Перша допомога дітям на всі випадки життя

Надання першої допомоги дітям в різних ситуаціях

Зміст:

 • 1 Надання першої допомоги дітям в різних ситуаціях
 • 2 Дитяча аптечка склад
 • 3 Розбите коліно, садно, шишка, синяк
 • 4 Скалка у дитини
 • 5 Мозоль у дитини
 • 6 Кліщі, оси, комари та інші принади природи
 • 7 Що повинно бути в аптечці, якщо в будинку діти? — Доктор Комаровський (Відео)

Перша допомога дітям на всі випадки життя

Напевно, всі пам’ятають радянський мультфільм, про маму з купою мавпочок і життєствердною пісенька про кількість вибухівки в кожній дитині?

По суті — це гімн всіх дітей. Адже кожне літо малюк зустрічає розсипом синців, розбитих колін і близьким знайомством з різними комахами.

Що робити? Як надати першу допомогу дитині. І як же мамі з усім впоратися!

За прикладом мами мавпочок, головне – не впадати в паніку, постаратися реагувати філософськи і знати, як надавати першу допомогу. В сумочці кожної сучасної матусі обов’язково повинна бути аптечка для надання термінової допомоги дитині.

Дитяча аптечка склад

Перша допомога дітям на всі випадки життя

Набір-мінімум для прогулянки:

 • Перекис водню (3%).
 • Йод, спирт, зеленка.
 • Бинт, ватні диски, бактерицидний пластир.
 • Антигістамінні препарати (Лоратадин, Діазолін, Супрастин).
 • Крем «рятувальник».
 • Пінцет і тонка голка.
 • Отже, розглянемо які найбільш часті «ПП», можуть статися на прогулянці.

  Розбите коліно, садно, шишка, синяк

  Перша допомога дітям на всі випадки життя

  • Дитина розбила коліно. Ранку обов’язково необхідно промити. Бажано холодною водою, яка хоч трохи заспокоїть біль, видалить пісок, пил та інший бруд з пошкодженої шкіри. Потім полити ранку розчином перекису водню, щоб виділилася пінка вимила залишилися дрібні частинки залишився бруду.
  • Далі обробляємо шкіру навколо ранки (ні в якому разі не саму рану!). Для цього нам знадобиться зеленку або йод. На оброблену ранку наклеюємо бактерицидний пластир.
  • Садно у дитини. Для якнайшвидшого загоєння, садна можна дитячим кремом кшталт «Рятувальника». Якщо ранка припухла, почервоніла або початку загнаиваться зверніться до дитячого хірурга.
  • Синяк у дитини. Якщо у вашої дитини синяк або шишка, потрібно на 10-15 хвилин прикласти на місце удару холодний компрес. Для швидкого розсмоктування синяк щедро змастити сумішшю Троксевазин і Гирудоида в пропорції 1:1 або беззмінним «Рятувальником». А також можна намалювати йодну сітку на місці травми.

  Скалка у дитини

  Перша допомога дітям на всі випадки життя

  Маленькі трісочки, загнані під шкіру, її необхідно обов’язково витягнути, інакше ранка може загноіться. Обробіть тонку голку або пінцет спиртом. Протерти ранку спиртом, голкою акуратно підняти краєчок занози, підчепити і витягнути. Змастити Рану зеленкою або йодом.

  Читайте також: Температура у дитини

  Мозоль у дитини

  Перша допомога дітям на всі випадки життя

  Якщо невеликі ушкодження, то краще не торкатися їх, так як на відкритому повітрі вони самі добре заживуть. Достатньо просто змінити взуття на більш зручну. Але якщо раптом утворилися бульбашки – мозолі з рідиною, потрібно допомогти дитині і прискорити загоєння.

  Звичайною голкою, яку обов’язково обробіть спиртом, проколіть міхур і змажте зеленкою або йодом. Прибирати шкірку мозолі не потрібно – вона послужить захистом від попадання інфекцій у ранку. Наклейте пластир і підберіть дитині взуття, не травматичну пошкоджене місце.

  Кліщі, оси, комари та інші принади природи

  Перша допомога дітям на всі випадки життя

  Часто, гуляючи тінистими лісовими стежками, ми приносимо додому небажаних гостей – маленьких кліщів, які присмокталися до ніжної шкіри дитини. Порада: завжди після таких прогулянок оглядати малюка відразу по приходу додому. Виявили кліща? Нічого страшного.

  Якщо вчасно помітили, і противне комаха ще не встигло проникнути повністю, можна спробувати витягти його. Багато радять «бабусині методи» — залити рослинним маслом, мовляв, сам вилізе. Це не допомагає!

  Найдієвіший спосіб – захопити кліща пінцетом і плавним рухом вгору і вперед вийняти кліща. Обов’язково перевірте, чи всі ви прибрали, не залишилася головка в шкірі, змастіть ранку обов’язково зеленкою.

  Якщо комаха помітили пізно, або при витяганні залишилася якась частинка – негайно звертайтеся до лікаря. У будь-якому випадку, відвідайте педіатра, покажіть місце укусу, а комаха здайте на аналіз для перевірки на вірус енцефаліту.

  При множинних укусах комарів допомагають спеціальні спреї і креми, знімають свербіж. Втім, якщо їх не виявилося у вашій аптечці, зняти роздратування допоможе подорожник або содовий розчин (на склянку води – столова ложка), але він, звичайно, теж навряд чи у вас буде на вулиці.

  При укусі оси або бджоли потрібно витягти жало пінцетом, промити перекисом водню, прикласти холод. Обов’язково дати дитині ліки для попередження алергії по віковій дозі.

  У будь-якому разі не показуйте дитині свого переляку і розгубленості. Діти легко лякаються, але при цьому швидко перемикаються, їх можна (і потрібно!) відвернути від великого горя, чимось цікавим.

  Що повинно бути в аптечці, якщо в будинку діти? — Доктор Комаровський (Відео)