Особливості підліткового віку

Особливості підліткового віку

Підлітковий вік-період становлення особистості.

Зміст:

  • 1 Підлітковий вік-період становлення особистості.
  • 2 Проблеми підліткового віку.
  • 3 Психологічні особливості підліткового віку.
  • 4 «Психологія» про проблеми підліткового віку (Відео)

 

Після 12 років дитина вступає у той страшний всіх батьків вік, який називається підлітковим. Ще несформировавшееся мислення бунтує проти різких фізіологічних змін, пов’язаних зі статевим дозріванням, а заодно і проти всього світу. Добре і миле дитя стає запальним і різким, примхливим без видимої причини і безпідставно самовпевненим. Саме підлітки найчастіше роблять спроби суїциду.

 

Звичайно, сам по собі цей вік не стільки створює проблеми, скільки виявляє вже існуючі. Недостатня увага батьків до своїх дітей у ранньому дитинстві, відсутність спілкування між ними породжує ще більше відчуження під час дорослішання дітей в підлітковому віці.

 

Велику роль відіграють закладені моральні принципи. Ще будучи дитиною дитина повинен твердо засвоїти, що добре і корисно, а чого робити не можна. Звичайно, не тільки слова батьків зіграють роль у формуванні особистості, але і їх особистий приклад. Так, якщо тато вчить сина, що курити-це погано, але сам не може жити без сигарет, швидше виростить такого ж курця, як він сам.

 

Підлітки, незважаючи на свою ершистость в поведінці і навмисну незалежність, дуже чутливі до прояву батьківської любові та уваги. Прислухайтеся до проблем дочки чи сина, щиро заинтересуйтесь його справами, нехай між вами не буде образ і непорозумінь, вибачте всі. Ви – дорослий, мудрий і незамінний людина для свого чаду, завжди, навіть якщо він не може про це сказати.

 

Проблеми підліткового віку.

Особливості підліткового віку

Ніколи не відкидайте підлітка. Якщо він почав палити, пити або робити щось інше неприйнятне для вас, відкидайте саме те погане, що робить підліток, ніколи не плутаючи особистість і вчинок. Поділяючи біль і підтримуючи підлітка, ви швидше досягнете порозуміння з ним, ніж «ламаючи» і перебудовуючи його під себе.

Читайте також: Психологія спілкування в школі

 

Дозвольте йому помилятися, але ніколи не відмовляйтеся від нього, якщо він не такий, яким повинен бути, на вашу думку. Погані схильності і звички, звичайно, потрібно виправляти, не криками і покараннями, а співчуваючи і співпереживаючи, пояснюючи, що це може зашкодити в майбутньому, завадить досягти бажаної мети.

 

Перш ніж виправляти своє чадо, наведіть порядок у своєму житті, щоб дивлячись на вас, підліток відчував повагу до вас, вашим успіхам, розумів і приймав вас за своїм бажанням, а не з обов’язку, як батька. Особистим прикладом кожен день показуйте, яким потрібно бути людиною, що потрібно робити, як треба ставитися до інших людей, це дієвіше і цінніше тисячі сказаних вами правильних слів.

 

Довіряйте своєму чаду, без цього неможливі нормальні взаємини.

 

Психологічні особливості підліткового віку.

Привчайте дитя до праці, до радісної праці, який дає результат, і без якого неможливий розвиток людини, як позитивної особистості.

 

Привчайте підлітка до самостійності, щоб, коли він виросте, не вініл інших людей у своїх невдачах і не чекав, що хтось за нього зробить роботу чи вирішить проблему.

 

Займайтеся разом цікавою справою. Не шкодуйте вкладати у своєї дитини час і гроші, не чекаючи і не вимагаючи повернення і, тим більше, ви будете збагачувати свою душу, чим більше будете віддавати. Дуже скоро ваш підліток стане дорослою людиною. У нього з’являться свої діти, і він передасть їм ту любов і турботу, які ви вклали в нього.

 

Завжди намагайтеся бути щирим співрозмовником для підлітка і привчити його до оптимістичного погляду на життя. В силу своєї недосвідченості діти в підлітковому віці не можуть побачити вирішення проблем і від безвиході часто впадають у депресію, яка якщо і не призведе до поганим звичкам або суїциду, то негативно позначиться на здоров’я і шкільної успішності.

«Психологія» про проблеми підліткового віку (Відео)