Майбутні мами ретельно облаштовують дитячу кімнату, вибираючи ліжко, постільна білизна. Бідним батькам доводиться робити ремонт для майбутнього скарби. Крихітка зможе оцінити батьківські старання тільки після двох місяців. Температура і вологість повітря в кімнаті для новонародженого – основні критерії, що забезпечують комфорт малюкові і спокійні нерви мам і тат. У цій статті читачки дізнаються основні вимоги до цих параметрів в дитячій.

Чому так важлива вологість?

Від вологості і температури повітря залежить спокійний сон дитини. Новонароджений не може пояснити причину плачучи, а молоді батьки неправильно інтерпретують дитячий рев. Мами і тата можуть помилково грішити на кольки, газики, брак грудного молока в якості причини неспокійного сну дитини. Діти погано сплять, коли їм жарко або холодно. Авторитетні бабусі старанно кутають малюка, запевняючи про прохолоді в квартирі, лякаючи батьків хворобами крихти. Потім такі діти найчастіше хворіють в дитячих садках.

Іноді дитина неспокійно спить вночі, тому що ніс дихає не так. Батьки підозрюють нежить. Насправді малюка може турбувати комашка в носі, яка утворилася внаслідок сухості повітря в квартирі. Дитина може кашляти ночами, так як сухе повітря сушить слизову носоглотки. Щоб контролювати температуру, вологість повітря варто придбати спеціальний прилад – гігрометр, що відображає ці показники.

Критерії температури в дитячій кімнаті

У новонароджених ще не сформувався процес терморегуляції. Тому, температура тіла дитини істотно відрізняється від температури тіла однорічної дитини і дорослих. Предметом полеміки дитячих лікарів є вимоги до температури в кімнаті новонародженого.

Відомий педіатр Комаровський вважає оптимальною температурою для дитячої кімнати 19 градусів за Цельсієм. Але більшість мам неправильно інтерпретують рекомендацію лікаря, який вважає оптимальною цієї температуру для дихання новонародженого. Тому одяг малюка повинна бути при такій температурі відповідною.

Прихильники доктора Комаровського вважають, що в жаркій кімнаті ймовірність для розвитку вірусів вище. Батькам, які хочуть з народження дитини приступити до загартування, слідують рекомендаціям цього лікаря.

Інший педіатр Анікєєва Лариса в книзі «Педіатрія: повний довідник для батьків» вважає раціональної температуру в кімнаті від 21-24 градусів за Цельсієм.

Правильну відповідь можуть знайти лише батьки, вони знають особливості своєї квартири і крихти. Ідеальна температура в кімнаті для дитини така, при якій дитина не потіє і не мерзне. Занадто низька температура в дитячій може призвести до застуди і нежиті у новонародженого. Для карапуза це серйозно.

У жаркому приміщенні малюк погано спить. Занадто висока температура в кімнаті новонародженого небезпечна перегрівом та ймовірністю появи попрілості, пітниці. Надмірна спека в кімнаті призводить до порушення важливого показника комфорту в дитячій – вологості.

Роль вологості повітря в кімнаті новонародженого

У добре опалюваних квартирах часто спостерігається сухість повітря. Вона для новонародженого небезпечна:

  • Ймовірністю пошкодження слизових оболонок, а також верхніх дихальних шляхів. Таким способом в організм новонародженого можуть потрапити віруси.
  • Попадання пилу в легені малюка. Сухе повітря накопичує електрика, з-за якого пил немов стоїть у повітрі. Пил не тільки знижує імунітет, але і провокує алергію.
  • Виникнення козявок в носі, що утруднюють дихання. Аспіратор для носа легко ліквідує цей недолік.

Ідеальний відсоток вологості повітря коливається в межах 40-60%. Для контролю цього показника необхідно над дитячим ліжечком поставити гігрометр, який показує температуру і відсоток вологості повітря.

Існують три способи підвищення вологості:

  • За допомогою зволожувача повітря. Механізм дії пристрою простий. У ємність зволожувача необхідно налити воду, через певний час прилад випустить вологий пар, який покращить показники. Недоліком такого способу є ймовірність того, що шпалери почнуть відклеюватися при інтенсивному використанні.
  • З допомогою мокрих пелюшок, рушників або простирадлом. Повісивши на батарею вологу білизну можна ненадовго збільшити вологість.
  • В кути кімнати поставити банки з водою.
  • Особливо необхідні: невисока температура і вологість повітря в кімнаті для новонародженої дитини і будь-якого іншого віку, при хворобі. Дотримання оптимальної температури і вологості повітря створить комфортні умови. А спокійний малюк – щасливі батьки.