Вертикальні пологи, що це?

Зміст:

  • 1 Вертикальні пологи, що це?
  • 2 Горизонтальні пологи мінуси
  • 3 Вертикальні пологи, плюси
  • 4 Вертикальні пологи (Відео) думки.

Всі жінки хоча б приблизно уявляє собі, що таке пологи, вони усвідомлюють хоча б у загальних рисах, як все це буде виглядати в реальності. Зазвичай під час пологів жінка знаходиться в горизонтальному положенні, тобто лежить на спеціальному кріслі, яке призначене саме для пологів.

До певного часу так проходили всі пологи, це була стандартна поза, а від стандартів, як відомо, лікарі відходити не люблять. Але зараз практикуються абсолютно різні пози для пологів, а також є таке поняття, як вертикальні пологи.

Нічого незвичайного в таких пологах немає. У той час, коли жінки частенько в селах і селах народжували, як кажуть, де доведеться і без медичної допомоги, вони народжували саме за коштами вертикальних пологів, так як в той момент вони мали можливість самостійно вибрати позу для пологів, а ця поза дійсно одна з найзручніших. Зазвичай жінки в таких випадках сідали навпочіпки або вставали на коліна.

Горизонтальні пологи мінуси

 

Коли жінка в процесі родової діяльності лежить на спині, то її матка починає тиснути на кровоносні судини, крім того, з’являється серйозна навантаження на спину, очевидно, що з-за цього можуть бути не дуже комфортні відчуття, більше того, всі процеси з-за цього можуть сповільнюватися.

У процесі горизонтальних пологів дитина частіше відчуває кисневе голодування, так і жінка страждає не менше. Вертикальні ж пологи є найбільш природними, проходять вони зазвичай набагато швидше і легше для породіллі і, звичайно, для самого малюка.

Читайте також: Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

Вертикальні пологи, плюси

 

 

Під час таких пологів просування плоду сприяє не тільки те, що жінка тужиться, але і природна сила тяжіння. У матки створюється тиск, завдяки якому плід досить м’яко, але при цьому швидко просувається вниз до родових шляхах.

Ще один вагомий плюс у вертикальних пологів полягає в тому, що в подібному становищі сутички менш болючі. В пологових будинках перший етап пологів проходить саме так, адже всім відомо, що стоячи сутички переносяться набагато легше.

А ще, коли у породіллі є можливість міняти пози, пересуватися по палаті, то вона відволікається від болю, у неї поліпшується кровообіг, що дозволяє родом не сповільнюватися.

При вертикальному положенні зменшується тиск на матку і на крупні судини і краще надходить кисень дитині.

Під час вертикальних пологів найболючіший період переймів може скоротитися години на два, зусиль жінка витрачає менше, тому до моменту пологів вона ще повна сил і навіть крові у вертикальних пологів жінка втрачає менше.

Але вертикальні пологи доступні не всім, точніше є деякі протипоказання, до яких обов’язково потрібно прислухатися. Народжувати вертикально не можуть ті жінки, у яких є загин матки, занадто вузький таз, захворювання серця, великий плід, а також при багатоплідній вагітності вертикальні пологи теж заборонені.

Вертикальні пологи (Відео) думки.