П’ятимісячний малюк дуже сильно відрізняється від дитини в три або чотири місяці. За цей проміжок часу відбувається колосальні зміни. Кожного батька хвилює, яким же має бути розвиток дитини 5 місяці життя фізичне, психічне. Масаж, таблиця зріст і вагу, харчування і режим дня. Все це буде представлено вашій увазі в статті.

Фізичний розвиток дитини 5 місяці життя

До п’яти місяців життя у малюка з’являються нові уміння. Він вже не проводить весь час у положенні лежачи на спині.

  • Крихітка при бажанні може легко обернутися, підняти передню частину тулуба, спираючись на руки. Рухи немовляти вже усвідомлені і більш впевнені. В ручках вже немає гіпертонусу. Дитина може самостійно вибрати іграшку і захопити її долонею. Щоб дитині було зручніше – вибирайте брязкальця з тонкою і довгою ручкою.
  • П’ятимісячні діти намагаються сісти. Але у більшості це ще виходить погано. Також малюки хочуть стояти. Якщо ви візьмете дитинку під ручки, то він зможе знаходитися у вертикальному положенні до п’яти хвилин. При виявленні опори немовля може за неї вхопитися і піднятися в положення сидячи.
  • До п’яти місяців у деяких дітей починають з’являтися перші зубки. У цьому питанні все дуже індивідуально. Тому якщо у вас є якісь скарги чи питання, то обов’язково проконсультуйтеся з педіатром. Не є патологією більш пізнє прорізування. У нормі перші різці можуть з’явитися у віці від трьох до восьми місяців.

Психічний розвиток дитини 5 місяців

Психологія дитини п’ятого місяця життя продовжує перетворюватися. Малюк вже досить добре знає всіх близьких родичів. Він дізнається маму і тата, а також радіє приходу дідусів і бабусь.

Звуки в цьому віці стають все чіткіше. Дитина ніби наспівує. До цього періоду дитина добре розрізняє інтонації. Малюк любить, коли йому читають. Робити це потрібно емоційно.

В процесі гри ви можете спостерігати, як змінюється вираз обличчя немовляти. Всі емоції добре помітні. Дитина в цьому віці дуже насторожено ставиться до незнайомих людей. Але при доброму поводженні швидко йде на контакт.

Розвиток дитини 5 місяців дівчинка: Комаровський

  • Відомий всім батькам педіатр розповідає про те, що для правильного розвитку дівчаток необхідно створювати комфортні умови. Маляток в пятимесячном віці не потрібно присаживать. Коли прийде час – дитина сяде сам.
  • Буде добре, якщо дитина спочатку почне повзати. Цей процес стимулює роботу всіх м’язів і зміцнює опорно-руховий апарат.
  • Деякі педіатри радять до напівроку показати дівчинку дитячого гінеколога або хірурга. Такі огляди потрібні для профілактики синехій. Виникають спайки при неправильному догляді. Тому так важливо вчасно помітити патологію і розповісти мамі про способи її усунення.

Дитина 5 місяців: розвиток та догляд хлопчик

  • Мами пятимесячных хлопчиків вже можуть присаживать своїх діточок. Робити це потрібно дуже обережно. Спинці обов’язково потрібна опора. Якщо у вашого малюка немає жодних протипоказань, то можна користуватися спеціальними стільчиками. Більшість з них мають відкидну спинку. Посадіть свого хлопчика в нього, поки ви робите домашні справи. Дитині буде цікаво спостерігати за вами.
  • У п’ять місяців мами хлопчиків можуть поміняти блок в колясці на прогулянковий. Він має кілька положень. Не варто піднімати спинку в колясці сильно високо. Нехай малюк поки знаходиться в положенні напівлежачи.
  • Особливістю догляду за хлопчиками є гігієна статевих органів. Слідкуйте за тим, щоб на них не з’являлося попрілостей. Регулярно у встановлений час показуйте дитину хірурга.


Таблиця співвідношення зросту і ваги дитини

Як і раніше, у п’ять місяців вам потрібно буде відвідати педіатра для зважування. Щомісяця лікар оцінює зростання і розвиток дитини. У п’ять місяців малюк важить в два рази більше, ніж при народженні. Наведена таблиця показує допустимі діапазони.

П’ятимісячна дитина Зростання Маса тіла Надбавка Хлопчики 61.9-69.9 см 6.1-9.2 кг 430-580 гр Дівчатка 59.9-68.2 см 5.5-8.7 кг 390-580 гр

При недостатній приріст педіатр скоректує режим харчування дитини.

Живлення і режим дня на п’ятому місяці

У цьому віці дитина так само потребує молоці. Матуся може продовжувати грудне вигодовування або перевести дитини на суміш. Тут все суто індивідуально. Педіатри рекомендують починати прикорм у цьому віці.

Якщо дитина набирає достатню кількість грамів, то спробуйте увести овочеве пюре. Віддавайте перевагу тільки гіпоалергенним продуктів: кабачка, цвітної капусти.

При нестачі маси тіла потрібно починати з каш. Кількість годівель п’ять місяців зменшується, а споживані порції стають більше.

Режим дня дитини в п’ять місяців ще може змінюватися. Дитина спить до чотирьох разів на добу. Відпочинок може тривати від півгодини до 2-3 годин. Нічний сон стає більш організованим. Малюк може проспати без пробуджень до 6 годин підряд.

Малюк в 5 місяців: масаж і зарядка

Як і в іншому віці, дитина потребує правильного розвитку. Якщо ви вже встигли провести курс масажу у віці одного-двох місяців, то зараз саме час його повторити. Для цього потрібно відвідати педіатра й отримати призначення. Зарядка в п’ять місяців життя передбачає всі ті ж вправи, що і раніше.

Однак не буде зайвим додати розминку на м’ячі. Для цього вам знадобиться фітбол. Малюка можна катати на животику і на спинці. Такі маніпуляції допоможуть зміцнити м’язи, усунути тонус в ніжках і налагодити роботу вестибулярного апарату. Завжди звертайте увагу на реакцію дитини. Якщо малюк починає плакати, то необхідно зупинитися на кілька днів. Після цього дуже обережно спробуйте знову ввести нові вправи.

П’ятий місяць дуже важливий в розвитку малюка. Вже дуже скоро дитина навчиться сидіти і, навіть, повзати. Ви ж повинні докласти максимум зусиль для допомоги йому. Правильний догляд і здорове харчування – запорука успіху.