Рухливі ігри для дітей на вулиці правила

Гра Класики

Зміст:

 • 1 Гра Класики
 • 2 Гра Виручалочки
 • 3 Гра Резиночка

Рухливі ігри для дітей на вулиці правила
Умови: кількість учасників — не менше двох осіб.
На землі крейдою малюються клітини (чергується: одна-дві, одна-дві). Клітини нумеруються — всього десять. Гравці стрибають: в одну клітку однією ногою, дві двома і т. д. Роблять вони це по черзі. Одна з клітин повністю зафарбовується. Якщо гравець ненароком настане у неї чи потрапить каменем, всі його окуляри згорають, він починає гру з самого початку.
Вибирається гравець, який розпочне гру першим. Йому необхідно кинути камінчик в першу клітку.

А потім, стрибаючи на одній нозі, треба носком черевика підштовхувати камінчик з клітки в клітку. Той, хто без помилок зміг виконати це, знову кидає камінчик, але тепер уже в другу клітку. У третьому турі — в третю і т. д. Необхідно вибирати не дуже легкий і не дуже важкий камінь. Інакше він буде або постійно вилітати далеко за ігрове поле, або його взагалі важко буде зрушити з місця.
Якщо камінь потрапив не в ту клітку, — це помилка. Якщо гравець наступив ногою на намальовану лінію, що розділяє клітини, — також помилка. Попадання на цю лінію камінця теж неприпустимо. Ошибившийся гравець поступається місце наступного, а коли черга стрибати дійде до нього знову, він починає з тієї клітини, на якій зупинився.
Коли всі «класи» гравцем пройдені, він здає іспит».

Для цього необхідно з закритими очима пройти по всім клітинам, не наступивши на лінії. Якщо це не вдається, гравець перездає «іспит», але не відразу, а коли до нього дійде черга. Успішно впоравшись з усім завданням — перший переможець, він вибуває з гри.

 

Гра Виручалочки

Рухливі ігри для дітей на вулиці правила
Умови: скакалка; кількість учасників — не менше шести осіб.
Вибираються двоє ведучих. Вони беруть за кінці довгу скакалку і починають її крутити. Інші гравці по черзі підходять до вертящейся скакалці і перестрибують через неї. Таким чином вони опиняються на іншій стороні ігрового поля. Перший раз всі стрибають по одному разу, потім по два і так далі (всього десять разів). Хто зачепить за скакалку, вибуває з гри, хто залишиться останнім, стає «рятівницею».

Виручати вони повинні тих, хто вибув. Щоб виручити одного гравця, «виручалочка» має десять разів стрибнути через скакалку, яку крутять в швидкому темпі. Якщо «виручалочка» не помиляється, які можуть увійти в гру знову, а провідними залишаться ті ж гравці. Якщо ж «виручалочка» не виконає своє завдання, провідні змінюються — ними стають ті гравці, які першими вибули з гри.

Гра Резиночка

Рухливі ігри для дітей на вулиці правила
Умови: білизняна гумка; кількість учасників — три людини.
Необхідно з’єднати два краї звичайної білизняний гумки довжиною приблизно 3 м (краще її кінці як слід зшити). Двоє гравців надягають отриману гумку собі на ноги на рівні щиколоток і встають один напроти одного так, щоб гумка виявилася натягнутою.
Третій гравець у грі. Він виконує різні завдання, які називають «десяточки», тому що кожне завдання виконується десять разів. Гравець перемагає тільки тоді, коли безпомилково всі їх виконає.

Варіанти завдань:

 • перестрибувати двома з’єднаними ногами через гумку вправо, потім вліво;
 • перестрибувати так само, але тільки розставленими ногами, щоб гумка після стрибка виявлялася між ніг (раз-два вліво, раз-два вправо);
 • робити такі ж стрибки на одній нозі, спочатку на лівій, потім на правій;
 • стрибати, схрестивши ноги;
 • стрибати так, щоб наступити спочатку на одну гумку, потім на іншу (обома ногами);
 • стрибки виконувати з поворотом на 180°; 7) на 360°; Рухливі ігри для дітей на вулиці правила гумку схрестити у вигляді вісімки, наступити на неї, підстрибнути і встати на місце так, щоб ноги опинилися на обох розправлених гумках і т. д.
 • Якщо гравець десять разів і безпомилково виконав перше завдання, то він відразу переходить до другого, від другого до третього і так, поки не помилиться. У цьому випадку в гру вступає будь-який з двох інших гравців, а це стає на його місце. Коли до нього дійде черга, він знову вступає в гру і починає її з того завдання, на якому зупинився.

  Якщо гравець все ж виконав всі наявні завдання, йому може бути запропонований наступний, більш складний тур. А ускладнюватися він може по-різному. Можна піднімати від туру до туру гумку на більш високий рівень, аж до коліна (з кожним туром вище і вище; при цьому виконуються ті ж завдання, але впоратися з ними все складніше). Можна піднімати одну сторону гумки вище, а іншу нижче. Варіантів може бути дуже багато. Їх винахідниками з задоволенням виступають самі діти.