Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

Що відбувається з плодом у першому триместрі вагітності?

Зародок росте і змінюється майже з кожним днем вагітності. Потрібно 280 днів, або 40 тижнів, поки він остаточно розвинеться. Це близько 9 і 1/3 місяця. Вагітність часто поділяють на три періоди, які називаються триместрами. Кожен з них триває трохи більше трьох місяців.

Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

Перший триместр вагітності

Зміст:

 • 1 Перший триместр вагітності
  • 1.1 Перший місяць
  • 1.2 Другий місяць
  • 1.3 Третій місяць
 • 2 Небезпеки і ризики в першому триместрі
  • 2.1 Розвиток плоду в перші тижні
  • 2.2 Фактори, які впливають на розвиток
 • 3 Рентген при вагітності на ранніх термінах
 • 4 Небезпеки прийому ліків під час вагітності
 • 5 Який вплив роблять на плід різні нездужання вагітної?

Вам ще важко повірити, що ви вагітні. Навряд чи ви відразу ж відчуєте характерні ознаки вагітності, а збільшення у вазі може і не відбутися. Тим не менш перші три місяці надзвичайно важливі для здоров’я майбутньої дитини. За цей час дитина виросте до 8 см і у нього сформуються всі найважливіші органи.

Невылеченная хвороба, радіація, куріння, алкоголь або наркотики можуть завдати шкоди вашій дитині на все життя. Переконайтеся, що ви нормально харчуєтеся, відпочиваєте і не приймайте ніяких лікарських препаратів, крім тих, що передбачені вашим лікарем. Ставте до відома всіх лікарів, медсестер і дантистів, до яких ви звертаєтеся в цей час, про ваш стан. Встаньте на облік в жіночій консультації.

Перший місяць

Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

Розвиваються серце, легені й мозок, серцебиття починається приблизно на 20-й день. Протягом перших шести тижнів плід називають ембріоном. Ембріон поміщений в спеціальну захисну «броню» — плаценту, яка охороняє його від ударів і тиску ззовні. В ній плід перебуває аж до самого народження. В цей же час починає розвиватися пуповина. Вона складається з кровоносних судин, по яких до плоду з материнського організму надходить харчування і виводяться відходи.

За цей період ви навряд чи додасте у вазі, але груди можуть збільшитися і стати більш чутливою. Вранці можуть бути слабкість, нудота. Вживання спиртного та куріння повинні бути припинені як тільки ви підозрюєте, що вагітні. Приймайте тільки ліки, виписані лікарем, який знає про ваш стан. Ви повинні запланувати похід в жіночу консультацію на перше обстеження.

Другий місяць

Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

В цей час ембріон перетворюється в утробний плід. Починають формуватися ручки і ніжки з маленькими пальчиками. Розвиваються шлунок і печінку. Голова тепер здається занадто великою порівняно з тілом, тому що мозок стрімко зростає. На голові можна розгледіти маленькі вушка і волоссячко. Ви все ще можете зберігати свою вагу, але швидше стомлюється, частішають позиви до сечовипускання. У цей період може тривати нудота. Дуже важливо правильно харчуватися, тому що ваш стрімко зростаючий дитина вимагає тепер посиленого, а головне — більш якісного та раціонального харчування.

Третій місяць

Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

Плід виріс зараз приблизно до 8 см, важить він близько 30 г, у нього починають з’являтися ознаки статі. Ростуть нігтики на пальцях рук і ніг. Рот розкривається і закривається. Дитина починає рухати руками, ногами і головою. Однак ви навряд чи відчуєте це ворушіння. Ви додасте у вазі близько 1,2 кг, і одяг може стати вам трішки тісна. Вам може бути більш спекотно, ніж зазвичай.

Небезпеки і ризики в першому триместрі

Перші тижні вагітності лікарі називають критичним періодом». Чому таке радісне для жінки час, коли вона дізнається про те, що буде матір’ю, настільки застережливо названо? Коли жінка дізнається, що вагітна, то до радості іноді домішується занепокоєння: чи не пошкодили випиті спиртні напої або ліки, які вона приймала проти застуди, майбутній дитині?

Панікувати не треба. Якщо плід розвивається неправильно, то організм швидше за все сам перерве вагітність, і жінка просто не встигне дізнатися про неї. Але все ж, якщо ви припускаєте, що чекаєте дитину, краще раніше упевнитися в цьому. Коли жінка стає на облік у жіночій консультації до 12 тижнів вагітності, їй за законом покладається додаткове посібник.