте їх на батареї або притиснувши до свого тіла, щоб вони зігрілися. Масла використовувати не обов’язково. У малюків шкіра м’яка і ніжна, тому ковзати ваші руки будуть без проблем. Але при бажанні все ж можна використовувати трохи теплого масла, призначеного саме для дітей (щоб не було ніякої хімії). Якщо боїтеся брати такі олії, то можете взяти, приміром, ефірне персикове масло. Його достатньо всього 2-3 крапельки на ваші долоньки. Розтерти на руках, а потім вже приступати до масажу малюка.
 • Починають дитячий масаж з «периферії»: ніжки, ручки. Щоб розігнати кров по всьому організму і підготувати дитину до масажу. Ніяких різких рухів. По-перше, можете налякати малюка, по-друге, можете заподіяти біль або нашкодити. Все робиться плавно, акуратно, супроводжується вашою усмішкою та спокійним ніжним голосом. Кажіть що-небудь приємне дитині. Нехай сенсу слів він ще не усвідомлює, але ваша ласкава інтонація його заспокоїть. Він буде вслухатися і тихенько лежати, насолоджуючись вашими акуратними дотиками.
 • При масажі животика малюка руху тільки за годинниковою стрілкою. Це «запустить» роботу кишечника. Особливо, якщо ваш малюк страждає від колік. Але тут важливо не зачіпати статеві органи і не торкатися правого підребер’я. Сильно не натискайте, щоб не нашкодити дитині.Масаж для дітей самостійно в домашніх умовах
 • Не тисніть, не розтирайте, не тріть. У малюка все крихке, ніжне, може легко травмуватися і пошкодитися. Будьте дуже обережними. Для нього ваших погладжувань буде цілком достатньо, щоб почати реагувати.
 • Коли массажіруете спинку дитини, не хлопайте, не стукайте і також нічого не тріть. Можете пошкодити і хребет і нирки.
 • Не забувайте про масаж долоньок і стоп. Кулачки акуратно розкривайте. Можете віршики розповідати, коли будете масажувати і саму долоньку, і кожен пальчик. Такі «пальчикові ігри» сприяють швидкому розвитку дитини. Його дрібна моторика розвивається, сам малюк почне раніше лепетати, агукати і навіть розмовляти. Але для цього потрібно щодня займатися.
 • Масаж дитини з перших днів життя має тривати не більше 10 хвилин. Ваші рухи повинні нагадувати просто погладжування. Якщо малюк цілком здоровий (фізично і розумово), то протягом дня можна масажувати 3 рази (вранці, вдень і перед сном після купання). Вдень же краще після годування проводити всі маніпуляції, щоб їжа встигла засвоїтися.
 • Під час масажу немовля у приміщенні повинно бути тепло, але в той же час провітрено заздалегідь. Ніяких відкритих кватирок, протягів. Сам малюк повністю роздягнений. Підгузник також знімайте. Боїтеся, що описает все навколо? Постеліть під пелюшку клееночку (легко знайти в аптеці або навіть могла залишитися стара цератова скатертину).
 • Масаж і гімнастика для дитини