Привчання дитини до горщика

Привчання дитини до горщика
Привчання дитини до горщика: цей метод називають ще «рано висаджуємо», який можна застосовувати з народження малюка. Вважається, що дитина першого місяця життя подає певні знаки перед тим, як хоче сходити в туалет. Це може бути затримування погляду, кректання або навіть крик, закликає на допомогу маму. Уважні батьки можуть вловлювати ці знаки крихти і висаджувати його над будь-якою зручною ємністю: раковиною, тазиком, ванною.

При використанні цього методу необхідні:

— терпіння, адже починати висаджувати дитину можна з місяця, а конкретні результати з’являться ближче до року;

— похвала, не можна висловлювати незадоволення або лаяти малюка, якщо не вийшло, краще висловити свою любов і доброзичливість, через хвалебні слова;

— уважність, маля швидше звикне до горщика, якщо мама буде добре спостерігати за дитиною і розуміти, коли прийшов час сходити в туалет.

 

Традиційний метод привчання до горщика

Зміст:

  • 1 Традиційний метод привчання до горщика
  • 2 Дитина відмовляється від горщика
  • 3 Важливі моменти при відмові дитини від горщика
  • 4 Як діяти дорослим якщо дитина відмовився від горщика
  • 5 Привчання малюка до горщика (відео)
  • 6 Як привчити дитину до горщика — Доктор Комаровський

 

Цією методикою користувалися ще бабусі, тому вона і називається традиційної. Суть її полягає в тому, що дитину починають привчати до горщика приблизно з семи місяців, коли він вже вміє сидіти. Основний принцип традиційного виховання – висаджувати малюка по годинах, адже кожна мама знає, в який час її крихітка хоче в туалет. Обов’язкове час – після сну, після їжі, після прогулянки. Інші рази висаджування на горщик протягом дня регулюються мамою по дитині, який може подавати певні знаки: починає ховатися, крекче, завмирає, перестає грати.

Дотримуючись цього методу, також потрібно проявляти терпіння до дитини, побільше його хвалити, уважно спостерігати за ним, щоб не пропустити його знаки.

Сучасні тенденції

Цієї методики дотримуються багато педіатри, які вважають, що раніше 1,5–2 років дитини не обов’язково привчати до горщика, так як він не може контролювати процес випорожнення. Крім того, привчати до горщика потрібно тоді, коли дитина може без сторонньої допомоги зняти і одягнути штанці, сказати мамі про те, що він хоче в туалет.

Використовуючи цей метод, дитину привчають до горщика особистим прикладом, за допомогою рольових ігор, створюючи різні ситуації, наприклад, що улюблена іграшка малюка захотіла в туалет. Також не варто забувати про похвалу.

Таким чином, кожен батько сам вирішує, коли і яким методом привчати дитину до горщика, головне, щоб обрана методика не доставляла дискомфорту дитині і була ефективною. Завдання мами при цьому частіше хвалити малюка, підтримувати його і бути терплячою.

Привчання дитини до горщика

 

Дитина відмовляється від горщика

Малюк підріс. Вже настала пора поступово йти від підгузників і привчатися до горщика, але тут несподівано для батьків починається війна. Малюк категорично відмовляється від горщика і ні в яку не хоче на нього сідати.

 

Важливі моменти при відмові дитини від горщика

 

Перш, ніж робити якісь заходи з придушення бунту, потрібно ретельно проаналізувати ситуацію, що склалася. Дуже важливим фактором є те, перестав дитина сідати на горщик через деякий час після успішного використання або не хоче робити це з самого початку. Батькам слід звернути увагу, яким саме чином дитина відмовляється сідати на горщик. Якщо малюк плаче і нервує, значить, причина неприємних відчуттях, пов’язаних з горошком. Якщо ж робить вигляд, що не помічає запрошень батьків, то це можуть бути навіть прості примхи і бажання проявити самостійність.

Які можуть бути причини

Якщо малюк не хоче сідати на горщик, коли батьки йому вперше запропонували це зробити, то нічого страшного в цьому немає. Просто новий предмет і нове дію можуть здивувати або налякати його.

Якщо малюк деякий час користувався горошком і раптом перестав на нього сідати, то можливо що:

• горщик холодний і викликає неприємні відчуття на шкірі;

• на поверхні горщика є технологічна нерівність, яка дряпає малюка;

• у дитини проблеми зі стільцем, наприклад, напередодні його закріпило і дитина відчував біль, коли у нього був стілець;

• в даний конкретний момент він не хоче користуватися горошком або зацікавлений чимось іншим;

• у дитини нездужання або він захворів.

 

Як діяти дорослим якщо дитина відмовився від горщика

 

Найголовніше постаратися бути максимально спокійними. Якщо мама буде нервувати і кричати, то у дитини сформуються негативні асоціації по відношенню до цього предмету. Часто на поведінку батьків впливає сторонню думку. Родичі і друзі дивуються і щиро співчувають ваших проблем з привчання дитини до горщика. А саме це долі і створює нервозну обстановку.

Не можна садити дитину на горщик силою. Якщо не сідає, плаче – приберіть горщик з поля зору дитини. Просто пропонуйте маляті горщик періодично. Так він, принаймні, звикне бачити його поруч з собою. Іноді доводиться прибирати горщик на якийсь період і повертатися, коли малюк про нього забуде. У ряді випадків рятує ситуацію придбання нового горщика. Якщо це можливо, нехай дитина сама вибере вподобану модель в магазині. І неважливо, що дизайн сподобається тільки малюкові. Купите саме той горщик, на який припав вибір дитини.

Якщо ж дитина вередує, переконайтеся, що він не захворів. Як мінімум, вимірюйте йому температуру. На час хвороби часто краще не наполягати на застосуванні горщика в разі, навіть якщо до цього проблем не було.

Якщо в районі двох років дитина абсолютно не сприймає горщик (в цьому віці ще допустимі аварії і помилки в цьому питанні) не варто соромитися, а краще звернутися до фахівців – педіатра та дитячого психолога.

 

Привчання малюка до горщика (відео)

 

 

 

Як привчити дитину до горщика — Доктор Комаровський