Як обробляти пупок новонародженого в перші дні життя

Як обробляти пупок новонародженого в перші дні життяПупок новонародженого

Невеликий завивающийся хвостик від плаценти до животика малюка — це і є пуповина. Саме завдяки їй довгий час малюк, затишно влаштувавшись, харчувався в утробі матері. Ще кілька миттєвостей можна бачити як вона виконує свої функції. Але лікар перерізає цей канатик і одягає затискач. Через деякий час залишок пуповини відпаде. Іноді лікарі не чекають коли це станеться саме і на наступний день ножицями прибирають залишився кінчик і накладають пов’язку.

Як правильно обробляти пупок новонародженого

Зміст:

 • 1 Як правильно обробляти пупок новонародженого
 • 2 Кровит пупок у новонародженого
 • 3 Мокне пупок у новонародженого
 • 4 Заживший пупок у новонародженого
 • 5 Як обробляти пупок новонародженого з прищіпкою (Відео)
 • 6 Як краще всього обробляти пупок новонародженого? — Доктор Комаровський
 • влаштовуйте повітряні ванни. Спочатку по 2 хвилини, поступово збільшуючи до 15 хвилин. Це процедура сприяє підсушуванню ранки, а так само це дозволить уникнути попрілостей;
 • не допускайте що б підгузник терся про ранку;
 • не вдавайтеся до бабусиних порад і не кладіть на пупок ніяких монеток, щоб була «гарна форма»;

 

У пологовому будинку пупок допомагають обробляти санітари спеціальними засобами, не залежно від того як була видалена пуповина. В більшості випадків користуються перекисом водню і марганцівкою. Приблизно через п’ять днів шматочок, що залишився, відвалиться, але рану треба обробляти і далі.

Будинки обробку продовжують ще приблизно 10 днів, але якщо пуповину видаляли хірурги, то загоєння відбувається швидше. Обробку краще проводити після купання.

Сам процес виглядає наступним чином.

Искупав малюка обережно промокніть його рушником. Потім піпеткою або ж із спеціального флакончика капніть трохи перекису на пупок. Зачекайте поки він не перестане пінитися і видаліть відокремилися скоринки ватяними паличками. Не намагайтеся видалити всю скоринку або залізти глибоко. Чекайте поки ранка висохне і змастіть її зеленкою.

Зеленка унікальне антисептичний засіб, який застосовується тільки у нас. Незважаючи на це не всі педіатри рекомендують їй користуватися, призначаючи для цього інші засоби. Якщо під час обробки рани перекис не буде пінитися, то це значить, що рана повністю зажила.

Читайте також: Температура у дитини

Кровит пупок у новонародженого

Як обробляти пупок новонародженого в перші дні життя

Іноді в перші дні ранка може трохи кровоточити. Однак якщо це триває більше 3-5 днів слід на це звернути увагу. Зазвичай причини кровотечі наступні:

до ранки надходить мало повітря і вона не встигає підсохнути; — для широкої пуповини потрібно більше часу для загоєння;

 • про ранку треться підгузник;
 • раннє викладання на живіт;
 • не правильне обрізання пуповини;
 • надмірно активна обробка ранки;
 • сторонні тканини, наприклад ватка може бути джерелом запалення.
 • Будьте уважні! Тривалий кровотеча – це перша ознака запалення. А якщо є неприємний запах, то потрібно звернутися до лікаря.

  Якщо причиною кровотечі є порушення цілісності ранки, то обробіть її вище описаним методом і забезпечте доступність повітря до неї. Якщо ви знайшли пупкову грижу, виділення гною або неприємний запах, випинання пупка, підвищення температури, то краще звернутися до лікаря.

  Мокне пупок у новонародженого

  Найчастішою причиною мокрого пупка є порушення гігієни. Брудні руки, нестерильний матеріал використовується для обробки, некипяченая вода для купання. Такі ранки довго загоюються, що викликає скупчення рідини. Шкіра навколо червоніє, на дотик вона гаряча і супроводжується гнійними гнійними кірочками.

  У таких випадках краще звернутися до лікаря. Він підбере необхідні препарати, а так само розповість про зміни методів обробки ранки. Перед використанням препаратів, очищаємо ранку від гною і рідини. Необхідно пам’ятати про забезпечення доступу повітря для кращої заживляемости, тому не заклеюй ранку лейкопластиром. Проігнорувавши симптоми та поради лікаря, використання нетрадиційних методів, можна одержати зараження крові, сепсис інфекцію пупкової ранки, омфалитвоспаление брюшинны, перитоніт.

  Заживший пупок у новонародженого

  Як обробляти пупок новонародженого в перші дні життя

  Найчастіше менше ніж через два місяці ви побачите у малюка красивий і рівний пупок, того ж кольору що і навколишня шкіра, сухий і не блискучий.

  Невелике випинання, не вимагає лікування і пройде через деякий час. Так само можливе нашарування шкіри на пупок, що теж є нормою і з часом стає менш помітним.

  Як обробляти пупок новонародженого з прищіпкою (Відео)

  Як краще всього обробляти пупок новонародженого? — Доктор Комаровський