Як прийняти пологи в домашніх умовах

Пологи – невід’ємна частина життя більшості жінок. Дізнавшись про швидке народження малюка, майбутні мами повинні вирішити, де і як будуть проходити пологи. Найчастіше жінки вибирають пологовий будинок, але є й альтернатива йому – пологи в домашніх умовах. Однак при виборі другого варіанту необхідно знати ряд особливостей.

Як прийняти пологи в домашніх умовах

Пологи в домашніх умовах протипоказання

Зміст:

 • 1 Пологи в домашніх умовах протипоказання
 • 2 Підготовка до домашніх пологів
 • 3 Вибір акушерки для домашніх пологів
 • 4 Перебіг пологів
 • 5 Пологи в домашніх умовах (відео)

В першу чергу необхідно пам’ятати, що домашні пологи підійдуть не всім. Не варто ризикувати і відмовлятися від пологового будинку, якщо:

 • Є такі захворювання, як діабет, епілепсія, гіпертонія, хронічні захворювання;
 • Попередні пологи супроводжувалися кесаревим розтином;
 • УЗД показало наявність більше одного плоду;
 • УЗД показало неправильне передлежання плоду;
 • Пологи наступили передчасно (до 37 тижнів);
 • Пологи наступили з затримкою (більше 40 тижнів).
 • У таких випадках народжувати вдома не можна.

  Підготовка до домашніх пологів

  Якщо рішення вже прийнято, то настає час готуватися до майбутніх пологів. Підготовку краще почати якомога раніше, ще в перші місяці вагітності.

  Жінка повинна підготуватися до навантаження, яку їй доведеться витримати під час пологів. Для цього дуже корисні фізичні вправи: різні гімнастики для вагітних, пілатес, фітбол, йога.

  Пілатес дозволяє розвинути навик грудного дихання, покращує кровообіг, забезпечує розтяжку м’язів внутрішньої поверхні стегна, зміцнює м’язи спини, заспокоює нервову систему. Займатися пілатесом бажано після 11 тижні вагітності.

  Заняття фітболом впливають на координацію рухів, навчають рівномірно розподіляти навантаження на всі м’язи тіла. Іноді фітбол призначається за порадою лікаря, щоб дитина перейшов з заднього положення (тазове передлежання), небезпечного при пологах, в переднє (головне передлежання).

  Психологічний стан породіллі грає не меншу роль, ніж фізична. Для запобігання спазмів, судом і гіпертонусу м’язів під час пологів у майбутньої мами повинен бути позитивний настрій, впевненість, що все пройде без ускладнень. Особливо важливо це при домашніх пологах, так як лікар, здатний надати допомогу або призначити препарати для розслаблення м’язів, відсутня. Тому тим, хто зважився народжувати вдома, рекомендують займатися самонавіюванням. Так само варто обмежити спілкування з людьми, які негативно впливають на психічний стан вагітної жінки і пробуджують в неї страх перед пологами.

  Вибір акушерки для домашніх пологів

  Наступним пунктом підготовки є вибір акушерки, яка візьме процес у свої руки. Одне з основних вимог – досвідченість родовспомогательницы. Бажано, щоб вона не в перший раз брала домашні пологи. Крім того, по-справжньому кваліфікована акушерка ніколи не стане відмовляти майбутню маму від відвідувань жіночої консультації і відразу попередить про можливі ризики, грунтуючись на показаннях аналізів. План пологів буде складений заздалегідь, причому з урахуванням різноманітних факторів.

  Читайте також: Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

  Отже, вагітна жінка готова фізично і психічно, заслужила довіру акушерка обрана, і начебто все повинно бути добре. Але під час пологів може статися щось непередбачене, і тоді породіллі потрібна термінова госпіталізація. Тому необхідно заздалегідь вибрати пологовий будинок, в якому буде надана екстрена допомога. Краще всього, якщо він буде перебувати в п’ятнадцятихвилинної доступності та працювати 24 години на добу.

  За деякий час до пологів необхідно підготувати спеціальний басейн, в якому будуть проходити пологи у воді, клейонку, простирадла, пелюшку, клізму, ємність для плаценти, ножиці для перерізання пуповини, перекис водню, шовкові або хірургічні нитки, препарати для підвищення кровотворення і зупинки кровотечі. Басейн можна замінити ванною, її перед пологами необхідно ретельно вимити та продезінфікувати.

  Протягом пологів

  Будь-які пологи починаються із сутичок. В цей час роблять клізму, викликають акушерку. Відзначають частоту і силу сутичок. Якщо вони затягуються, можна простимулювати розкриття шийки за допомогою медикаментів. Але якщо з початку переймів проходить більше 10 годин, а потуги так і не починаються, це серйозна причина для госпіталізації. Акушерка повинна контролювати серцебиття дитини і спостерігати за розкриття шийки.

  Перейми тривають потугами. Породілля в цей час вже знаходиться в ліжку, або в басейні або у ванній, так само можливі вертикальні пологи. Коли виходить голівка дитини, породілля повинна припинити тужитися, так як малюк повинен повернутися і витягнути плечі. Потім потуги тривають. Якщо пологи відбуваються у ванній, немовля ненадовго залишають у воді. Після акушерка з допомогою маленької груші відсмоктує слиз із дихальних шляхів і віддає дитину матері.

  Мати вперше дає малюкові груди і чекає виходу плаценти. Пуповина перев’язується і відсікається через 3-5 хвилин, щоб кров з плаценти встигла повернутися до дитини. Пупкову ранку обробляють перекисом.

  При відповідній підготовці і хорошому стані майбутньої мами домашні пологи закінчуються вдало. Однак завжди можуть виникнути ускладнення. Якщо залишаються якісь сумніви, краще ще раз все обміркувати і змінити рішення.

  Пологи в домашніх умовах (відео)