Викладання на животик новонародженого як коли починати?

З народженням дитини молоді батьки дізнаються багато нової інформації, пов’язаної з доглядом за немовлям. Однією з них є викладання на животик новонародженого. У цій статті читачки дізнаються про доцільність цієї процедури.

Перша поза, пов’язана з лежанням на животі, у дитини відбувається одразу після народження у пологовому будинку. Як правило, в цей момент дитину прикладають до грудей. Педіатри вважають, що продовжувати подібні процедури потрібно після загоєння пупкової ранки, інакше є шанс підчепити інфекцію. Дитині, поки не загоїться рана, не буде комфортно лежати на животику. Попередньо перед початком проведення процедури бажано проконсультуватися з лікарем.

Викладання на животик новонародженого як коли починати?

Користь викладання новонародженого на живіт

Не всі дитячі лікарі пояснюють батькам необхідність викладання малюка на животик, тому матері і батькові доводиться черпати інформацію від знайомих і в спеціальній літературі. Корисними властивостями даної процедури є:

 • Профілактика пупкової грижі. У позиції «лежачи на животі» у крихти тренуються м’язи живота, даючи можливість затягнутися пупкової грижі.
 • Допомогу в боротьбі з коліками і газиками. Маленькі хлопчики найчастіше схильні до колік, із-за недосконалості травної системи. При викладанні на живіт, у новонародженого знімаються спазматичні болі і легше відходять гази.
 • Стимулювання інтелектуального розвитку. У новому положенні у дитини є шанс вивчити навколишню обстановку під іншим кутом.
 • Зміцнення фізичного розвитку. В положенні «лежачи на животі» у крихти тренуються м’язи шиї, спини, рук, живота. Надалі дитині буде простіше навчитися тримати голівку, сидіти, а також освоїти повзання.
 • Профілактика деформації черепа. Дитині необхідно змінювати положення тіла. Лікарі рекомендують укладати дітей на спину, щоб уникнути синдрому раптової дитячої смертності. Якщо дитина весь час буде лежати на спині, потилицю немовляти може стати плоским.
 • Іноді карапуза зручно викладати на живіт для самостійного проведення курсу дитячого масажу спини, шиї.
 • Викладання на животик новонародженого як коли починати?

  Правила викладання немовля на животик

  Для того щоб процедура викладання малюка на живіт пройшла успішно, батькам слід виконувати такі рекомендації:

  • Провітрити кімнату перед процедурою. Потім проконтролювати, щоб температура повітря в кімнаті не перевищувала 23 С.
  • Проводити заняття з малюком, коли малюк в хорошому настрої. Голодному, втомленому, сонного дитині навряд чи захочеться проводити заняття.
  • Категорично забороняється виконувати процедуру викладання новонародженого після їжі. Дитина може вдавитися або відригнути їжу. Оптимальний час викладання до їжі. Малюк не повинен бути голодний, тому через годину після годування можна виконувати тренування з малюком.
  • Починати процедуру з 5-10 секунд, поступово збільшуючи до 10-15 хвилин.
  • Систематично викладати малюка на животик, щоб він звик до процедури.
  • Необхідно зацікавити дитину. Для ефективності процедури потрібно перед малюком в момент викладання на живіт покласти яскраву іграшку.
  • Ніколи не залишати дитину без нагляду, щоб він не звалився з поверхні.
  • Шукати альтернативу процедурою. Якщо улюблене чадо не бажає на пеленальному столику, ліжка лежати на животі, варто спробувати проводити процедуру на фітболі або у ванні під час купання. Деякі діти вважають за краще лежати на матері під час процедури.

  Процедура викладання новонародженого проходить такі етапи:

 • Вибір місця. На цьому етапі варто визначитися з місцем проведення процедури: фітбол, пеленальний столик, широке ліжко. При виборі пеленального столика особливу увагу приділіть наявності бортиків, щоб уникнути падіння крихітки. Але навіть при наявності бортиків, ніколи не відвертайтеся і не залишайте дитину одну на висоті. Вся увага — на дитину, поки процедура не закінчиться!Для виконання процедури варто вибрати тверду ліжко, тому що м’яка ліжко не дозволить дитині впиратися в поверхню. Поверхню обов’язково повинна бути твердою.
 • Підготовчий. На цій стадії необхідно провітрити кімнату і простежити за потрібною температурою. А також варто постелити на поверхню рушник, щоб дитина не замерзла. Для залучення інтересу дитини треба на цьому етапі підготувати іграшку, яка зацікавить дитини. Батькам варто вирішити: роздягати малюка або немає для виконання процедури.
 • Процес викладання на животик. Матері для початку варто зняти з дитини підгузник, тому що він може перешкоджати руху. Потім укласти новонародженого на живіт так, щоб ноги дитини були зігнуті в колінних і кульшових суглобах у напрямку до краю столу. При цьому рукою батьки фіксують стопи. Опора у малюка повинна припадати на передпліччя. Додатково під груди і пахви можна підкладати валик. Наочний вигляд цієї пози представлений на малюнку 1
 • Викладання на животик новонародженого як коли починати?

  На малюнку 2 показано, що дитина повинна навчитися відштовхуватися від рук батьків:

  Викладання на животик новонародженого як коли починати?

  Викладання на животик новонародженого є важливою процедурою догляду за немовлям. Такий домашній ритуал не тільки зблизить матір та малюка, але і допоможе легше освоїти фізичні навички карапузові. Навчіться правильно викладати малюка на животик. Цим ви значно зміцните здоров’я!