Кожен батько хоче, щоб його дитина була успішною, розумною, грамотним. Для цього необхідно докладати зусилля. Існує програма розвитку дитини до року по місяцях. Поради батькам будуть приведені в представленій статті.

Розвиток дитини від народження до трьох місяців

З перших днів життя займайтеся з дитиною. Мова не йде про вивчення віршів або інших складних маніпуляцій. Але дитину потрібно розвивати, щоб в подальшому отримати віддачу. Увага приділяється як фізичному, так і психологічному розвитку.

У перші три місяці малюк переважно спить. Прокидається дитина на годування і невеликі проміжки неспання. Що можна зробити для розвитку в цей період? Насамперед, розмовляйте. Входячи в кімнату, вітайте дитини. Говоріть голосно і чітко. Ваша мова розвине слух немовляти. Навчіть малюка розуміти інтонацію. Якщо ви заспокоюєте новонародженого – говоріть тихо і ласкаво. Під час ігор дотримуйтеся веселого тону.

Розвивайте фізичні навички малюка. Для цього викладайте дитини на животик. До трьох місяців дитина самостійно тримає голівку і намагається перевертатися. У нього виникає інтерес до іграшок, новим особам. Дитина здатна дізнатися маму і посміхнутися їй. Ось основні поради для цього періоду:

• налагоджуйте контакт з дитиною;

• розвивайте тактильні відчуття;

• створіть комфортні умови;

• встановіть режим сну і неспання;

• практикуйте ігри, читання.

Розвиток дитини від трьох до шести місяців

Після трьох місяців малюк спробує взяти іграшки. Спочатку дитина б’є по них ручками і ніжками. Щоб розвинути інтерес – підвісьте кілька іграшок над ліжечком дитини. Важливо, щоб він міг самостійно до них дотягнутися. Дитина набуває тактильні навички: вкладайте в маленьку долоньку предмети з різних матеріалів.

До чотирьох місяців вже всі дітки перевертається на животик і назад. Щоб допомогти розвинути фізичні навички – необхідна тренування. Регулярно робіть зарядку, складається з елементарних вправ: ручки підніміть і опустіть, розведіть в сторони і зведіть назад. Дайте дитині відчути опору стопами.

До п’яти місяців необхідно налагодити контакт дитини з навколишнім світом. Дитина до всього проявляє інтерес. Гуляючи з малюком, частіше беріть його на руки. Показуйте дитині все, що його оточує. Обов’язково ведіть монолог. До кінця п’ятого місяця дитина почне тренувати власну мову. У відповідь на ваші слова малюк буде видавати звуки гуління.

Розвиток дитини від півроку до 9 місяців

Більшість дітей після півроку починає самостійно пересуватися. Покажіть дитині, як треба повзати. Без ваших зусиль малюк зможе повзати і сам, але це відбудеться трохи пізніше. Якщо ви хочете прискорити початок пересувань, то ставте дитину на коліна. Пересувайте його ніжками і ручками в положенні «на животі». Фізичне тренування дуже важлива в цьому віці.

У сім місяців малюк повинен сидіти. Прискорювати цей процес не потрібно. Хребет дитини повинен зміцніти і підготуватися до нового навику. Плазуючий по дому дитина, всім цікавиться. Для нього не існує заборон. Забезпечте безпеку малюка. Покажіть цікаві предмети. Створіть для дитини власне ігрове місце, де завжди будуть знаходитися його іграшки.

В 8-9 місяців більша частина дітвори вже стоїть. Дітлахи піднімаються біля опори і отримують нові відчуття. Ваше завдання – забезпечити безпечне проведення часу. Можна водити малюка під ручки по кімнаті. Під час таких подорожей розповідайте про предмети та їх призначення. Обов’язково покажіть дитині дзеркало. Малюкам дуже цікаво вивчати своє відображення. І налагоджувати тактильний контакт. Якщо у вас є знайомі діти такого ж віку, то саме час їх познайомити.

Розвиток дитини від 9 до 12 місяців

До початку десятого місяця життя навчіть дитину відгукуватися на своє ім’я. Багато дітлахи приймають цей навик раніше. Тут все залежить від батьків. Якщо ви будете регулярно звертатися до малюка по імені, то він незабаром його запам’ятає.

Діти 10-11 місяці життя добре розуміють і відчувають інтонацію дорослої людини. Якщо ви незадоволені поведінкою дитини, то треба це показати. Діти в цей період перевіряють межі дозволеного. Малюки діють і дивляться на реакцію батьків. Якщо ви хочете виховати слухняної дитини, то потрібно докладати зусиль уже зараз.

Однорічний малюк щодня пізнає світ. Потрібно допомогти йому в цьому. Беріть дитину з собою в гості, магазин. Частіше гуляйте з дитиною. Діти цього віку вбирає все, як губка. Деякі діти до року вже можуть говорити декілька слів.

Помалюйте з дитиною. Купіть для цього пальчикові фарби. Тримати в ручках кисть дитині ще важко. Однак малюк із задоволенням буде наносити кольору на папір за допомогою власних пальчиків.

Розвиток дитини по місяцях дуже важливо. Кожен день дитина вчиться новим дій. Перший рік діточок є найбільш насиченим. В термін з 1 до 12 місяців дитина набуває масу фізичних і розумових навичок. Завдання батьків – допомогти йому.