Погана поведінка учня в школі

Погана поведінка учня в школі

Погану поведінку школярів.

Разом зі стартом шкільного життя у всіх учасників освітнього процесу: першокласників, їх батьків та вчителів, починається воістину нове життя. Не рідкісні випадки, коли перш адекватний дитина стає некерованим в класі – ображає слабких, грубить старшим, совається на стільці, не слухає, ходить по кабінету під час уроку. Такими формами поведінки можуть страждати не тільки хлопчики, але й дівчатка.

Причини поганої поведінки

Зміст:

  • 1 Причини поганої поведінки
  • 2 Погана поведінка в школі, що робити?
  • 3 Що робити, якщо дитина погано поводиться в школі?(Відео)

Причин подібної поведінки, що виходить за рамки шкільних правил, на думку дитячих психологів і досвідчених педагогів – багато, серед них виділяють такі:

1. Психічні і фізіологічні порушення здоров’я першокласника. Проходячи попередньо перед школою медичну комісію, зі зрозумілих причин часто батьки замовчують лікарів про особливості свого чада, про патологіях вагітності мами. Можливо, мучать дитину головні болі внаслідок внутрішньочерепного тиску, або аденоїди в носі не дають йому можливості зосередитися на розповіді вчителя.

2. Неправильно вибраний стиль сімейного виховання. Якщо в сім’ї авторитарний або, навпаки, попустительский стиль виховання, дитина, потрапляючи в інше середовище, проектує своє ставлення до інших, вибудовує спілкування за прикладом своїх батьків.

3. Дитина, опікуваний бабусями і дідусями. Деякі молоді батьки з різних причин відстороняються від виховання дитини і довіряють борозни правління старшому поколінню. Малюкові завжди потрібна, перш за все, мама. Брак материнської любові буде позначатися на його поведінці.

Читайте також: Аутизм у дітей ознаки, симптоми, діагностика, лікування

4. Малюк, який безконтрольно дивиться телевізор, користується комп’ютером, не зможе відрізнятися гарною поведінкою в апріорі.

5. У дитини в непростий кризовий період початку навчання може виникнути гостра потреба в додатковій увазі, затвердження власної гідності перед оточуючими його людьми.

Погана поведінка в школі, що робити?

 

Погана поведінка учня в школі

 

Усунення причини або їх сукупності допоможе стабілізувати нормальна поведінка учня. Хороший вчитель не буде влаштовувати цілеспрямоване гоніння на неслухняного новобранця, нескінченно скаржитися батькам і адміністрації школи, налаштовувати проти дитини весь дитячий колектив класу. Тільки при спільному конструктивному відношенні можна знайти важелі управління поведінкою першокласника.

Три важливі якості, які зобов’язані превалювати у педагога, які не залежать від його віку і професійної категорії:

по-перше, витримка — криком не добитися дисципліни в класі;

по-друге, доброзичливе ставлення до дітей;

по-третє, знання індивідуальних і вікових особливостей своїх учнів.

Батьки теж повинні проявити максимум терпіння та мудрості при виникаючих проблемних ситуаціях, бажання йти на контакт. Випробувати всі варіанти, запропоновані фахівцями і, в крайньому випадку, перейти в інший клас, школу, заради сприятливого емоційного стану першокласника. Адже, багато чого в майбутньому залежить від того, яким буде його освітній старт.

Що робити, якщо дитина погано поводиться в школі?(Відео)