Поява на світ дитини вважається одним з численних таїнств природи. А ось батьківські обряди пов’язані з вихованням. Як правильно це зробити? Однозначно відповісти не можна, адже виховання залежить в першу чергу від статі самої дитини. Природно, що хлопчикові не прищеплюються ті якості, які є у кожної дівчинки. Але ж хочеться свого сина виростити справжнього чоловіка. Кожна мати прагне зробити все можливе для того, щоб малюк зростав здоровим і щасливим. І якщо це син – до виховання ставляться відповідально. Але трапляється так, що всі докладені зусилля виявляються марними – хлопчисько підростає невпевненим, замкненим у собі. Він не будує взаємини з однолітками, відступає перед виникаючими труднощами. Тому рекомендується вивчати особливості виховання хлопчиків: фізичне, психічне. Поради фахівців з цього питання так само не виявляться зайвими.

Виховання хлопчиків XXI століття. Особливості виховання хлопчиків

Багато психологи запевняють, що імена у хлопчаків повинні бути виключно чоловічими. Адже імена в скороченому варіанті цілком здатні стати причинами образливих знущань з боку ровесників. Крім того, смислове навантаження, закладена в ньому, впливає на риси характеру його власника.

Більшості мам складно сприймати свою дитину, як чоловіка. Це цілком зрозуміло, адже інстинкт матері прагне захистити дитину від важких моментів, створити йому комфортне існування. З цієї причини всіх чоловіків у старі часи виховували тільки чоловіки, тримаючи їх у строгості, навчаючи мужності, сміливості, сили і самостійності.

Так тривало вже в нашій країні. Хлопчиків рано віддавали на виховання і отримання освіти в школи або до професійних майстрам, щоб навчилися ремеслу. Все кардинально змінилося, коли чисельність чоловіків значно зменшилася після воєнних років. Жінки, прагнучи створити для чоловіків комфортні умови, намагалися їх у всьому оберігати і захищати. І якщо старше покоління не отримало від цих поблажок негативних моментів, то малюки стали стрімко втрачати потрібні якості.

Почуття відповідальності стало поступово змінюватися боязкістю, сміливі якості – ознаками боягузтва, самостійність почала нагадувати лінь. Ясна річ, що подібні образи перебільшені, але певна частка правди в цьому все ж є. Але не слід впадати у відчай і сварити дитину. В подібних справах кращим рішенням буде заново переглянути своє ставлення до виховання, отримати консультативні рекомендації професійних психологів і педагогів.

Турботливі батьки не бажають, щоб сина призивали на службу в армію. Але ж справедливо відзначити, що за роки служби хлопчаки стають міцними чоловіками, так як період служби загартовує характери. Армія навчить дисциплінованості, подолання складних ситуацій.

Помилки у вихованні

 • Займаючись виховання сина, батьки часто припускаються характерні для багатьох помилкові дії. Багато в досить суворих формах виховують у хлопчині мужність, забуваючи про увагу, турботу, ласку і любов.
 • Помилковим є прагнення виховати хлопчика на своєму прикладі, залишаючи без уваги індивідуальні відмінності характеру. Не слід батькам у присутності малюка влаштовувати сварки.
 • Не пред’являйте хлопчикові надмірно завищені вимоги, яким він не здатний відповідати. Намагайтеся не потурати примхам, у вихованні дотримуйтесь послідовності, погоджуйте спільні дії між собою.
 • Не варто хлопчиська порівнювати з ровесниками, критикувати, нав’язувати йому установки негативного характеру. Не нав’язуйте навчання наукам, ігноруючи при цьому виховання фізичної сили. Постійно подавайте особисті позитивні приклади.

Поради психологів про виховання хлопчиків

Якщо бажання виховати справжнього чоловіка не пропало, рекомендуємо ретельно виконувати поради психологів, які допоможуть у роботі з хлопчаками.

 • Читаючи твори художньої літератури, акцентуйте увагу малюка на тих речах, які рясніють чоловічими вчинками. Промовляючи з дитиною головні моменти, завжди уточнюйте у нього, як вчинив би в певній ситуації ваш хлопчик.

 • В ігрових ситуаціях варто вітати чоловіче начало. Хлопчисько повинен грати у футбол, хокей, займатися боксом або боротьбою.
 • Правильним рішенням буде надання дитині тривалого часу спілкування з чоловіками. Дозвольте йому мовчки спостерігати за ними, наслідувати дії. Але при цьому пам’ятайте, що в такому віці хлопчиськові не всі розмови підходять. Не слід вислуховувати про казино і жінок, лайливі слівця, опису «поганих людей».

 • За прояви чоловічих вчинків хлопчиська завжди хваліть. Але за хвилини слабкості лаяти не слід – це ж дитина. У подібних випадках завжди виявляйте мудрість.
 • Ніколи при хлопчика не принижуйте і тим більше-не ображайте чоловіків.
 • Звертайте увагу на поведінку хлопчика. Якщо він постійно прагне затвердити себе, настояти на своєму або дати здачі в колотнечі, значить, глибоко в душі він досить вразливий, а таким чином лише захищається.
 • Не дозволяйте хлопчику вночі спати з вами разом. У нього є своя ліжко. У разі, якщо він боїться темряви – просто відкрийте двері в кімнату, увімкніть нічник.
 • Не варто припиняти свободу вибору хлопчаки, прояв їм ініціативи, постійно захищати від усіх. Хлопчик зобов’язаний вміти постояти за себе самостійно. Пам’ятайте, що надмірна жалість і опіка є невдалими помічниками у вихованні.
 • Як тільки хлопчик підросте, запишіть його в спортивну секцію. Важливе місце в житті має фізичне виховання малюка. Спортивні заняття та вміння захищатися самостійно виховують мужність, вольові якості, вміння діяти тактично.