За статистичними відомостями десята частина учнів відчуває труднощі у навчанні, тим самим знижуючи ефективну роботу викладача. Відставання за своїми однолітками загрожує таким учням неуспішністю, тобто невідповідністю підготовки дітвори вимогам, що пред’являються освітньою системою, фиксирующимся після певного терміну навчання, що складається з вивчення розділу, минулої чверті або півріччя. Пов’язано це явище з недостатністю уваги маляті, навіть байдужого ставлення. Тоді як своєчасно прийняті заходи здатні не тільки допомогти дитині підтягнутися у вченні, але і зберегти його фізичні і психічні показники. Сьогодні розглянемо причини неуспішності школярів і шляхи їх подолання.

Важливість підготовки дошкільнят до школи

Підготовчий процес перед школою багатогранне, включає в себе всі сфери життя малюка. Основною вважається психологічна готовність.
У дітей, яким належить скоро піти в школу, повинні бути сформовані вміння і навички, які знадобляться в процесі навчання. До них відносять ази математики та читання.
Важливо і те, що у малюка необхідно формувати якийсь рівень інтересів до знань, готовність до змін, прагнення до навчання. Ці властивості в своїй сукупності складають психологічний настрій дошкільника до майбутнього процесу.

Не пройшов підготовку до школи дитина не здатний зосередитися на навчальній програмі, відволікається, не потрапляє в робочий процес колективу. У нього слабко розвинені зв’язкова мова і здатність думати, вміння формувати питання, здатність порівняння предметів і виділення головних моментів. Дитина не прагне проявляти ініціативу, діє шаблонно. Йому важко спілкуватися з дорослими і однокласниками з питань навчання.

Визначаємо основні причини неуспішності дітей у школі

Слабка успішність дітей може бути викликана:

 • прогалинами в знаннях і спеціальних уміннях, які не дозволяють виконувати правильні дії, характеризувати вивчаються поняття;
 • прогалинами в пізнавальної діяльності, від яких знижується працездатність до такого рівня, що дитина не здатна сприйняти мова обсяг матеріалу;
 • недостатністю розвитку і виховання дитини як особистості, здатної проявити самостійність, наполегливість, організованість.
 • Але основною причиною неуспішності вважається непідготовленість до регулярності навчання. Вона проявляється у ставленні першокласника до навчального закладу, самого процесу навчання.

  Визначаємо способи і методи усунення цих причин для успішного навчання

  • Численні відставання, якщо їх не подолати, накопичуються, перетинаються, утворюють неуспішність. З цієї причини основним завданням слід вважати попередження відставання, щоб не давати їм розвиватися і накопичуватися.
  • Важливим моментом є своєчасне виявлення причин неуспішності, їх ліквідація. Щоб заняття з невстигаючими учнями проходили з максимальним ефектом, слід знайти конкретні причини, які стали перешкодою для кожного відстаючого учня в засвоєнні матеріалу. Адже якщо з першого класу не прищепити дитині прагнення до навчання, то щорічно такого роду труднощів буде ставати все більше.
  • В такі моменти багато батьки, бачачи стан справ, намагаються скористатися допомогою репетиторів. Але досить часто це не дає хороших показників. Дитина вже здатна реагувати цілком негативно на конкретний предмет, не здатний розуміти багато дисципліни.
  • Вчителям необхідно контролювати засвоєння матеріалу, який здатний викликати у дитини складності. Даючи нову тему, викладач повинен перевіряти, як учні засвоюють інформацію. Даючи завдання додому, періодично визначати завдання по роботі над усуненням постійно припускаються помилок.

  Поради батькам школярів

  Щоб полегшити дитині навчання, надати йому допомогу в становленні, батькам слід проявляти максимум уваги в цей період. Для цього рекомендується створювати умови, що полегшують навчальний процес. Дитина повинна правильно харчуватися, повноцінно відпочивати, мати зручне місце для виконання домашніх завдань. Батькам слід проявляти впевненість у здатності маляти, не втрачати надію на успіх, радіти його успіхам, нехай навіть незначних, не завдавати образ у разі поганих результатів.

  Правильним рішенням вважається придбання для дитини різного роду довідкової літератури, посібників, атласів, книжок за програмами. Радимо разом переглядати телевізійні програми навчально-пізнавального характеру, разом з малюком обговорювати побачене.