Мами і тата сильно лякаються, коли у дитини підвищується температура тіла. Вона може знаходитися в субфебрильних діапазонах і становити від 37.1 до 38 градусів. Якщо позначка в 38 перевищена, то мова йде про фебрильною лихоманці. Її межі позначаються 39 градусами. При підвищенні температури від 39 до 41 говорять про пиретической температурі. Гиперпиретическая лихоманка перевищує позначку 41 на термометрі і небезпечна для життя. Якщо з’явилася висока температура у дитини без симптомів, то в організмі є запальний процес.

Висока температура у дитини без симптомів: причини

Підвищення може статися з багатьох причин. Найчастіше це вірусна інфекція. При адекватної терапії і забезпечення комфортних умов лихоманка проходить самостійно на 3-4 добу. Бактеріальна патологія – ще одна причина підвищення температури тіла малюка до фебрильних значень. Така температура тримається до тих пір, поки не буде розпочата відповідна антимікробна терапія.

Підвищення температури тіла може бути пов’язане з прорізуванням зубів, кишковою інфекцією, вітрянкою і розеолой, стоматитом і отит. При всіх захворюваннях симптоми приєднуються пізніше. Тому батьки в перші дні хвороби не можуть зрозуміти, чому ж температура є, а інших ознак немає.

У дитини висока температура без симптомів

Батьки виявляють, що у їх дитини раптово піднялася температура, але інших симптомів немає. Чому? Швидше за все, у дитини є додаткові ознаки. Серед них погіршення самопочуття, слабкість, головний біль. Але діти часто не можуть описати свій стан. Вони просто стають примхливими.

Навіть чотирирічна дитина не може виразно пояснити батькам, що у нього болить голова. А ця ознака є симптомом багатьох захворювань. Тому не варто думати, що при підвищенні температури всі симптоми з’являться моментально. Ознаки можуть бути виявлені через кілька днів. Щоб не гадати на кавовій гущі – потрібно показати дитину педіатру.

Негайно відвідати лікаря повинні змусити такі другорядні ознаки: діарея, втрата свідомості, відмова від пиття.

Висока температура однорічної дитини без симптомів

Діти першого року життя дуже чутливі. У них ще недосконала терморегуляція. Тому при найменшому перегріванні чи переохолодженні вони починають реагувати власної температурою тіла.
Підвищення температури тіла до субфебрильних значень у однорічної дитини говорить про перегрів, прорізуванні зубів або вищеописаних інфекціях. Підвищення відзначається після вакцинації і це є нормальною реакцією. Виявити, що саме турбує немовляти – дуже важко. Якщо температура продовжує зростати або не збивається протягом 2-3 днів, необхідно звернутися до педіатра.

Підвищення температури від перегріву усувається після нормалізації навколишнього оточення. Така лихоманка не представляє ніякої небезпеки. Але надалі потрібно уважно стежити за одягом дитини і температурою повітря, що його оточує. Якщо причина симптому – прорізування зубів, то батьки повинні це зрозуміти за додатковими ознаками: дитина вередує, тягне в рот іграшки, у неї знижується апетит.

Висока температура без симптомів: лікування

Залежно від значень температури вибирається відповідна терапія.

Не прийнято давати дитині жарознижуючі засоби до значення на термометрі 38,5 градусів. Але це твердження має свої винятки. Якщо у дитини були родові травми, крововиливу в мозок, гіпоксія або інші неврологічні проблеми, то потрібно давати жарознижуючі препарати вже після 37,5 градусів. Такі діти схильні до появи судом, що може бути дуже небезпечно. Для тих малюків, у яких раніше вже були фебрильні судоми передбачено лікування вже з перших субфебрильних значень.

Для зниження температури тіла дітям зазвичай призначаються препарати на основі ібупрофену і парацетамолу. Це такі ліки: Цефекон, Нурофен, Панадол, Анальгін і так далі. Препарати випускаються у вигляді суспензій, таблеток і ректальних супозиторіїв. Батьки можуть вибрати те, що буде зручніше.

Більш сильний препарат для зниження температури тіла у дітей – Нимулид або Найз. До його складу входить діючу речовину німесулід. Прописують такі ліки в тих ситуаціях, коли звичайні жарознижуючі склади виявляються безсилі.

Існує поняття білої лихоманки. Її особливістю є те, що жодне з перерахованих вище засобів не допомагає полегшити стан малюка. При білій гарячці відбувається спазм судин. Ручки і ніжки дитини стають холодними, в той час, коли термометр показує фебрильні значення. Збити таку температуру можна літичною сумішшю. Для її приготування знадобиться три компоненти – жарознижуючий, антигістамінну та спазмолітичний засіб. Зазвичай використовується Анальгін, Дротаверин і Тавегіл. Інший варіант – Анальгін, Но-шпа та Димедрол. Пропорції введення індивідуальні і залежать від віку дитини.

Крім зниження температури, потрібно з’ясувати причину її підвищення і використовувати відповідні препарати для її ліквідації.

Чому у дитини висока температура без симптомів?

Симптоми тієї чи іншої патології з’являються не відразу. Вони можуть бути непомітні для батьків. В цей час в організмі дитини йде запальний процес. Будь-яке захворювання супроводжується виділенням токсинів. При цьому підвищується температура тіла. При таких захворюваннях, як вітряна віспа, краснуха, розеола – до певного часу зовсім немає ніяких симптомів, крім лихоманки. Але вже через кілька днів починають приєднуватися додаткові ознаки.

Лікарі не рекомендують використовувати жарознижуючі препарати частіше чотирьох разів на добу і довше трьох днів. Категорично забороняється використовувати аспірин для усунення лихоманки у дітей. Щоб зрозуміти стан малюка і провести правильну терапію – необхідно звернутися до педіатра. Прояснити картину точно допоможе аналіз крові і сечі.