Перший триместр вагітності

Зміст:

  • 1 Перший триместр вагітності
  • 2 Харчування в першому триместрі вагітності?
  • 3 Аналізи першого триместру вагітності
  • 4 Другий триместр вагітності
  • 5 Аналізи другого триместру вагітності
  • 6 Виділення в другому триместрі
  • 7 Третій триместр вагітності
  • 8 Останні тижні вагітності

Перші 12 тижнів вагітності дуже непрості для майбутньої мами, так як організм бурхливо реагує на зміни, які з ним відбуваються.

Яка ж реакція організму і як визначити вагітність?

Кожна жінка стежить за своїм гормональним фоном і точно знає точну дату початку місячних. Коли ж настав той час, а їх немає – закрадається тінь сумніву. Перше, що необхідно зробити – купити в аптеці тест на визначення вагітності, який з точністю 99.9% покаже результат. В інструкції докладно описується спосіб застосування.

Якщо на тесті дві смужки, то варто звернутися до лікаря, який підтвердить або спростує вагітність. Коли ж і лікар діагностує вагітність – необхідно стати на облік до лікаря-гінеколога, який буде спостерігати жінку до пологів.

А тепер детальніше про симптоми.

У першому триместрі може початися токсикоз, це симптом індивідуальний для кожного організму. Токсикоз – це нічим не обґрунтована нудота і блювота, яка починається у вагітних по-різному, а може і взагалі не настати.

Ще може трохи підвищитися чутливість грудей. Також можливе підвищення базальної температури, але з часом температура налагодиться. І звичайно почастішати сечовипускання, так як матка стає більше і створює тиск на сечовий міхур.

Психологічні зміни: незрозуміла втома і дуже різкі зміни настрою. Все це викликано збоєм гормонального фону, так як організм тільки звикає до змін, які відбуваються. Але це тільки деякі, часто зустрічаються симптоми, а так як кожна вагітна жінка – це індивідуальний організм, то і симптоми можуть бути самі різні, а можуть і не бути зовсім.

 

Харчування у першому триместрі вагітності?

 

Природно, що коли жінка дізнається про вагітність, ні про які шкідливих звичок не може бути й мови. Тепер тільки вітаміни і корисна їжа, які призначає лікар, у якого вагітна жінка перебуває на обліку.

Не варто переїдати, краще їсти часто, але потроху. А що саме — підкаже підсвідомість. Просто потрібно закрити очі і подумати – чого саме хочеться організму. Першоджерелом вітамінів є фрукти, овочі, каші, риба і м’ясо, кисломолочні продукти. Це головні продукти харчування, в яких міститься багато вітамінів, мікроелементів, заліза і кальцію.

Необхідно багато пити: соки, чай, мінеральна вода, кефір – це те, що чудово підійде для майбутньої мами, але від кави і енергетичних напоїв краще відмовитися. Бажано пити більше рідини, адже ембріон на 97 % складається з води.

Копченості, жирна, смажена їжа, гострі і солоні страви – краще виключити зі свого раціону. Ще непогано б почитати спеціальні книги і статті про спеції, які можна вагітним.