Розвиваючі вправи для дітей

Розвиваючі ігри та вправи для дітей 3-4 років

Зміст:

  • 1 Розвиваючі ігри та вправи для дітей 3-4 років
  • 2 Ігри та вправи для розвитку дітей від 4 до 6 років.
  • 3 Гри на формування мовних та фонетичних навичок.
  • 4 Вправи для формування та розвитку мислення.
  • 5 Розвиваючі заняття для дітей 3-4 року (Відео)

Розвиваючі вправи для дітей

Пізнання навколишнього світу починається у дитини вже з самих ранніх років. У цьому віці він вже починає вчитися дуже багато чому. Завдяки тому, що він здатний засвоювати дуже багато різної інформації, його розвиток відбувається дуже швидко. Досягнувши шкільного віку, а саме 6-7 років, малюк уже повинен вміти пов’язано розмовляти, мати розвинену уяву, здібності до аналізу і роздумів. Для того щоб цього домогтися, батьки дошкільнят повинні розвивати ці і багато інші навички та вміння з допомогою ігор і спеціальних вправ, які допоможуть йому підготуватися до школи, не тільки інтелектуально, але і психологічно і фізично.

Ігри та вправи для 2-х, 3-х, 4-х однорічних дітей. Для того щоб розвивати малюка цього віку фізично і інтелектуально, є безліч методик і вправ, але тут буде наведено лише декілька з них.

Вправа «Точне попадання».

Розвиваючі вправи для дітей

На підлогу потрібно покласти який-небудь предмет, невелику, але широку коробку, наприклад з-під піци або торта. Якщо ж такої немає, то можна просто вирізати з картону квадрат чи круг і покласти його перед дитиною. Дати йому якісь дрібні предмети у вигляді кульок, намистин або монеток, і пояснити йому, що він повинен кидати їх по одній і потрапити в центр предмета на підлозі. Робити це він повинен з різної висоти, сидячи, стоячи, а потім з якоїсь височини, наприклад з ліжка або стільця. Ця гра допоможе йому розвинути просторове орієнтування, а також увага.

Вправа «Будівельник».

Розвиваючі вправи для дітей

У цьому вправу потрібно використовувати кубики, конструктор або інші предмети, з допомогою яких можна побудувати різні об’єкти. Багато батьків думають, що можна надовго захопити малюка якщо дати йому кубики і сказати щоб він щось побудував. У рідкісних випадках малюк почне будівництво самостійно. Дуже часто діти просто поставлять кубики один на одного або ж просто раскидают їх по квартирі.

Для того, щоб гра з кубиками стала більш ефективною, потрібно захопити малюка. Наприклад, можна взяти додатково дві іграшки. Це може бути лялька або м’які іграшки. Далі попросити малюка побудувати будинок для цієї ляльки. Коли робота буде зроблена, і лялька в будиночку, взяти ще одну іграшку, наприклад ведмедя і сказати малюкові що прийшов сердитий ведмідь і хоче вигнати ляльку з будиночка. Щоб цього не сталося йому потрібно побудувати ще один будинок для ведмедя.

Ця вправа допоможе малюкові розвинути загальну моторику, мислення та здатності справлятися з поставленими завданнями.

Гра «Танець».

Розвиваючі вправи для дітей

Для цієї гри знадобиться яка-небудь ритмічна музика, під яку легко можна танцювати. Необхідно пояснити дитині, що його рухи під музику можуть бути будь-якими, які сподобаються. Потім, коли музика різко зупиняється, він не повинен рухатися, а повинен нерухомо завмерти саме в тій позі чи положенні, в якому він перебував під час зупинки музики. Потім можна знову включити музику. Ця гра буде розвивати увагу, моторику, фантазію вашого малюка.

Читайте також: Що подарувати дитині на день народження

Вправа «Повтори за твариною».

Розвиваючі вправи для дітей

Тут батько повинен дитині описати тварини, прочитавши або розповівши про нього, а краще всього показавши на зображенні або на відео. Після цього скажіть малюкові, щоб він повторив все за цим тваринам, наприклад, його ходу, поведінку або звуки. За допомогою цієї вправи можна розвивати навички уяви, загальну моторику, а також спілкування.

Вправа «Збери пазл»

Розвиваючі вправи для дітей

Думаю, що всі батьки знають, що таке пазл. Однак не у всіх він може бути у наявності, тому замість нього можна використовувати звичайну нескладну кольорову картинку зі старого журналу. Її потрібно акуратно розрізати на кілька рівних за розміром квадратів і перемішавши їх, попросити дитину зібрати картинку. Завдяки цьому у нього буде формуватися, моторика рук, посидючість і мислення.

Вправа «розкажи про предмет»

Розвиваючі вправи для дітей

Ви повинні вказати дитині на який-небудь предмет і сказати йому, що йому потрібно розповісти вам який це предмет. Малюк повинен назвати якомога більше прикметників відповідних опису цього предмета. Наприклад, собака яка? (велика, маленька, кудлата, зла). З допомогою цього можна успішно розвивати словниковий запас і логічне мислення.

Ігри та вправи для розвитку дітей від 4 до 6 років.

Завдання в іграх, які має виконати дитина цієї вікової категорії вже набагато складніше, тому що в цьому віці у них починається підготовка до школи. Умовно ці вправи можна розділити на кілька типів, виходячи з їх призначення і цілей.

Вправа на розвиток хорошої пам’яті.

Вправа «Знайди картинку».

Дитині представляють кілька картинок, на яких зображені різні предмети. Після того, як він назве їх потрібно змішати з декількома іншими картинками, і він має всі предмети показані йому раннє. Також разом картинок можна використовувати букви або цифри.

Ігри на формування мовних та фонетичних навичок.

Розвиваючі вправи для дітей

Вправа «Ляскаємо в долоні».

Поясніть дитині, що йому треба плескати в долоні, як тільки він почує звук в званих вами словах. Заздалегідь домовтеся з ним, що це має бути за звук і де він буде знаходитися, на початку, середині або в кінці слова.

Вправа «Недружні слова».

У цій вправі дитині потрібно буде знаходити протилежні за змістом слова до слів, які ви будете самі йому називати. Наприклад: друг – ворог, великий – маленький, красивий – страшний.

Вправа «Склади розповідь».

Вам потрібно буде називати своїй дитині слова, з допомогою яких він повинен скласти невеликий, в 3-4 пропозиції розповідь. Наприклад: маленьке озеро, дикі качки, зелені очерети.

Вправи для формування та розвитку мислення.

Розвиваючі вправи для дітей

Вправа «Вгадай що значить».

У цій веселій грі дитині потрібно зобразити якийсь предмет або тварина, але без використання голосу, а тільки за допомогою міміки і жестів. Завданням дорослого буде вгадати що зображувала дитина. Після можна помінятися ролями, де батько буде зображувати, а дитина вгадувати.

Розвиваючі заняття для дітей 3-4 року (Відео)