Плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК

Плоскостопість – неправильне розвиток склепіння стопи. Патології схильні діти дошкільного віку. Роблячи перші кроки, все навантаження припадає на хребет і ступні. Під дією тяжіння відбувається деформація стоп, ведуча до розвитку недуги. Коли плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК необхідно для корекції. Для лікування плоскостопості у дітей застосовують масаж.

Причини плоскостопості у дітей

Виділяють наступні причини розвитку плоскостопості:

  • Анатомічно неправильне розвиток нижніх кінцівок;
  • Вроджені аномалії стоп;
  • Неправильно підібране взуття;
  • Ходіння по будинку босоніж;
  • Слабкі м’язи ніг.

Відомо, що дитині з народження педіатри рекомендують робити масаж. Процедура виконується строго професіоналом. Мама може здійснювати розслаблюючі погладжування дитини, тактильний контакт мами і дитини не менше професійного масажу покращує кровообіг.

Коли дитина робить перші кроки, ортопеди рекомендують носити вдома сандалі. Ходьба босоніж сприяє неправильному формуванню ступні.

Підбираючи взуття дитині зверніть увагу на наявність супінатора. П’яткова частина повинна бути жорсткою, щоб надійно фіксувати п’яту дитину при ходьбі. Підошва не повинна бути плоскою. Необхідно наявність маленького каблука.

Дуже часто дитині ставлять діагноз плоскостопості. Для лікування і профілактики хвороби ортопеди рекомендують комплексно підходити до проблеми. Регулярні вправи, спрямовані на корекцію склепіння стопи, а також ортопедичне взуття.

Плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК

Вправи для лікування плоскостопості

Лікування призначає лікар або інструктор ЛФК. В домашніх умовах лікувати і попередити плоскостопості можна. Не обов’язково мати професійні тренажери.

1. Для дітей 2 років можна змайструвати хороші коректори з підручних матеріалів, наприклад, пластикових пляшок. Відріжте денця від поліетиленової тари і укладіть догори дном. Наступним етапом, заповніть водою кілька пляшок і укладіть їх щільно один до одного. Наберіть на річці камінчики різного розміру. Змайструєте «стежку здоров’я». Прогулюючись по нерівній поверхні 1 – 2 рази в день, ви допоможете своєму чаду вирішити питання з плоскостопістю.

Плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК

2. Запасіться гумовими м’ячиками. Вони допоможуть виправити плоскостопості дітям у віці 3 – 5 років. Попросіть дитину покатати їх ногами. В якості тренажера підійдуть кільця від пірамідки, кубики і просто дрібні іграшки.

Плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК

3. Позитивний ефект надає ходьба дитини по ортопедичному килимку. Придбати його можна в ортопедичному салоні, але проявивши кмітливість, можна самостійно виготовити лікувальний килимок. На клапоть тканини пришити пробки від поліетиленових пляшок. Отвори в кришках можна зробити за допомогою шила.

4. Попросіть дитину сісти зручніше і попрацювати ногами ось так:

Плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК

5. Для дітей 7 – 11 років розроблено цілий комплекс вправ, спрямований на корекцію плоскостопості. Такі вправи рекомендують ортопеди. Виконувати їх потрібно регулярно. Тривалість гімнастики не повинна перевищувати 20 хвилин. Кожна вправа виконується 5 разів.

Плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК

Напевно, ви вже помітили, що всі вправи спрямовані на зміцнення м’язів стоп. Ви можете провести діагностику плоскостопості в домашніх умовах. Зафарбуйте дитині ступню акварельною фарбою і попросіть наступити на аркуш паперу. Подивіться на результат. У правильної ступні кут не перевищує 30 *. На папері це виглядає так:

Плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК

Наслідок плоскостопості

Якщо вчасно не звернути увагу на порушення формування склепіння стопи у малюка, наслідки можуть бути не самі приємні найпоширеніші:

  • Мігрень;
  • Варикозне розширення вен;
  • Біль у нижніх кінцівках при ходьбі;
  • Вальгусна деформація стоп.

Плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК

Ступня, створена за принципом амортизатора. Коли біжить дитина, з анатомічно правильно розвиненими ступами, він приземляється на п’яту і відштовхується носком. У дитини з плоскостопістю опора припадає на всю ступню. В результаті амортизація зводиться до нуля. Тобто все тіло, відчуває дискомфорт і струс. Саме тому рекомендується вчасно виявити проблему і вирішити її. Якщо є плоскостопість у дитини: вправи, гімнастика, ЛФК допоможуть скорегувати стопи дитини.