Кожна вагітна жінка мріє про здорове й міцне маля, тому дуже важливо підійти до питання появи дитини завчасно.

Підготовка до вагітності дає майбутнім батькам величезні можливості для створення найкращих умов для зачаття і розвитку плоду в утробі матері здоровим. Коли жінка підходить до підготовки до вагітності без попередньої підготовки, то ряд питань, що стосуються розвитку дитини, вирішується вже під час його формування, а не на стадії планування.

Саме попереднє прийняття заходів для створення найкращих умов для вагітності дає можливість розвиватися плоду міцним, здоровим і знизити ризик розвитку небажаних ускладнень. Отже, про що варто задуматися?

Що потрібно знати плануючи вагітність.

Зміст:

  • 1 Що потрібно знати плануючи вагітність.
  • 2 Підготовка до вагітності жінці.
  • 3 Планування вагітності — Школа доктора Комаровського (Відео)

По-перше, жінка повинна готуватися стати матір’ю морально. Багато хто, особливо молоді дівчата, які вважають, що появи малюка супроводжують тільки щастя і радість. Проте майбутня мама повинна розуміти, що перш за все це відповідальність, відсутність особистого часу, недолік сну і турбота про дитину на першому місці.

Не варто применшувати значущість появи маленького чоловічка. Обміркуйте це питання ще раз! Не варто народжувати для кого-то або, тим більше, з-за чого! В першу чергу, щастя і здоров’я дитини буде залежати від матері, а потім вже від батька і близьких родичів. Приймати рішення про появу малюка потрібно з усією відповідальністю.

По-друге, підготовка до вагітності передбачає проходження комплексного медичного обстеження. Воно включає своєчасне звернення до лікаря, ще на етапі планування вагітності, проходження обстеження і складання всіх необхідних аналізів.

Чоловікові необхідно звернутися до уролога, а жінці — до гінеколога. Це потрібно для того, щоб до вагітності оцінити здоров’я майбутніх батьків і виявити небажані захворювання, що можуть передатися дитині або вплинути на успішність зачаття. За результатами аналізів, призначених гінекологом/урологом, можливо, доведеться відвідати інших фахівців (терапевт, стоматолог, лор і т. д.).

Слід особливу увагу приділити прийому вітамінно-мінеральних комплексів, але тільки після консультації з лікарем. Не варто займатися самодіяльністю.

По-третє, майбутнім батькам потрібно, як мінімум за три місяці до вагітності, згадати про правила ведення здорового способу життя. Подбати про правильному режимі харчування бажано навіть за рік до вагітності.

Важливо не переїдати, щоб підійти до періоду очікування малюка з нормальною вагою. Надмірна вага може вплинути на успіх процесу зачаття. Так само необхідно виключити наркотичні речовини. На жаль, у батьків, які зловживають курінням, алкоголем та наркотиками, ризик переривання вагітності збільшується в рази.

Не варто забувати про заняття гімнастикою або будь-якими іншими помірними фізичними навантаженнями, які допоможуть жінці нормалізувати процес овуляції, а майбутнім батькам, у цілому, не тільки досягти бажаної мети, але і підтримати своє здоров’я. Обов’язково вчасно відпочивати і уникати стресових ситуацій. Пам’ятайте, що здорова дитина — це здорові батьки!

Підготовка до вагітності жінці.

Важливий період в житті жінки займає підготовка до такого відповідального моменту. Адже саме тоді, коли створюються необхідні умови для майбутньої вагітності, все йде за планом. Потрібно розуміти важливість і серйозність цього процесу. Завдяки нескладним правилам, можна виносити і народити здорову дитину.

Читайте також: Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

На що потрібно звернути увагу:

1.Харчування

2.Спортивна форма

3.Здоров’я

Правильне харчування.

Більшість людей знають, що таке правильне харчування, але багатьом важко відмовитися від шкідливостей, таких як фаст-фуд, магазинні солодощі, копченості, чіпси, сухарики, газовані напої, жувальні гумки, напівфабрикати, а так-же у величезній кількості смажених, жирних, кислих і гострих продуктів.

Планування вагітності-це унікальний шанс привести в порядок свій організм прямо зараз, а почати краще всього з ваги. Занадто худим бажано набрати, а повним позбавиться від зайвої ваги. Це допоможе швидше прийти в потрібну форму після пологів.

Віддавати перевагу вареній їжі і приготованої на пару, їсти більше свіжих фруктів і овочів, не забувати про м’ясо. Харчуватися часто, але маленькими порціями. Їсти різну їжу, але не перестаратися. Але якщо відразу не виходить, не впадайте у відчай. Наберіться терпіння і не забувайте, заради чого це все робиться.

Спортивна форма.

Хороша фізична підготовка потрібна для самої мами. Завдяки їй, пологи і виношування пройдуть менш болісно, а гнучке та еластичне тіло запобігти розтяжки і розриви на шкірі. Вид спорту може бути різноманітним, але найкраще підійде плавання або йога.

Якщо спорт не саме захоплююче заняття для багатьох, можна зайнятися танцями. Під час вагітності добре б продовжити заняття, потрібно не забувати про неї і знизити навантаження.

Спортом можна зайнятися і в домашніх умовах. Ідеальний режим складається з двох або трьох разів на тиждень близько години. Не потрібно лінуватися, а навпаки рухатися частіше. Від лежачого або диванного режиму краще не буде. Позитивно впливає щоденна ходьба. Прогулянки на свіжому повітрі ще нікому не шкодили.

Здоров’я.

В першу чергу потрібно звернути увагу на свій стан, і зрозуміти чи є якісь скарги на своє здоров’я, згадати, чим хворіли раніше, дізнатися у близьких наявність перенесених хвороб, таких як краснуха, вітрянка, кір. Обов’язково обстежитися, щоб не було сюрпризів пізніше. Навіть звичайна застуда на ранніх термінах може серйозно зашкодити, а під час виношування плоду багато препарати дуже шкодять дитині, а деякі і зовсім вживати заборонено.

Можна пропити курс вітамінів перед зачаттям, це допоможе підвищити імунітет і поліпшить емоційний стан. Якщо є вже придбані хронічні захворювання, то в обов’язковому порядку проходять лікування, навіть якщо давно не турбувало. Відомо, що під час вагітності всі хвороби загострюються, і тут найважливіше підготувати організм перед зачаттям.

Важливо обзавестися потрібною інформацією про пологи.

Вирішити яка лікарня більше підходить, познайомитися з лікарем, акушеркою, побачити палату. Дізнатися список необхідних речей в пологовий будинок, встигнути їх купити. Придбати потрібне для майбутньої дитини, таке як: манеж, ванночка для купання, коляска, повзунки, сорочечки і шапочки, соска, і багато іншого.

А також для мами підтримує білизну для грудей, широкі не обтягуючі речі, зручне взуття на низькому каблуці, бандаж якщо буде потрібно. Після пологів зручне білизна і халат, підходить для вигодовування. Головне добре все продумати і не поспішати, а дев’ять місяців це достатній час на обдумування всіх дрібниць.

Планування вагітності — Школа доктора Комаровського (Відео)