Ознаки вагітності на перших тижнях

Ознаки вагітності на перших тижнях
Перші тижні вагітності є найпрекраснішою, хвилюючою, а для багатьох і найважчою частиною вагітності. У цей період жінка дізнається про своє положення і приймає рішення про збереження або переривання вагітності. Часто у майбутньої матері тільки що яка дізналася про це виникає питання «і що тепер робити?»

Стан майбутньої матері і перші ознаки вагітності

Зміст:

  • 1 Стан майбутньої матері і перші ознаки вагітності
  • 2 Токсикоз при перших ознаках вагітності.
  • 3 Живлення в перші тижні вагітності
  • 4 Спосіб життя в перші тижні вагітності
  • 5 Ознаки вагітності (Відео)

Відразу необхідно відзначити, що всі мінливості в самопочутті, зовнішні зміни і інші прояви вагітності не тільки в першому триместрі і протягом всіх дев’яти місяців є суто індивідуальними для кожної жінки. Однак ще до появи двох смужок на тесті вагітність можуть проявити себе деякі симптоми. Насамперед, це набухання молочних залоз і поява в них хворобливих відчуттів; поява зрослої потреби у воді і більш частому справлении малої потреби. Також до перших симптомів вагітності можна віднести сонливість, слабкість, зниження кров’яного тиску, непритомність і запори. У деяких рано починають проявлятися ознаки токсикозу.

Звичайно, найбільш очевидною ознакою вагітності є припинення регулярної менструації, але слід сказати, що в багатьох жінок відзначається збереження кров’янистих виділень і навіть повноцінного менструації, проте ці випадки досить рідкісні.

Щоб остаточно переконатися в наявності вагітності необхідно скористатися спеціальним тестом, який реагує на вміст в сечі хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), що утворює в організмі при настанні вагітності. Якщо є сумніви, а тест не показує дві смужки рекомендується повторити його через кілька днів або здати аналіз крові на визначення цього гормону.

Токсикоз при перших ознаках вагітності.

Найважчим випробуванням для більшості вагітних жінок є токсикоз, який представляє собою отруєння організму токсинами, які виділяються при розвитку плоду. Це неприємне явище може обмежуватися легкою нудотою, запамороченням, може і зовсім не виявлятися, але іноді токсикоз приймає важкі форми з постійною блювотою, зневодненням і виснаженням організму майбутньої матері, що має однозначно негативний вплив на розвиток плоду. Основними способами боротьби з цим неприємним проявом вагітності є дробове харчування, часте пиття, позитивний психологічний настрій, прогулянки на свіжому повітрі, а в окремих випадках – госпіталізація.

Крім токсикозу особливою небезпекою в першому триместрі є висока ймовірність невиношування. Насамперед, це пов’язано:

1. З генетичними відхиленнями плоду, з-за яких він не може нормально розвиватися.

2. З гормональними порушеннями в організмі жінки

3. З наявністю ряду інфекцій і запалень органів майбутньої матері

4. З неправильним способом життя, шкідливими звичками і сильними стресами

5. Застосуванням деяких препаратів і лікарських трав

Щоб попередити виникнення ускладнень потрібно своєчасний візит до лікаря і постановка на облік в жіночій консультації, зазвичай це відбувається на термін 6-7 тижнів з моменту початку останньої менструації. З собою необхідно взяти документи і підготуватися до огляду на гінекологічному кріслі, в процесі якого лікар візьме мазки і проведе візуальний огляд стану піхви і шийки матки, після чого видасть направлення на загальний і біохімічний аналіз крові, аналіз з визначення групи крові і резус-фактора, а також загальний аналіз сечі. У більшості жіночих консультацій прийнято направляти майбутніх матерів на обстеження ряду фахівців, таких як терапевт, окуліст, отоларинголог, стоматолог.

Читайте також: Вагітність у другому триместрі вагітності, розвиток плода, відчуття мами

Харчування в пперші тижні вагітності

Харчування вагітної жінки — це основа для розвитку її дитини, тому необхідно відмовитися від шкідливої їжі – дуже жирного, гострого, смаженого, фастфуда, зменшити споживання солі. Ідеальний варіант для майбутньої матері і її малюка – перехід на принципи правильного харчування. Це передбачає часті прийоми їжі невеликими порціями, різноманітну їжу, вживання великої кількості овочів і фруктів, відмова від їжі всухом’ятку, достатнє вживання рідини (не менше 1,5 літрів в день), збільшення в раціоні частки білкової їжі, вживання нежирний кисломолочних продуктів і готової їжі.

Невірним є твердження про необхідність «їсти за двох». Калорійність зазвичай спожитої за добу їжу необхідно збільшити лише на 200-300 ккал.

Спосіб життя в перші тижні вагітності

Безсумнівно, спосіб життя вагітної жінки відрізняється від того, що був до вагітності. Насамперед необхідно відмовитися від шкідливих звичок і налагодити харчування. Слід також обмежити фізичні навантаження, пов’язані з підняттям тягарів, ризиком впасти або зіткнутися з кимось, з струсом тіла, їх рекомендують замінити заняттями в басейні або пішими прогулянками.

Від сексу навіть у перші тижні вагітності при відсутності будь-яких протипоказань і попереджень з боку лікаря відмовлятися не варто. Якщо гінеколог не наказав дотримуватися статевий спокій, заняття любов’ю будуть корисні не тільки в психо-емоційному плані, але і в фізичному, як для майбутньої матері, так і для плоду.

Вагітність – дивний стан жінки, яка часом кардинально міняє її життя. Особливо важливо берегти себе і своє здоров’я в перші тижні вагітності – необхідно дотримувати всі рекомендації і призначення лікаря і підтримувати позитивний психологічний настрій.

Ознаки вагітності (Відео)