Щодня дитина до року набуває нові вміння. Семимісячний малюк вже сильно відрізняється від новонародженого. У цьому віці дитина більше часу приділяє неспання, ніж сну. Змінюються звички і смаки. Сьогоднішня стаття розповість вам про те, на якому щаблі знаходиться розвиток дитини 7 місяців життя — фізичне, психічне. Масаж таблиця ріст і вага харчування і режим дня – про все буде сказано далі.

Фізичне, психічне розвиток дитини в 7 місяців

Основний навик цього періоду – вміння сидіти самостійно, утримуючи спинку. Якщо шестимісячне немовля ще може падати, завалюватися набік з положення сидячи, то в 7 місяців цього відбуватися не повинно. Малюк впевнено тримає спинку.

З настанням семи місяців ви можете відзначити наступні навички у немовляти:

  • може сам піднімати цікаву іграшку і дотягуватися до потрібного йому предмета;
  • лежачи на животі, спирається спочатку на одну ручку, а потім бере брязкальця інший;
  • перекладає іграшки в ручках, крутить їх.

Коли дитині 7 місяців, він робить великий крок в психологічному розвитку. Малюк усвідомлює, що він емоційно нерозривно пов’язаний з мамою. Тепер, якщо дитина залишається наодинці зі сторонньою людиною, він може розридатися. Це відбувається тому, що дитина втрачає почуття захисту.

Семимісячне немовля знає своїх близьких родичів. Він радіє їх появи і насторожено ставиться до незнайомців. Формується характер малюка. Праве півкуля мозку в даний період працює активніше, бо батьки помічають, що дитина бере лівою ручкою. Але це ще не говорить про те, що він лівша. Не квапте події і не намагайтеся переучувати немовляти зараз.

Масаж

Сім місяців – це саме час для проведення чергового курсу масажу. Фахівці радять робити його після придбання чергового глобального навички (в даному випадку сидіння). Якщо ви не володієте медичною освітою, то масаж краще довірити фахівцеві. Запитайте масажиста про те, які вправи можна робити самостійно.

Ви можете проводити щоденну гімнастику. У сім місяців необхідно приділяти особливу увагу ручкам і ніжкам.

  • розведіть обидві ручки в сторони, після чого зведіть їх у становище обіймів;
  • ніжками покрутіть велосипед, підібгайте їх до животика;
  • помасажуйте кожен пальчик окремо;
  • підніміть малюка під руки і поводите його трохи.

Таблиця ріст і вага

У цьому віці малюк продовжує додавати в зростанні і вазі. Ви можете помітити, що малюк вже несхожий на той клубочок, який ви принесли з пологового будинку.

7 місяців зростання вага окружність голови дівчатка 64 – 70,5 см 6,8 – 9 кг 40,3 – 45,5 см хлопчики 65 – 71 см 7 – 9,5 кг 41,5 – 46,4 см

Живлення і режим дня

Семимісячний малюк змінює свій режим дня. Він більше часу спить вночі і менше днем. Харчування дитини стає більш різноманітним, адже ви вже ввели прикорм. Малюк як і раніше має потребу в молоці або суміші. Більшість дітей цього віку продовжують прокидатися на нічні годування.

Протягом дня дитина спить від двох до трьох разів. Тривалість відпочинку становить 30-120 хвилин. У перервах дитина не спить і грає, їсть. Вводите в раціон дитини низькоалергенних продукти (яблука, цвітну капусту, кабачок). Кожен компонент потрібно давати у невеликій кількості, щодня збільшуючи порцію. В цьому віці допустиме замінити одне годування молоком на звичайну їжу. Краще вибрати для цього сніданок або обід.

Дитина 7 місяців життя щодня дивує своїх батьків новими вміннями. Пам’ятайте, що всі дітки індивідуальні. Кожна дитина розвивається по-своєму. Не порівнюйте дитину з сусідськими дітьми. Займайтеся, розвивайте і любите малюка.