Внутрішньоутробна інфекція (ВУІ) плода і новонародженого

Насамперед лікар оцінює і діагностує функцію всіх органів і систем організму дитини, так як внутрішньоутробна інфекція (ВУІ) і TORCН-інфекції, як правило, вражають одночасно кілька органів.

Внутрішньоутробна інфекція (ВУІ) плода і новонародженого

Лікарі зазвичай в таких випадках кажуть – полиорганный синдром. Саме тому потрібна повноцінна, розгорнута діагностика з усіма можливими показниками, щоб не пропустити і ВУІ, і патологію, наприклад, нирок або серця.

Діагноз ВУІ

Зміст:

  • 1 Діагноз ВУІ
  • 2 Серологічні маркери ВУІ
  • 3 Діагностика внутрішньоутробної інфекції
  • 4 Інфекціях під час вагітності (Відео)

Точно так само, як будь-яка грамотна людина вивчає складну, але життєво важливу інформацію про ВУІ за планом, лікар обстежує новонароджених малюків теж за спеціальним планом: проводиться розгорнутий клінічний аналіз крові, де вважаються еритроцити для виявлення анемії та тромбоцити для діагностики тромбоцитопенії, звертається увага на ШОЕ.

Якщо лейкоцити «ведуть» себе не за правилами, це може бути симптомом внутрішньоутробної інфекції мікоплазмової етіології, що призводить до лейкоцитозу (підвищеному кількості лейкоцитів у крові, що говорить про запальний процес).

Діагностика ВУІ включає в себе аналіз сечі на виявлення пієлонефриту, запалення сечовивідних шляхів, посіви калу, сечі і крові на бактерії, обов’язково проводиться рентгенограма органів грудної клітки на виявлення ознак внутрішньоутробної інфекції.

УЗД головного мозку – нейросонографія обов’язкова, якщо є крововиливи, мікро – і гідроцефалія, може бути призначений паркан ліквору – рідини з спинного мозку — люмбальна пункція, перевіряється активність спеціальних ферментів (гепатоспецифичных) при збільшенні печінки, внутрішньоутробна інфекція або підозри на ВУІ припускають обов’язковий огляд окуліста (офтальмолога) і отоларинголога, невропатолога.

Внутрішньоутробна інфекція (ВУІ) плода і новонародженого

Діагностика може підкріплюватися дослідженням плаценти при необхідності. Її перевіряють з допомогою спеціальної иммунофлюоресцентной методики. ВУІ підтверджується досить точно, таким чином, будь-яка додаткова інформація може виявити наявність зараження, конкретизувати його і визначити локалізацію (розташування). Також внутрішньоутробна інфекція визначається за допомогою мазка, взятого у матері на визначення запалення або патології статевої сфери.

Викликає тривогу той факт, що ВУІ має різноманітні форми. Внутрішньоутробна інфекція часто маскується і ховається, тому так важливо «виловити» цього збудника. Варто запам’ятати, що ВУІ найчастіше протікає приховано, тобто без симптомів, це і є основною небезпекою всіх інфекцій.

Саме тому діагностика потрібна повна, розгорнута й комплексна, щоб не сплутати одну інфекцію або вірус з іншими побратимами. Є і конкретика в діагностиці, що дозволяє швидко і без сумнівів виявити ВУІ.

Серологічні маркери ВУІ

  • у новонародженого: у крові виявлені імуноглобуліни IgM при повній відсутності антитіл IgG, що характерно для ВУІ в гострій фазі і змушує негайно почати терапію; обов’язкова діагностика наявності антитіл IgM в динаміці, тобто дослідження з перервами в 10 або 14 днів, щоб позитивна реакція не виявилася помилковою, адже наростання титрів в більш ніж чотири рази може говорити про гострій фазі ВУІ; якщо є антитіла і IgM і IgG можна говорити про гострому перебігу ВУІ і рішення про лікування залежить від конкретного збудника; виявлення виключно IgG у новонародженого говорить тільки про те, що вони були отримані від матері і не має діагностичного значення;
  • у матері: якщо обстеження матері виявили тільки антитіла класу IgG, то можна говорити про гарному прогнозі, оскільки імунна система мами працює нормально, а внутрішньоутробна інфекція має мало шансів проникнути до плоду; діагностика, показує відсутність антитіл обох класів (IgM, IgG), говорить про відсутність ВУІ в минулому, але й про ризик зараження під час вагітності з усіма грізними небезпеками для плода (таким мамам серологическая діагностика проводиться кілька разів протягом вагітності); наявність IgM вказує на гостру ВУІ, а комбінація позитивних IgM, IgG спостерігається при активації хронічної інфекції (наприклад, герпесу).

Діагностика найбільш точна на 16-32 тижнях вагітності

Найбільш точної і достовірної діагностикою, вірніше інформацією про ВУІ та стан плода вважається та, яка проводиться в період від 16-го до 32-го тижня.

Діагностика внутрішньоутробної інфекції

Як правило, внутрішньоутробна інфекція визначається бактеріологічним та вірусологічним дослідженнями, які перевіряють навколоплідні води та фетальну кров (з пупкового канатика). Щоб не помилитися, але і не пропустити такого ворога, як внутрішньоутробна інфекція, застосовується діагностика з використанням мінімум двох методів і проводиться, як говорилося вище, в динаміці.

Також не зайвою буде діагностика з застосуванням імуноферментного методу – ІФА і ПЛР-методу (на основі аналізу реакції ДНК). ПЛР–діагностика ефективна у виявленні прихованих ВУІ, а також таких страшних хвороб, як ВІЛ та сифіліс.

Будь найстрашніше захворювання легше зупинити, коли є чітка і конкретна інформація про нього. Казав же в давнину Сократ:

«Є тільки одне благо – знання, і тільки одне зло – неуцтво».

Своєчасна діагностика допоможе уникнути ВУІ, чи своєчасно прийняти заходи по боротьбі з ними.

Будьте гранично відповідальні до свого здоров’я, здоров’я майбутнього покоління, способу життя та інтимних стосунків.

Інфекції під час вагітності (Відео)