Молозиво, після пологів для новонародженого

Молозиво, після пологів для новонародженого

Молозиво у перші дні після пологів.

Зміст:

  • 1 Молозиво в перші дні після пологів.
  • 2 Функції і властивості молозива:
  • 3 Рекомендації годуючим мамам
  • 4 Поява молозива (Відео)

Найперше, що повинен відчувати немовля в перші хвилини після своєї появи на світ — це запах маминих грудей і смак її молока. Адже ні для кого не секрет, що оптимальною їжею для немовляти, було, є і буде молоко його матері.

Коли з’являється молозиво?

Спочатку (майже відразу після закінчення пологів) з’являється молозиво це клейка і в’язке речовина молочної залози, що представляє собою жовтуватий густий секрет з солонуватим присмаком і своєрідним запахом. По своїй живильній цінності молозиво – цінне страва для новонароджених дітей.

Чим молозиво відрізняється від молока?

Відмінною особливістю молозива є більший вміст білків, жирів, вітамінів і мінеральних речовин, ніж в подальшому молоці, а також підвищена кислотність і меншу кількість цукру. В перші дні процесу утворення молока поживна цінність молозива «зашкалює», потім калорійність швидко падає.

Функції і властивості молозива:

1. Захисна функція (у першому молоці» присутня чимала кількість імунних тіл і антитоксинов, що захищають малюка від різних інфекцій);

2. Високий вміст білків, мінеральних солей, вітамінів (А, В12, D, Е і К, а також аскорбінової кислоти);

3. Містить біологічно активні речовини і ферменти. Вони поряд з антитілами сприяють швидкій адаптації маленького дитини до негативних факторів зовнішнього середовища;

4. Стимулююча функція (молозиво «змушує» кишечник «трудитися», допомагає очистити травну систему дитини від первородного калу і наповнити її біфідофлорою).

Коли молозиво перетворюється в молоко?

На третю-четверту добу після пологів мама годує малюка вже перехідним молоком, а ще через кілька днів – так званим зрілим грудним молоком. Зріле материнське молоко рідке та солодке, якщо порівнювати його з молозивом, однак також зберігає в собі всі поживні речовини, необхідні для росту новонародженого малюка. У різних жінок процес «перетворення» молозива в молоко йде з різною інтенсивністю. Тут грають роль і індивідуальні особливості, і черговість пологів (у первородящих жінок молозиво перетворюється в молоко довше, у повторнородящих – швидше).

Рекомендації мамам, що годують

1. Психологічний настрій. Обов’язково потрібно готуватися (самонастроюватися) до годівлі грудьми. Одна лише думка мами, може, як стимулювати вироблення молока, так і уповільнити або зовсім припинити лактацію. І це не жарт!

2. Частіше прикладайте дитину до грудей. Адже чим більше і активніше малюк смокче материнську груди, тим більшу кількість молока виробляють молочні залози.

Поява молозива (Відео)