Статеве виховання

Статеве виховання

Статеве виховання: часто люди думають, що дитинство — час незнання, а значить і цнотливості, проте все інакше. Довгий час «дитяча сексуальність» ігнорувалася як термін, була популярна думка, що заперечують її присутність, хоча та існує і, хай це і не генітальна стадія сексуальності, її треба прийняти і зрозуміти як даність, щоб захиститися від неприємних інцидентів.

Основні правила і порядки

Зміст:

 • 1 Основні правила і порядки
 • 2 Навчання дитини сором
 • 3 Статеве виховання підлітків
 • 4 Як захистити дитину?
 • 5 Статеве виховання (Відео)

Статеве виховання

З самого раннього дитинства багато вже починають цікавитися своїм тілом, що природно і логічно, адже можна отримати приємні відчуття, особливо, коли мова йде про дотиках до статевих органів. А вже тим більше, коли це відбувається в ході спільної гри дітей різної статі.

До трьох років життя почуття сорому тільки починає розвиватися, коли ж можливість отримувати приємні відчуття є і інтерес до цього зростає.

Тож логічно, що з часом поводження з дитиною, як з немовлям, стає неприпустимим. Для матері ставати обов’язковим дотримання дистанції, потрібно акуратність і уважність при контакті з тілом дитини, щоб знизити ймовірність впливу на ерогенні зони. Особливо в моменти догляду за дитиною таких як підмивання та інше.

Небезпечним задоволенням ставати випадкова стимуляція анальної зони під час купання, так що дуже важливо якомога раніше привчити дитину митися самостійно. Крім того те, що дитина зможе сам за собою доглядати розвине в ньому повага до своєї та чужої особистому житті, а так само стане актом самостійності, до якої так наполегливо прагнуть діти.

Рішення з’являтися перед чадом оголеними чи ні, залишається тільки дорослому, який засновує свій вибір на традиціях сім’ї, звички та своєму власному думці, тим не менш важливо отградить всіх (не тільки своєї дитини) від того, що ставить під сумнів право на особисте життя — особливо відвідування ванної кімнати і туалету. Це важливо зробити негласним правилом в сім’ї.

Так само важливо створити середовище, в якому дитина буде здатний розвиватися, отримувати нові знання. Відповідайте на питання, тоді інтелектуальне задоволення частково замістить інтерес до отримання сексуального задоволення.

Навчання дитини сором

Якщо раніше не виникало проблем з тим, щоб приймати ванну разом з дитиною, то з віком підвалини повинні змінитися згідно з положенням. До трьох років, зазвичай, діти вже знають, що є відмінність між статями, так що намагається дізнатися про це більше, це стає причиною для неприкритого та ярого цікавості. Дитині стає цікавим, у тому числі, і анатомічні відмінності між батьками і тоді він шукає спосіб побачити їх голими.

Сама ж дитина показується в такому вигляді абсолютно не соромлячись.

Може здаватися, що заборони можуть лише погіршити становище, але важливо знайти межу, адже незважаючи на те, що сексуальність дитини поки невинна, у дітей може з’являтися сексуальне бажання.

Саме в різниці між інфантильною і зрілої сексуальності і є виправдана важливість поділу їх, суті якого криється заборона на інцест. Повага до цього правилу важливо прищепити дитині.

Надмірна наполегливість дитини

У спілкуванні з дитиною повинні з’явитися кілька установок:

 • Не можна припиняти прояви ніжності, але їх важливо відрізняти від еротичних.
 • Поясніть, що ласки дружини й чоловіка — це одне, а дитини і матері/батька — зовсім інше.
 • Не використовуйте фразу «Ти занадто малий(а) для цього». Це може змусити думати дитини, що це буде дозволено, коли він виросте.
 • Визначаючи межі, завжди приділяйте увагу заборони на інцест.
 • Статеве виховання підлітків

  Статеве виховання

  Коли дитина цікавиться тим, як з’являються діти, питаючи вас, важливо відповідати згідно з віком дитини. А також розуміючи, що він вже знає.

  Три-чотири роки – бажано, щоб розмову вів батько, який однієї статі з дитиною; запитайте про те, які знання і думки на цей рахунок у нього вже є;

  Шість-сім років – використовуйте книги, в яких є і текст, ілюстрації; не втрачайте момент задоволення і ніжних почуттів, говорячи тільки про біологічному аспекті; обговоріть питання контрацепції;

  Старше семи років – дитина в цьому віці воліє вести спілкування з однолітками, важливо не втрачати з ним контакт і не робити цю тему забороненою в спілкуванні з дитиною.

  Як захистити дитину?

  Інцест під забороною — ця установка всіх заборон, що стосуються інфантильною і зрілої сексуальності.

  Саме говорячи про це заборону, варто зауважити і те, що він повинен поширюватися і на інших людей, як дорослих, так і дітей, які трохи старше самої дитини.

  Найважливіше — це навчити дитину говорити «ні», зразком цього «ні» повинна стати тверда позиція, коли йдеться про заборонені дії між дітьми та їх батьками.

  Тіло людини належить тільки цій людині: саме цього потрібно навчити дитину, нехай він засвоїть правила догляду за своїм тілом і повагу до нього, тоді створиться середовище для кращого засвоєння цієї істини.

  Статеве виховання (Відео)