Розвиток дітей першого року життя передбачає такий навик, як повзання. Але не всі дітки йому навчаються. Деякі малюки лінуються і не повзають. Вони відразу після тривалого сидіння встають і йдуть. Випадання такого важливого етапу турбує не тільки батьків, але і педіатрів. Якщо вас цікавить, у скільки місяців дитина починає повзати, то ця стаття саме для вас.

У скільки місяців дитина починає повзати: Комаровський

Тата й мами, бабусі й дідусі шукають відповідь на питання, коли ж малюк поповзе, у лікарів. Саме з такою темою часто батьки звертаються до знаменитого на весь світ лікаря-педіатра Комаровським Євгену Олеговичу. Що ж він говорить з цього приводу?

Комаровський стверджує, що не існує точних вікових критеріїв. Багато що в цій ситуації залежить від самої дитини. Грає значення фізичний розвиток, маса тіла дитини, психологічна сімейна обстановка. При цьому лікар заявляє, що батьки повинні створити максимально сприятливі умови для розвитку у малюка бажання поповзти. Іншими словами, здобуваються навички, ніколи не варто перетворювати в тяжку роботу. Не змушуйте свого малюка повзати саме в 6 або 7 місяців. Коли настане час, і дитина дозріє для цього кроку у фізичному розвитку, він все зробить самостійно.

У скільки місяців дитина повинна почати повзати

Ви вже знаєте про те, що деякі діти зовсім переступають цей етап розвитку. Зазвичай це діти з надлишковою масою тіла. Їм просто складно пересуватися. Тому дитина воліє сидіти, після чого самостійно встає і ближче до року починає ходити. Такий варіант часто насторожує батьків і педіатрів.

Лікарями доведено, що в процесі повзання відбувається гарний розвиток опорно-рухового апарату і м’язів. При такому пересуванні малюк вчиться самостійно приймати рішення і міркувати. Адже тепер він сам відповідає за дії. Малюк може взяти іграшку, дотягнутися до цікавого предмета, за яким раніше він тільки спостерігав здалеку.

Лікарі встановлюють такі діапазони. Дитина повинна почати повзати у віці від 5 до 9 місяців. Якщо говорити про впевнене пересування рачки, то це відбувається близько 7-8 місяців. По-пластунськи діти можуть повзти вже в 4 місяці. Якщо малюк переступає цей етап, то дитина навчиться повзати тільки після року (коли піде).

Багато батьків помічають, що масаж і зарядка сприяють фізичному розвитку малюка. У тому числі вправи провокують повзання. Це дійсно так. Тому мамам і татам треба займатися з малюком. Але пам’ятайте про важливому раді лікаря Євгена Олеговича Комаровського. Ніколи не перетворюйте повзання в важку роботу, яка викличе негативні емоції у малюка.

У скільки місяців дитина починає повзати хлопчик

Багато діти чоловічої статі починають свій намір незвично. Вони спочатку рухаються назад або убік. Чому дівчатка роблять це рідше – досі залишається загадкою. Діти-хлопчики можуть почати повзати у віці приблизно 3-5 місяців. Пересування при цьому буде переважно пластунське. Деякі батьки і зовсім не помічають нової умелки. Все тому, що дитина не рухається в певну сторону. Він здійснює ползки навколо своєї осі, зміщуючись всього на кілька сантиметрів.

Впевнене повзання приходить до хлопчиків приблизно в 8 місяців. При цьому віковий діапазон може відхилятися в ту або іншу сторону на 30-60 календарних днів. Чим хлопчик старше, тим впевненіше і швидше дії він буде робити. Дивно те, що всього за 2-3 тижні дитина може не тільки придбати черговий навик, але і сильно розвинути його. Тому якщо дитина не повзає в 6 місяців, не варто сильно переживати.

Як дитина вчиться повзати: етапи повзання

Не всі батьки помічають, що їхній малюк проходить кілька етапів перед тим, як поповзти. Вони дуже важливі для придбання нового руху. У різних діточок етапи повзання можуть займати різний часовий проміжок. Не ровняйте всіх дітлахів під одного. Також деякі пункти можуть зовсім випасти в окремих випадках. Ось приблизна схема того, як дитина починає повзати, набуває черговий руховий навик.

1. Рух на животі. Більшість батьків називають це повзанням по-пластунськи. Дитина перевертається на живіт і ніби намагається плисти.

Маля робить хаотичні рухи ручками і ніжками. Він не може рухатися у певному напрямку: вперед. Повзання по-пластунськи допомагає дитині зміститися убік або назад. Якщо в цей час ви створите упор ніжок, то дитина буде інтенсивно відштовхуватися.

2. Розгойдування. Після пластунського повзання дитина переходить на новий етап. Він розгойдує своє тіло. Робить дитина це в положенні на четвереньках.

Вставати в цю позу він може протягом декількох тижнів. Спочатку діти піднімають задню частину тулуба, після чого вчаться тримати торс руками. Гойдаючись вперед-назад іноді нагадують батькам стрибки на місці.

3. Рухи ніжками. Після інтенсивних розгойдувань дитина вирішується виставити одну ногу вперед. Після цього він підтягує і другу коліно.

Немовля ще не може збагнути, що потрібно одночасно рухати і руками. Тому часто на цьому етапі діти падають. Не залишайте який експериментував малюка без нагляду. Подбайте про те, щоб у домі не було гострих кутів.

4. Перехресне повзання. Цей етап вважається завершальним в набутті нового досвіду. Руху дитини стають точними і усвідомленими. Але малюк ще невпевнено переставляє ручки і ніжки. При перехресному повзанні слідом за лівою рукою йде права нога, а правою – ліва.

Вже через кілька тижнів після початку завершального етапу дитина буде активно повзати. Деякі малюки настільки вправні і швидкі, що за ними важко вгледіти. Якщо ваш малюк категорично противиться повзання – не змушуйте. Всьому свій час. Регулярно показуйте дитину педіатру, щоб переконатися у відсутності патологій.