Що подарувати дитині на день народження

Що подарувати дитині на день народження — отже, у вашому житті настав новий незвичайний період – у вас з’явився малюк. Ви прожили перший рік зі своєю крихіткою і наближається Перший День Народження! Ось і тема для роздумів: що ж подарувати дитині?

Що подарувати дитині на день народження

Подарунок дитині на день народження

Зміст:

  • 1 Подарунок дитині на день народження
  • 2 Традиційні подарунки
  • 3 Іграшка в подарунок
  • 4 Оптимальний подарунок дитині

Прагматики і Циніки можуть заперечити, що, мовляв, навіщо щось дарувати, коли ця подія жодним чином не залишиться в пам’яті дитини. А як же фотографії, а як же пам’ять? Адже все це внесок у майбутнє! Адже це радісний привід для зустрічі всієї родини, всіх поколінь, для спогадів і розповідей про життя, це новий досвід.

Не варто забувати про те, що подарунки, отримані дитиною в цей день, ще довго будуть грати для нього важливу роль у розвитку, так і для батьків буде не зайвою така матеріальна підтримка. Людям без батьківського досвіду буде важко претендувати на оригінальність подарунка без попередньої інформаційної підтримки, бо перше, що приходить на розум – це рушники та постільну білизну для малюка.

Тут вас доведеться розчарувати, дорогі ви наші бездітні громадяни, так як на 99% зі ста молода матуся вже не знає, куди подіти надаренные постільні приналежності і рушничок купуються – їх і так вистачить дитині на кілька років вперед, а то й на всі 10. Зараз все популярнішим стає ідея того, щоб дитина спала з матір’ю, тому білизну для малюка вже не так актуально. Звичайно, виняток у всі часи складають речі ручного виготовлення, хенд-мейд, так сказати. Вони несуть з собою тепло рук і частинку душевності, і якщо ви зшиєте для маленького клаптева ковдра, наприклад, так ще і оформіть його кольоровими аплікаціями — це буде його улюблена річ на багато років вперед.

Також до банальних подарунків відноситься і дитячий одяг. Адже це має сенс купувати, тільки якщо точно знаєш розмір дитини або що йому гостро необхідний конкретно комбінезон з конкретними характеристиками. Хоча, знайдеться чимало батьків, які вважають, що будь-який одяг піде в прок, за умови, що вона на виріст.

Традиційні подарунки

До категорії традиційних подарунків відноситься срібна ложечка за традицією на перший зубик. Різатися зубки починають в 6-8 місяців, але ложечку дарують як і новонародженому, так однорічному маляті. На перше День Народження це навіть актуальніше, так як наближається час, коли дитина почне використовувати її за призначенням. Звичайно, батьки рідко використовують для дитячих столових предметів метал, але срібло відноситься до розряду дезінфікуючих засобів і з цієї точки зору буде приносити користь дитині.

Наступна на черзі подарунків – іграшка. Якщо ви думаєте, що можна подарувати дівчинці ляльку, а хлопчикові машинку – то ви помиляєтеся. Вони ще занадто малі, щоб зрозуміти принципову відмінність цих предметів від безлічі інших нових і не менш цікавих речей.

До речі, однорічний малюк ще не знає, що таке «дівчинка» та «хлопчик» — статеву відмінність поки для них не існує. Для маляток актуальні так звані «толокары» — це така велика на колесах штуковина, куди маленький може сісти і кататися на ньому по квартирі, відштовхуючись ногами, або ж його можуть возити батьки, якщо він сам поки не може.

В якості аналога зійде будь-яка інша велика яскрава штука, яку можна було б прив’язати на мотузочку і тягати по кімнатах за собою. Цей процес дитині буде подобатися більше всього на світі, вже повірте колективного досвіду! Для нього це схоже на відкриття Америки для Колумба. До речі, будь-які самостійно рухомі об’єкти, типу радіокерованих іграшок, можуть тільки налякати годовичка, тому не варто з цим поки що зв’язуватися.

Іграшка в подарунок

По-перше, це відмінний пилозбірник, по-друге — навіщо дитині черговий плюшевий ведмідь або собака або слоник? Радості буде на 20 хвилин, а потім він відволікається на щось інше.

Ближче до другого року життя в дитині прокидається творець і будівельник, тепер для нього актуально що-небудь зібрати в башту, побудувати якесь споруда з підручних матеріалів. У хід йдуть конструктори з яскравими та не менше 2-х сантиметрів деталями. До речі, вітчизняні виробники роблять непогані конструктори для малюків, і зовсім не обов’язково розорятися на той самий Лего, наприклад… На упаковці зазвичай написано, для якого віку призначена гра, тому уважно вибирайте річ виходячи з віку іменинника.

Хочемо вам нагадати, що ми живемо в Росії, що славиться величезним багатим художньо-культурним ремеслом, що багатовіковий пласт традицій та обрядів вимагає до себе поваги і не варто про це забувати. Товари іноземного виробництва непогані, але покимоны і телепузики не є гуд для дитини. Необхідно виховувати і прищеплювати любов до традиційно російським звичаєм. На Русі споконвіку для маленьких діток існували відмінні екологічні та розвиваючі іграшки. Це наприклад матрьошки – їх напевно, кілька тисяч варіацій, конячка, на якій можна гойдатися і т. д. Ви не уявляєте, скільки радості принесе дитині розвиваюча гра з матрьошками.

Читайте також: Розвиток дитини по місяців до року

У цьому віці малята дуже люблять ховатися, тому цікавим подарунком для них стане щось на зразок будиночка-намети, тим більше що вони дуже люблять перетягувати якісь предмети з одного місця на інше, скрізь лазити – так що намет буде чимось на зразок «штаб-квартири».

Оптимальний подарунок дитині

Очевидно, що діти це невтомні дослідники і як тільки вони стають на ніжки, ходять, бігають, стрибають 90% часу. Це вимагає обладнаного місця в кімнатах, оскільки на вулиці багато не погуляєш, особливо взимку.

Якщо площа дозволяє, то можна обладнати сухий басейн — це якась ємність не з водою, а м’якими надувними кульками – відмінний тренажер для розвитку всіх груп м’язів. Ще гойдалки — незмінний атрибут. Для дітей старше року підлогові гойдалки вже не підійдуть, оскільки можуть перекинутися під їх вагою, так і амплітуда у них невелика. Найбільш прийнятний варіант – це підвісні гойдалки в дверному отворі — так дитина може і сам кататися і іграшки катати.

Тепер про велосипедах: їх безліч конструкцій, для малюків, які не можуть поки що самі управляти є з підставкою для ніжок і ручкою для батьків. З таким транспортом мамі буде набагато зручніше гуляти.

Актуально для малюка будуть диски з заспокійливою музикою, дитячими пісеньками, класичною музикою. Також добре маленькому потроху дивитися мультфільми, в тому числі й радянські, розвиваючі серії програм. Мамі дитини можна допомогти, подарувавши плакати із зображенням звірів, птахів, плакати з наочними посібниками, книги з серій для самих маленьких.

Для рукоділля взагалі тут неоране поле: в’язання, шиття – вся це актуально для немовляти. Самостійно виготовлені іграшки, килимки, книжки, іграшки, фотоальбом, метрики будуть самим душевним і теплим, індивідуальним і неповторним подарунком для дитини.

Помічена тенденція до створення в сім’ях якихось традицій, які дотримуються в якісь особливі дні. Наприклад, подарунок чогось незвичайного на кожен День Народження малюка — як зразок золота монетка з археологічною цінністю.

Особливо впертим прагматикам можна порадити подарунок для всієї родини у вигляді особливо корисною кухонної техніки або всілякі варіації на тему очищувачів повітря в кімнату малюка. Так всім користь, і дитині, в тому числі.

Отже, підведемо підсумки! Коли приступите до вибору подарунка, то тримайте в голові наступні параметри:

  • Безпеку для малюка – не повинно бути дрібних деталей, міцна токсична фарба, нешкідливі матеріали
  • Підходить ця річ за віком
  • Уявіть, які емоції може випробувати дитина, дивлячись на цю річ
  • Як вона йому допоможе в розвитку, наскільки вона буде для нього розвиваюча і повчальна, а також захоплива.
  • Не забудьте про матір дитини — квіти або якусь іншу приємну річ їй теж необхідно вручити.

Не сподівайтеся на пам’ять дитини — навряд чи він запам’ятає що і хто і коли йому подарував, а вкладена частинка душі в подарунок завжди набагато дорожче його вартості!