Пологи – важливий і відповідальний момент в житті кожної жінки. Багато хто з жахом чекають їх настання, але, щоб пологи пройшли успішно готуватися до них слід вже на початку вагітності.

Щоб відчувати себе впевнено і не панікувати слід чітко знати, що чекає вас під час пологів.

Майбутній мамі необхідно розуміти, як проходить цей фізіологічний процес, тому рекомендується до пологів переглянути достатню кількість навчальної інформації, а можливо і записатися на курси з підготовки до пологів.

Однак існує думка, що вся теоретична інформація забувається, тому не менш важливою залишається фізична підготовка майбутньої породіллі.

Фізична підготовка до пологів.

Зміст:

  • 1 Фізична підготовка до пологів.
  • 2 Психологічна підготовка до пологів.
  • 3 Їмо в пологовий будинок.
  • 4 Підготовка до пологів (Відео)

Така підготовка полягає в зміцненні загального фізичного стану жінки, а також окремих необхідних груп м’язів. Загальнозміцнюючий вплив на організм під час вагітності надають: масаж, плавання, загартовування, дихальні вправи.

Слід зазначити, що фізичні вправи слід починати виконувати вже на ранніх термінах вагітності, не епізодично, а регулярно. Саме таке їх виконання дасть максимальний результат.

Відмінний вплив на загальне зміцнення здоров’я жінки надають заняття гімнастикою (слід зазначити, що це спеціальні вправи для вагітних). Такого роду заняття зміцнюють серцево-судинну систему, підтримують тонус організму, зміцнюють м’язову систему.

Фізичні вправи – найголовніше засіб профілактики проблем під час вагітності, пологів і післяпологового періоду. Виконувати їх можна і в домашніх умовах, також і під наглядом досвідченого інструктора. Якщо ви виконуєте фізичні вправи вдома самостійно – обов’язково будьте пильні до свого стану, при найменших відхиленнях від норми (болі, виділення тощо), зверніться до лікаря та припиніть навантаження.

Навантаження слід коригувати відповідно до віку жінки та її фізичного стану. Корисно робити вправи на свіжому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні.

Для вагітної жінки корисні тривалі перебування на свіжому повітрі, прогулянки, загартовування. Категорично протипоказані катання на лижах, ковзанах, всі активні види спорту.

Навчитися правильно дихати під час очікування малюка – важлива складова благополучного протікання пологів. Основи дихальної гімнастики включають в себе розвиток уміння розвивати і контролювати важливі дихальні м’язи, навчитися дихати глибоко, повільно, розслаблятися між вдихами.

Читайте також: Вагітність у другому триместрі вагітності, розвиток плода, відчуття мами

Психологічна підготовка до пологів.

 

Важлива складова готовності жінки до пологів – її емоційний стан, адже саме від нього залежить наскільки сильний поріг страхів і побоювань. Бути упевненим в благополучному перебігу пологів – такий же важливий аспект здоров’я, як і фізичне здоров’я.

Знайти міцне емоційний стан допоможуть знання по протіканню пологів, адже тоді не буде якихось непередбачених моментів.

Ставитеся до пологів, як до моменту появи вашого довгоочікуваного малюка. Більше розслабляйтеся, готуйте затишне місце для себе і новонародженого після пологового будинку.

Спілкуйтеся з приємними людьми, вашими рідними і близькими. І нарешті, влаштуйте вечірку з нагоди швидкого появи вашого малюка, запросіть ваших подружок.

Читайте багато хорошої літератури, дивіться фільми про дітей.

Позитивний настрій відмінно підтримують прослуховування музики, заняття улюбленою справою.

Якщо ви відчуваєте сильні негативні емоції і ваш стан нестабільно, можна звернутися за допомогою до психолога або в центр для матерів, де вам нададуть професійну допомогу.

Їмо в пологовий будинок.

 

Настає момент, якого жінка чекала всю вагітність – пологи. Що необхідно зробити, що бути зібраним і готовим до цієї події?

З’явилися сутички – пора збиратися в пологовий будинок.

Порядок дій:

— якщо тільки почалися перейми, то ви можете бути спокійні. Є час ще спокійно зібратися, прийняти ванну і їхати в пологовий будинок. Якщо сутички з неоднаковим проміжком – то можливо це «помилкові» перейми, поспостерігайте їх періодичність;

— перевірте всі необхідні документи для поїздки в пологовий будинок (паспорт, обмінна карта, поліс). Зазвичай список документів для породіль надають раніше і у вас є можливість зібрати їх в окрему папку до початку пологової діяльності;

— не забудьте взяти з собою найнеобхідніші речі – речі для мами і майбутньої дитини (тапочки, халат, засоби гігієни, одяг для малюка). Якщо тато бере участь у партнерських пологах, окремо повинні бути зібрані речі для нього.

— зібравши речі і документи, переконавшись, що перейми регулярні – вирушайте в пологовий будинок;

— в пологовому будинку чітко дотримуйтесь приписи лікарів.

Дотримуючи всі перераховані вище рекомендації, ви зможете більш ретельно підготуватися до появи малюка на світ.

Підготовка до пологів (Відео)