Якщо перший місяць після народження дитини пролітає непомітно, то на другому починають з’являтися питання. Бабусь і дідусів, мам і тат цікавить, яким має бути правильний розвиток дитини 2 місяці життя – фізичне, психічне. Масаж, таблиця зріст і вагу, харчування і режим дня – все цікаво новоспеченим батькам. Наведена стаття допоможе вам відповісти на всі хвилюючі питання.

Фізичний розвиток дитини другого місяця життя

Відразу після повернення з пологового будинку малюк більше схожий на маленький клубочок. Дитина має малі розміри, а його ніжки і ручки стиснуті з-за гіпертонусу. Але до початку другого місяця все змінюється. Кулачки малюка починають поступово розправлятися. Малюк вже може захопити якийсь предмет своєю ручкою. Це мамині волосся, татові руки або що-небудь інше.

На другому місяці життя діти ще не перевертається на животик самостійно. але ця подія не за горами. Двомісячний малюк може вже піднімати голівку, лежачи на животі. Дитина намагається розглянути все, що його оточує. Адже в цьому віці зір стає більш чітким. Варто відзначити, що одним з перших розпізнавальних кольорів є червоний. Слух малюка теж стає більш чутливим. Навколоплідні води, які раніше перебували в середньому вусі, вже практично повністю зникли. Незважаючи на це, дитина як і раніше здатний спати при шумі.

Деякі діти у віці двох місяців вже намагаються сісти. Вони ніби піднімають голову і напружують прес. Це зовсім не говорить про готовність малюка до нової позі. Тому не поспішайте з высаживаниями.

Психічний розвиток дитини в 2 місяці

Протягом першого місяця життя дитина практично не сприймає особи і не бачить чіткі предмети. Однак з 6 тижнів все починає змінюватися. Малюк може посміхатися, коли він задоволений і ситий. Ці емоції поки не адресовані конкретній людині і ситуації. Вони не є довільними і виникають тоді, коли дитині комфортно.

У віці двох місяців життя малюк всіляко намагається вийти на контакт з навколишнім світом. Він отримує задоволення від перебування на ручках. Дитині подобається, коли з ним розмовляють і змінюють інтонацію.

Психіка малюка в цьому віці поки не досконала. Йому як і раніше, потрібен піклується людина. У більшості випадків це мама. Дитинка відчуває її запах, він розрізняє її голос і дотику. Для більш спокійного розвитку і комфортного відчуття малюка деякі матусі практикують спільний сон. Також великий внесок у психіку малюка робить грудне вигодовування на вимогу, але про це трохи пізніше.

Живлення і режим дня на другому місяці

У віці чотирьох тижнів дитина як і раніше має потребу у материнському молоці. Це найкращий варіант харчування для немовляти. Педіатри радять прикладати дитину до грудей на вимогу. Однак занадто часте годування може спровокувати кольки, які так часто турбують діточок. Двомісячний малюк вже цілком спокійно може перечекати 2-4 години між годуваннями. Але в черговий прийом їжі потрібно дати йому насититися. Не обмежуйте немовляти, діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні, переїдати не можуть.

Інакше справа йде у искуственников. Якщо дитина харчується адаптованою сумішшю, то годування зазвичай розписані по годинах. За один присід дитина може випити до 100 мілілітрів молочка. Чергове годівля відбувається не раніше, ніж через три години. Не забувайте про те, що приготовлена суміш може зберігатися не більше двох годин. Якщо ж дитина вже попив з пляшечки, то такий продукт зберіганню не підлягає. Вибирайте харчування відповідно до віку дитини.

Двомісячні діти, мами яких дотримуються режиму, відчувають себе набагато краще і впевненіше. Вони розвиваються з задоволенням і менше вередують. Також складений графік додає впевненості і сил самої матусі. Малюки в два місяці раніше, сплять дуже багато. Велика частина доби проходить у сні. При цьому з чотирьох тижнів життя сни крихти подовжуються, а проміжки між ними стають більше. Вночі дітки ще потребують годувань. Тому варто набратися терпіння і вставати до малюка за першим покликом.

Таблиця співвідношення зросту і ваги двомісячної дитини

В два місяці так важливо стежити за тим, щоб малюк добре додавав в показниках. Хлопчики можуть бути злегка більше, ніж дівчатка. Так вже влаштована природа. Але важливе значення має той вагу і зріст, з яким дитина народжується. У таблиці наведені середні значення для даного періоду.

Двомісячна дитина Хлопчик Дівчинка Зростання 54.7-62.2 53.2-60.9 Вага 4.4-7 кг 4-6.5 кг

Ці показники є середньостатистичними. Але якщо ваша дитина народилася раніше терміну з мінімальною вагою, то, звичайно, не варто чекати того, що в два місяці він буде мати масу тіла 5 кілограм. Нижче наведена ознайомча таблиця приросту.

Двомісячна дитина Надбавка зростання Збільшення ваги Хлопчик 2.5-4 см 700-1300 гр Дівчинка 2.8-3.7 см 600-1160 гр

Масаж і зарядка

У двомісячному віці часто починають проводити перший курс масажу. Якщо у вас є відповідна освіта і навички, то можна самостійно здійснювати такі процедури. В іншому випадку краще звернутися до професійного масажиста. Ви можете лише проводити гімнастику, погладжувати дитину. Але розминати м’язи не рекомендується.

Щоранку дитини повинно починатися з вправ.

  • Спочатку проведіть тактильний контакт – погладьте дитини.
  • Після цього здійсніть його ручками легкі кругові рухи.
  • Обов’язково виконайте масаж животика. Це допоможе вам впоратися з коліками.
  • Приділіть особливу увагу пальчиків рук і ніг.
  • Переверніть кілька разів малюка на животик і назад – на спинку.
  • Якщо у вас є великий спортивний м’яч (фітбол), то буде дуже корисно зайнятися і на ньому.

Зверніть увагу на те, що весь процес не повинен займати більше 7-10 хвилин. В іншому випадку дитина сильно втомиться.

Двомісячна дитина розвивається дуже швидко і стрибкоподібно. Вже буквально через місяць малюк придбає нові вміння, почне вас дивувати і радувати. Але для цього зараз дитині потрібен повноцінний догляд і увагу.