Батьки в певний момент стикаються з проблемою, пов’язаною з навчанням дитини знань таблиці множення. Сьогодні для цього відома маса способів, але не кожен з них по-справжньому ефектним. Кожна дитина потребує особливого підходу, застосування тієї чи іншої методики навчання. І все ж, який швидкий спосіб вивчити таблицю множення: як допомогти дитині вивчити таблицю множення?

Як вивчити таблицю множення дитині легко і швидко

На першому навчальному етапі малюкові слід роз’яснити особливості дій множення числа на число. У більшості випадків діти, приступаючи до вченню таблиці множення, мають уявлення про найпростіших арифметичних операціях на додавання або віднімання. Тому вам легко пояснити малюкові, що певне число помножити на два означає всього лише те, що це число складається два рази. Дитина навчається чітко усвідомлювати це, щоб в подальшому навчанні не зазнавати труднощів. Постарайтеся пояснити дитині принцип пристрою таблиці множення, як їй користуватися в тому чи іншому випадку, щоб правильно визначити відповідь.

Вчимо таблицю легко і просто

Нам відомо, що навіть в самому звичайному навчальному процесі має бути ігровий чинник, необхідний дітям для кращого засвоєння матеріалу. Така методика захопить дитину, змусить його перейнятися суттю, зацікавить свідомість тим, що таблицю множення знати просто необхідно. Збудивши інтерес малюка до навчання таблиці, ви вирішите половину проблеми.

Великою популярністю при навчанні множенню користується весела гра картки.

 • Суть її полягає в тому, що малюк в довільному порядку витягує картку з пачки і бачить на кожній з них дію множення двох чисел, що не має відповіді.
 • При визначенні правильного результату карта вибуває з гри, у іншому випадку, її знову повертають в загальну купу. Грати рекомендується до того моменту, поки картки не перейдуть в розряд прийнятих, тобто поки малюк правильно не розв’яже всі приклади множення.
 • Коли карток залишається небагато, в них, як правило, містяться ті приклади, на які дитина намагався дати відповідь. Таким чином, відбувається процес повторення, пошуку правильного рішення. Запам’ятовування проходить більш легко. Дитина навіть відчуває легкий азарт.

Таку гру прийнято називати тренажом. Зручність полягає в тому, що її проводять етапами, грунтуючись на пройденому матеріалі. Починають з прикладів на двійку, поступово розбавляючи стопку іншими картками, щоб ускладнити дії.

Вирішивши почати вчити таблицю множення, роз’ясніть дитині більш прості приклади, які вирішуються без особливих труднощів. Велика таблиця здатна навести переляк на малюка, але йому треба навіяти, що страшного і складного в ній нічого немає.

 • Наприклад, малюк повинен на першому занятті твердо усвідомити, що будь-яке число, помножене на одиницю, залишається без зміни. А дію з десяткою означає, що до умножаемому числа просто в голові приписується нуль. Таким чином, дитина повинна вивчити в першу чергу множення на одиницю і на десятку.Не слід примушувати вчити все відразу. Якщо малюк втомився – дайте йому перепочинок. Але якщо дитина сама проявляє інтерес до процесу – продовжуйте.
 • Множення на двійку дається в навчанні легко. Воно означає звичайне додавання двох однакових чисел. Вміючи складати, маля без проблем освоїть множення на це число.
 • Далі підуть складності. Малюк повинен навчитися розуміти, що від зміни місць множників добуток їх змінюватися не буде. Іншими словами, вчення піде легко, якщо дитина зрозуміє, що помножити два на три буде те ж саме, якщо помножити три на два.
 • Користуючись такими нескладними прийомами, ви зможете без проблем навчити свого малюка деяким премудростям таблиці множення. І весь час повторюйте, що нічого складного в ній немає.
 • Освоївши найбільш прості дії, переходите з дитиною до більш серйозних множителям. У цьому випадку крім гри дозволяється застосовувати інші методи – запам’ятовування, асоціювання, повторення, поділ на складові частини.
 • Деякі приклади доведеться просто завчити, запам’ятати і постійно повторювати, щоб дитина їх міцно запам’ятав. Рекомендується рухатися по порядку, не намагайтеся завчити все відразу. Не слід намагатися вчити таблицю з кінця, щоб не налякати малюка невиправданими складнощами.
 • Як швидко вивчити таблицю множення на 9

  Для швидкого запам’ятовування множення на дев’ятку, використовуйте пальці рук. Пальці лівої руки це десятки, на правій руці одиниці. Витягніть їх перед собою і зі словами дев’ять помножити на один – зігніть великий палець лівої руки. У підсумку після загнутого пальця залишається дев’ять. При множенні дев’ятки на двійку, зігніть вказівний палець лівої руки. У вас вийде перед загнутим пальцем на лівій руці один і після загнутого вісім – вісімнадцять. І так далі. Методика працює до множення дев’ятки на дев’ятку.

  Шпаргалка множення на 9. Пишемо таблицю множення на 9, після знака одно прописуємо спочатку зверху вниз цифри від 0 до 9. Потім знизу вгору від 0 до 9 і отримуємо таблицю правильні відповіді:

  У навчанні не втомити малюка, постійно посміхайтеся, хваліть успіхи у відповідях, влаштовуйте веселі хвилинки відпочинку. Не називайте його дурним, неуком та іншими образливими словами. Пам’ятайте, що малюк не рахунковий апарат, швидкість відповідей викликається банальним запам’ятовуванням, а не розумінням ситуації. Після того, як таблиця множення вивчена в повному обсязі, у малюка пропаде необхідність усних методів підрахунків, розв’язуючи приклади і задачки з арифметики.