Ожиріння у дітей. Боротьба з надмірною вагою дослідження

Ожиріння у дітей. Боротьба з надмірною вагою дослідження

Ожиріння у дітей — в північній Європі більш ніж 1 з 8 дітей (близько 12%) має надлишкову вагу. У південній Європі ситуація ще загрозливіша — понад 25% дітей. У Російській Федерації мають ожиріння 5,5% дітей, які проживають у сільській місцевості, і 8,5% — у міській. Найтовстіша рекорд поставила Іспанія, де 38% дівчат в даний час мають зайву вагу.

Березневий випуск журналу «Огляд ожиріння» опублікував результати нового європейського дослідження, яке показує, що діти дошкільного віку страждають надмірною вагою від надмірного перегляду телебачення і споживання великої кількості нездорової їжі і прохолодних напоїв.

За словами дослідників, драматичне розвиток ожиріння, не тільки впливає на майбутнє здоров’я європейців, але накладає значну економічну навантаження на суспільство. Доктор Яніс Маниос, доцент університету в Афінах, який координує ці дослідження, заявляє: «Нам потрібні нові підходи, щоб запобігти ожирінню. Маленькі діти енергійні і їм подобається бути фізично активними, так як для них — це спосіб соціальної взаємодії і дозволяє завести нових друзів через ігри.

З іншого боку, одвічна людська любов до солодкого і висококалорійних продуктів і напоїв може легко призвести до дисбалансу між витратою і споживанням енергії. З цієї причини програми профілактики ожиріння повинні прагнути до того, щоб у дітей був вільний час і простір для фізичної активності, здорова їжа і питво, а також уміння вчителів і батьків сприяти такого способу життя».

Доктор Маниос і його команда підкреслюють необхідність політики зміцнення здоров’я: «Ми виявили, що у багатьох країнах відсутні чіткі інструкції і рекомендації про здорове харчування і активних іграх. Тим не менш, є вагомі докази зв’язку сидячого способу життя (наприклад, перегляд телевізора) з ожирінням.

Таким чином, перегляд телевізора в дитячих садах повинен бути замінений на активні ігри, цікаві заходи, які будуть залучають усю групу і допоможуть дітям досягти оптимального росту, здоров’я і благополуччя. Точно так само і вдома, телевізори у спальні та нездорові закуски в холодильнику — дуже погана ідея. Батьки повинні пам’ятати, що їхня роль не тільки забезпечити здорове харчування, але і стати прикладом для дитини. Мова йде про глобальну зміну способу життя усіх сімей, де відзначається надмірна вага».
Ожиріння у дітей. Боротьба з надмірною вагою дослідження

Європейська комісія виділила грант у розмірі 2,9 млн € на подальші дослідні роботи в цій області. Дослідження «ToyBox» (саме так називається ця програма) буде включати в себе розробку нової програми з пропаганди здорового способу життя, яка буде випробувана на дитячих садах в 6 країнах ЄС. Програма включає в себе розробку нових методів підтримки фізичної активності та зниження часу пасивних занять, таких як перегляд телевізора і комп’ютерні ігри, а також навчання дітей здорового харчування.

Вражаючі результати боротьби з ожирінням у дітей

Зміст:

  • 1 Вражаючі результати боротьби з ожирінням у дітей
  • 2 Ожиріння і гіпертонія у дітей
  • 3 Стосунки з мамою впливають на розвиток ожиріння у дітей
  • 4 Рак печінки провокується надмірною вагою в дитинстві
  • 5 Дитина із зайвою вагою — Школа доктора Комаровського (Відео)

Боротьба з дитячим ожирінням в Європі протягом останніх десятиліть стала чи не нав’язливою ідеєю лікарів усіх країн. І причини такої стурбованості досить серйозні. Дитяче ожиріння стає причиною ранніх серцево-судинних захворювань у загрозливі розміри.

І ось нарешті, прорив, здається, стався. Британські вчені у своєму дослідженні, що вийшов у світ минулого тижня в журналі «Ланцет», опублікували цікаві дані про конгенетивном розвитку британських дітей з надмірною вагою. У дослідженні брало участь 518 британських школярів у віці від 8 до 12 років з графства Південний Уельс, які страждають надмірною вагою.