Орігамі з паперу для дітей. Прості схеми орігамі.

Орігамі для дітей — стародавнє мистецтво мудреців і філософів Китаю, розвивали своє почуття простору і відчуття прекрасного, сьогодні стало однією з найбільш захоплюючих і корисних ігор для будь-якої людини. Прості схеми орігамі для дітей 6-7 років дозволяють не тільки самостійно створювати забавні фігурки з паперу. Це творчість розвиває пізнання тривимірного світу, активізує роботу лобових часток мозку.

Орігамі з паперу для дітей. Прості схеми орігамі.

Історія орігамі

Зміст:

 • 1 Історія орігамі
  • 1.1 Орігамі в Японії
  • 1.2 Орігамі підкорює світ.
 • 2 Орігамі для сучасних дітей
 • 3 Орігамі для 3 років
  • 3.1 Орігамі дітям 6-7 років
  • 3.2 Схеми орігамі
  • 3.3 Чим дорослішою, тим креативніше?
 • 4 Орігамі для дітей відео

Зародилася задовго до нашої ери в стародавньому Китаї спочатку як інтелектуальна гра, а потім і як статусне мистецтво для обраних, мода на спорудження з найпростішого аркуша паперу різноманітних фігурок навіть в ті далекі сторіччя була не просто грою, але методом самовдосконалення. Недарма одне з конфуціанських чеснот мудрої людини можна перевести як «уміння створювати складне з найпростіших речей». Виключно декоративному плані орігамі не сприймалося навіть придворними: змагаючись між собою в цьому вмінні, вони збільшували власні вплив і значимість.

Орігамі з паперу для дітей. Прості схеми орігамі.

Сьогодні, в епоху всіляких гаджетів, готових і рахувати і навіть писати без помилок замість людини, дуже спокусливо навчити дитину (і навчитися самому) впевнено експлуатувати всю цю електроніку.

Насправді, ця простота веде до зменшення «оперативної пам’яті» мозку як у малих, так і у дорослих. А це заважає подальшому розвитку людини. Тому не завжди найпростіший шлях навчання малюка рахунку (на калькуляторі) або моделювання тривимірних фігур (на комп’ютері) є самим корисним. Перш ніж почати вчитися працювати з калькулятором або комп’ютером, непогано б вивчити таблицю множення або мистецтво створення об’ємних об’єктів з плоского паперового аркуша. Цьому і вчить, в числі іншого, орігамі.

Орігамі в Японії

В епоху сьогунату Токугава (середина XVII століття), японці, багато що запозичили з культури і науки «Піднебесної Імперії», оцінили мистецтво орігамі в якості шляхи вдосконалення мозку. А ще через сто років, в так звану епоху Едо було видано і перший самовчитель («методичка», як назвали б сьогодні) по виконанню різноманітних поробок з одного паперового листа: «Таємниці згортання тисяч журавлів», 1797 рік.

Орігамі з паперу для дітей. Прості схеми орігамі.

Орігамі підкорює світ.

В сучасності орігамі відомо завдяки простому чертежнику за освітою, Акире Йошізава (Есидзава), який проніс своє захоплення арт-об’єктами з паперу з тринадцятирічного віку (1923) до самої смерті (2005). Наведені нижче символи для роботи з паперовими листом в основному належать саме цьому ентузіасту і Майстру, що західноєвропейська культура лише трохи їх спростила.

Орігамі для сучасних дітей

Якщо в «китайську» і «японську» епоху заняття орігамі було долею мудреців або придворних, а майже до кінця 20 століття — мистецтвом дорослих майстрів-декораторів, то сьогодні до творчості залучають дітей з самого раннього віку. Вигоди від цього стародавнього мистецтва для початківців розвиватися людей очевидні:

 • стимулюється оперативна пам’ять;
 • діти дізнаються більше про екзотичну культуру Сходу, так і про тих предметах, які конструюють;
 • заняття покращує моторику малюка;
 • уміння розуміти абстрактні схеми, а потім і самим створювати їх.

Крім перерахованого, діти починають приділяти більше уваги дрібним деталям, привчає до акуратності, розкріпачують фантазію. Що особливо важливо, це навчання проходить в ігровій формі, таким чином, надмірно не напружуючи маленького учня.

Орігамі для 3 років

Нітрохи не рано починати навчати дітей «грі» створення паперових фігурок веселих зайчиків, собачок або кішечок прямо з трирічного віку. Крім розвитку оперативної пам’яті і стимуляції активності лобових часток мозку, реальне моделювання фігурок з простого паперового аркуша покращує моторику, прищеплює цілеспрямованість.

Дітей 3-4 років найкраще долучати до навчання складання виробів у формі гри, самі вироби повинні бути забавними і простими: наприклад, кіт чи тюлень. Для їх створення не обов’язково розучувати «тайнопис» схем орігамі від Есидзавы, як складати папір можна пояснити дітям на словах, не вдаючись до допомоги «хитрих» стрілок і значків.

Ось, наприклад, як потрібно складати квадратний аркуш паперу, щоб отримати симпатичну «голову тюленя»:

 • скласти квадратний аркуш по діагоналі;
 • притиснути вийшов трикутник за середину;
 • відігнути вниз «довгі кінці» (це будуть «вуха тюленя»);
 • підігніть вгору нижній кут («ніс» тюленя).

Залишається тільки дозволити юному прихильнику стародавнього мистецтва розмалювати отриману мордочку, можливо, навіть приклеїти до неї «вуса».

У міру дорослішання і загального розвитку малюків, можна починати використовувати вже не усні «покрокові інструкції» майбутнім творцям, допомагають створювати орігамі для дітей 56 років схеми з дитячих книжок про це мистецтві.