Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років

Розвиваючі ігри для дітей 2 3 років

Для дітей 2-3 років характерно інтенсивне ознайомлення з навколишнім світом для цього найкраще підійдуть розвиваючі ігри. Дитина намагається пізнати всіма можливими і доступними для нього способами. Малюк вже вміє розрізняти колір, форму, розмір. Навіть деколи сам намагається намалювати сонечко, будиночок, дерева, квіти, прикрасити вже готові картинки.

Зросла активність дитини виявляється в його більшої самостійності. Головним завданням батьків в цей період є активний розвиток здібностей дитини, надання йому поле для діяльності, створення всіх необхідних умов для правильного розвитку дитини та накопичення уявлень про оточуючих предметах.

При цьому не варто забувати, що надмірна опіка батьків може, навпаки, призвести до упертості і бажанням робити все наперекір дорослим. Намагайтеся більше часу приділяти розвиваючих занять з вашим чадом.

При цьому під час занять з дитиною не слід вимагати від нього запам’ятовування і самостійного називання кольору, форми, розмірів. Чим частіше ви самі будете в процесі занять промовляти і повторювати кольори, форму, предмети, розміри, тим швидше дитина запам’ятає їх і навчиться розрізняти і називати.

Намагайтеся, щоб дитині під час занять було цікаво. Емоційний стан дитини – головний фактор. Для вас головне – захопити малюка. Якщо у дитини немає бажання або інтересу займатися, то не варто його примушувати, а відкладіть заняття на наступний раз.

Якщо у процесі занять дитина дає неправильні відповіді на ваші питання, допоможіть йому запитаннями. Якщо ж малюк дав правильну відповідь, то обов’язково похваліть його за це.

Читайте також: Розвиток дитини по місяців до року

Розвиваюча гра «Розрізні картинки» (Відео)

Зміст:

  • 1 Розвиваюча гра «Розрізні картинки» (Відео)
  • 2 Розвиваюча гра «Лото» (Відео)
  • 3 Розвиваючі ігри та іграшки для дітей від 2 -3 років (Відео)

Як розвиваючих занять можна запропонувати таку гру, як «Розрізні картинки», яка допоможе розвинути мислення, уяву малюка. Запропонуйте дитині зібрати спочатку саму просту картинку з двох частин, потім із трьох, а потім з чотирьох частин. Потім можна перемішати всі складові різних картинок і попросити малюка знайти частини для кожної картинки.

Розвиваюча гра «Лото» (Відео)

Існує ще один варіант розвиваючої гри з дитиною – це гра в лото, яка сприяє закріпленню понять про кольорі і формі. Для цього вам необхідно підготувати і вирізати з кольорового паперу або картону трикутники, квадрати, круги або овали повторюваних квітів і різного розміру.

Запропонуйте вашій дитині знайти серед всіх фігурок тільки трикутники (кола, квадрати, овали). Попросіть показати найменшу геометричну фігуру або найбільшу.

Запропонуйте дитині зібрати трикутники (квадрати, овали) у порядку збільшення або зменшення. Дайте маляті можливість знайти всі фігурки жовтого (червоного, синього, зеленого, оранжевого) кольору.

Нехай малюк самостійно або з мамою побудує зелений будинок з червоною або синьою дахом, ялинку з трикутників, неваляшку з однакових за кольором і розміром кружечків.

Головне, не обмежуйте свою фантазію, а придумуйте нові цікаві завдання і у вас з малюком обов’язково все вийде!

Розвиваючі ігри та іграшки для дітей від 2 -3 років (Відео)