Небезпечний діагноз. Позаматкова вагітність – один з, мабуть, найбільш страшних діагнозів, які може почути жінка. Діагноз дійсно не тільки страшний, але і дуже небезпечний! На даний момент, у сучасному світі – це не вирок!

Вагітність вважається позаматкової, якщо запліднена яйцеклітина прикріплюється раніше, ніж потрапляє у належне місце для свого розвитку. У такому випадку вона може бути прикріплена до черевної порожнини, безпосередньо в яєчниках, трубах матки, шийки матки і т. п. В результаті – ймовірність виносити дитину виключається на всі сто відсотків. Більш того, вагітну жінку негайно госпіталізують і виконують оперативне втручання, щоб виключити загрозу її життя.

Способи виявлення позаматкової вагітності з перших місяців.

Зміст:

  • 1 Способи виявлення позаматкової вагітності з перших місяців.
  • 2 Можливі наслідки позаматкової вагітності.
  • 3 Ознаки позаматкової вагітності
  • 4 Позаматкова вагітність ознаки, симптоми і поради лікарів (Відео)

 

Мабуть, кожній жінці слід знати ознаки, за якими можна діагностувати можливу позаматкову вагітність. Це необхідно для того, щоб очікування народження дитини ні закінчилося смертельним результатом для майбутньої матері. Частіше, звичайно, вдається поставити правильний діагноз вчасно, так як жінки встигають вчасно звернутися до лікаря.

Отже, слід знати, що при вагітності, особливо в першому триместрі, не повинно бути ніяких больових відчуттів в будь-якій частині живота. Якщо все ж відчувається дискомфорт, то саме при позаматкової вагітності біль посилюється при нахилах, поворотах або взагалі, звичайною зміні пози.

Також, не повинно бути кров’яних виділень, і тим більше кровотеч! Всі ці ознаки повинні насторожити жінку при своїх найменших проявах, особливо, якщо вагітна вже виповнилося тридцять п’ять років.

Позаматкова вагітність добре визначається також і на ультразвуковому дослідженні. Його можна проводити через пару тижнів після визначення вагітності. Якщо на УЗД не видно місце кріплення і, власне, саму яйцеклітину, то є підстава також підозрювати позаматкову вагітність.

Можливі наслідки позаматкової вагітності.

 

Для жінки, яка вчасно звернулася в лікарню при позаматкової вагітності, наслідки можуть бути зведені до мінімуму. У XXI столітті медицина зробила крок вперед, і тепер існують методи, при яких можливо уникнути видалення маткових труб і матки. Якщо ж майбутня матуся проігнорує своє погане самопочуття, рано чи пізно, внаслідок росту яйцеклітини, місце кріплення просто розірветься.

 

 

Маткові труби, яєчники, черевна порожнина або маткова труба не призначені для розвитку у них яйцеклітини, тому, рано чи пізно, вони лопаються. Такий розрив зазвичай супроводжується різкими або стрімко наростаючими болями, а також рясним кровотечею. Якщо вчасно не доставити вагітну в лікарню, жінка не тільки втратить дитини, але і може померти від великої крововтрати або перитоніту.

 

Всім відомо, що нормальна вагітність повинна розвиватися в матці, ні в якому іншому органі дитина не зможе сформуватися. Зазвичай, коли жінка бачить довгоочікувані дві смужки на тесті, вона тут же починає радіти, хоча, на жаль, це ще не гарантує хорошого результату. Справа в тому, що тест відображає будь-яку вагітність, у тому числі і позаматкову, тому для того, щоб переконатися, що все добре, потрібно відправитися до лікаря.

Читайте також: Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

Як же виникає позаматкова вагітність? Запліднена яйцеклітина зазвичай через маткову трубу потрапляє безпосередньо в порожнину матки, такий процес називають імплантацією, але іноді відбувається збій, через якого Яйцеклітина може прикріпитися, наприклад, в матковій трубі, природно, там вона не може рости.

Саме в такому випадку вагітність є позаматкової і дуже важливо, як можна раніше її розпізнати. Маткова труба може розірватися, а це загрожує у подальшому сильною внутрішньою кровотечею і, якщо жінці вдасться зберегти життя, то швидше за все, маткові труби їй все-таки видалять, тобто завагітніти природним шляхом вона вже не зможе.

 

Ознаки позаматкової вагітності

 

У позаматкової вагітності є певні ознаки, так, вже через кілька тижнів після настання вагітності, жінка може відчути сильні болі, розвивається перитоніт, з цього стану можуть виводити вже в реанімації, тому не можна зволікати зі зверненням до лікаря, якщо з’явилася ймовірність виникнення позаматкової вагітності.

Найчастіше, звичайно, позаматкову вагітність помічають вчасно, так як лікарі відразу намагаються виключити Її ще на перших прийомах, в таких випадках вдається уникнути сумних наслідків.

Неможливо передбачити, розвинеться позаматкова вагітність чи ні, якщо є якісь проблеми з прохідністю маткових труб, то жінка потрапляє в групу ризику, тому їй слід більш серйозно поставитися до вагітності і відразу ж за допомогу ультразвукового дослідження виявити, де знаходиться ембріон.

Немає як такої профілактики позаматкової вагітності, вона може статися абсолютно у будь-якої жінки, причому, якщо перша вагітність була позаматкової, то наступна може бути нормальною і навпаки.

 

 

Тому після того, як тест нарешті показав дві смужки, не варто розслаблятися, за здоров’ям обов’язково потрібно стежити, а вже жінці в положенні тим більше, вона повинна прислухатися до всіх тривожних сигналів і в разі потреби негайно звертатися до лікаря, щоб знизити ймовірність виникнення ускладнень.

Якщо жінка буде правильно готуватися до вагітності, пройде всі необхідні обстеження, а також здасть аналізи, то швидше за все ймовірність виникнення позаматкової вагітності буде у багато разів нижче, тому лікарі радять підходити до питання вагітності не спонтанно, а осмислено і готуватися до неї, як до будь-відповідальній і важливій події. Позаматкова вагітність загрожує серйозними проблемами в майбутньому, тому варто постаратися її уникнути.

Позаматкова вагітність ознаки, симптоми і поради лікарів (Відео)