Що таке навколоплідні води?

Зміст:

  • 1 Що таке навколоплідні води?
  • 2 Для чого потрібна амніотична рідина?
  • 3 Як відбувається вилив амніотичної рідини.
  • 4 Чим небезпечне підтікання навколоплідних вод.
  • 5 Чому підтікають води?
  • 6 Ознаки підтікання навколоплідних вод.
  • 7 Діагностика підтікання.
  • 8 Лікування і профілактика.
  • 9 Підтікання навколоплідних вод (Відео)

 

Навколоплідні води або амніотична рідина – це фізичний розчин, що заповнює плаценту вагітної. Складається з цілого комплексу вітамінів, мінералів, ліпідів, ферментативних і гормональних систем, часток шкірного і волосяного покриву гармата.

Це «будиночок» немовляти. Там він росте і розвивається. Рідина має все, що потрібно для дитини, всі органічні і неорганічні, поживні речовини. Брак навколоплідної води може призвести до сумних результатів.

Для чого потрібна амніотична рідина?

 

Навколоплідні води виконують захисні функції малюка, такі як:

1)Підтримання постійної температури (37?)

2)Вміст поживних речовин. На ранніх термінах дитина вбирає ці речовини шкірою, а на пізніх термінах самостійно ковтає їх.

3)Захист від зовнішніх ударів.

4)Захист від зовнішніх звуків.

5)Можливість пересування і ворушіння плода

6)Захист від інфекцій і вірусів. В рідині є антитіла, здатні захистити від захворювання.

7)На ранніх термінах захист навколоплідного яйця.

Як відбувається вилив амніотичної рідини.

 

Коли терміни підходять до пологів, навколоплідний міхур лопається біля виходу з матки. Жінка при цьому відчуває біжать гарячі струменя. Після того як навколоплідні води відійдуть повністю, починаються перейми.

Є випадки, коли плацента надривається збоку або зверху. Тоді вагітна відчуває несильно, але постійне намокання білизни. Кількість навколоплідних вод коливається від 0,5 до 1 літра.

Чим небезпечне підтікання навколоплідних вод.

 

Т. к. вилив передбачає собою порушення цілісності навколоплідного міхура, то значить, якщо це відбувається на ранніх термінах, потрібно терміново звернутися до лікаря. Оскільки це загрожує втратою малюка.

Підтікання небезпечно в першу чергу для дитини. 1) Може статися викидень. 2) Може відбутися відшарування плаценти від матки, і, як результат, маткова кровотеча і летальний результат дитину, а іноді і матері. 3) Можливі проблеми при пологах. Вони можуть проходити або занадто швидко або занадто повільно. Також можливі проблеми з диханням дитини після пологів.

Чому підтікають води?

 

 

У нормі амніотична рідина виливається перед пологами, іноді навіть доводиться рвати міхур для початку переймів. Але якщо води починають виходити на терміні до 37 тижня, то це явище прийнято називати виливом навколоплідних вод. Причин підтікання досить багато.

1)Недостатність шийки матки

2)Інфікування статевих органів. Плацента швидко дозріває і починає відшаровуватися.

3)Тазове або поперечне положення плода

4)Багатоплідна вагітність

5)Нестандартне будова матки (однороге матка, маткова перегородка)

6)Хронічні захворювання, наприклад, анемія

7)Шкідливі звички

8)Неправильно проведені клінічні процедури вагітних (інвазії)

Ознаки підтікання навколоплідних вод.

 

На ранніх термінах це дуже складно визначити. Жінка може прийняти їх за звичайні виділення, т. к. кількість рідини мало. На пізніх же термінах підтікання стає більш рясним. Води можуть виходити навіть при зміні пози або напрузі малого тазу.

Читайте також: Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

За нормою, амніотична рідина в’язка безбарвна. Але підтікання вже є патологією. Тому колір може бути жовтуватим, з домішкою зеленого або червонуватий ( коричневий ). Це говорить про те, що в організмі є якась інфекція і явна патологія.

Діагностика підтікання.

 

В даний час існує безліч способів визначити вилив вод. У клініці це можуть перевірити за допомогою УЗД, амніоцентезу ( введення в піхву спеціального барвника ), мазок з піхви, огляд лікаря.

Але підтікання навколоплідних вод можна визначити і самостійно вдома. Для цього є тести на визначення вилиття. Їх два типи.

1) Прокалдки.

Жінка протягом 12 годин носить спеціальну прокладку. Потім кладе її у футляр ( додається разом з тестом ) на півгодини. Після закінчення часу оглядає забарвлення прокладки. Якщо колір від жовтого, зеленого до блакитного, значить тест є позитивним. Він заснований на хімічній реакції з лугом. Т. к. амніотична рідина має лужне середовище, на відміну від звичайних виділень з кислотним середовищем. Самий популярний виробник – Frautest.

2) Тампони.

Протягом дня дівчина носить тампон. Після того, як він наповнився, його кладуть у пробірку з реактивом. Реакція на визначення альфа-мікроглобуліну в водах. Тампон в пробірці тримають 1 хвилину, потім туди ж занурюють тест-смужку. Через деякий час виявиться одна або дві смужки. Як і в тестах на визначення вагітності, 2 смужки означає позитивний результат. Тільки от радіти абсолютно нічому.

Лікування і профілактика.

 

Лікування призначають залежно від доношеності плода. Якщо доношений плід, то вирішує консиліум, викликати пологи стимуляторами або ж почекати позивів ще. Якщо кількість вод занадто мало, то приймають рішення на користь розродження, оскільки дитина може прожити без рідини близько 5 годин.

Якщо ж вагітність не доношена, то лікарі чекають терміну. У цей час проводять лікування інфекцій, жінка повинна дотримувати постільний режим, тому знаходиться на збереженні практично весь час. Також проводять санацію статевих органів і щоденне КТГ плода ( визначення серцебиття і ворушіння ). Коли термін підходить для пологів, то дівчину родоразрешают оперативним шляхом або чекають природних пологів.

Для профілактики використовують терапію шийки матки ( при визначенні її недостатності), збереження вагітності ( від мимовільного аборту ), антиинфекционная терапія.

Дівчина, будучи вагітною, повинна стежити за своїм здоров’ям і свого крихти. Тому потрібно уважніше ставитися до відчуттів, виділеннях тощо. Звичайно не до фанатизму. Інакше вагітність не принесе ніяких щасливих спогадах.

Підтікання навколоплідних вод (Відео)