Ще жодна дитина не виріс без соплів і застуди. Матусі в такі періоди починають панікувати і хапатися за всі наявні ліки. Робити цього не варто. Як вилікувати нежить у дитини до року – достатньо декількох правильних препаратів.

Нежить у дитини до року

Багато батьків намагаються самостійно впоратися з соплями у дитини. Якщо ви впевнені в своїх діях і точно знаєте, чим викликане нездужання, то сміливо лікуєте. У більшості ж ситуацій рекомендується спочатку показати малюка медикам.

Особливо неприємний і небезпечний нежить у дітей до року. У цьому віці носові ходи ще досить малі. Тому при утворенні набряку карапуз просто не може нормально дихати. Також захворювання може придбати ускладнення: перехід в отит або бронхіт. Тому для призначення правильної терапії необхідна консультація педіатра. Лікування нежиті проводиться по-різному, в залежності від збудника хвороби. Розглянемо основні прийоми.

Промивання носових пазух

Практично завжди лікарі призначають для лікування нежитю промивання. Процедура дозволяє видалити патогенні мікроорганізми зі слизової оболонки носа: бактерії, гриби і віруси. Після цього на очищену поверхню наносяться лікарські засоби.

Промивати носик діткам до року потрібно в положенні на боці. Якщо дитині вже виповнилося 4 роки, то процедура проводиться з нахилом голови в одну, а потім в іншу сторону. Очищувати носові ходи потрібно по мірі необхідності, але лікарі рекомендують 3-5 маніпуляцій на добу. Для промивання використовуються препарати «Долфін», «Аквалор», «Риностоп» та інші. Ви можете приготувати сольову рідина самостійно або скористатися розчином натрію хлориду.

Імуномодулятори

Дитячі соплі частіше викликані вірусом. Такий нежить можна не лікувати, досить забезпечити дитині комфортні умови. Але сучасні медики рекомендують використовувати лікарські засоби. Це такі препарати, як «Гриппферон», «Інтерферон», «Деринат» і так далі. Вони мають противірусну дію, створюючи захисну плівку на поверхні слизової. Також ці медикаменти відносяться до иммуномодуляторам. Вони сприяють виробленню власного інтерферону та посилення захисної функції організму.

Імуномодулятори придбали різні думки. Багато батьки малюків намагаються обходитися без них. Мами і тата вважають, що ліки викликають звикання і без них організм надалі не зможе впоратися з інфекцією. Насправді, ця думка помилкова.

Необхідність антибіотиків

Антибактеріальні засоби справляються з зеленими густими соплями. Також ознакою присутності бактерій є гнійна слиз. Якщо соплі не проходять більше двох тижнів, то, ймовірно, дитині необхідні протимікробні ліки.

Пам’ятайте про те, що такі препарати повинні призначатися тільки лікарем.

До антибіотиків для назального застосування відносяться наступні засоби «Изофра», «Сиалор», «Протаргол», «Диоксидин», «Полидекса». Застосовуються ці склади не менше 5-7 днів. Навіть якщо дитині в цей термін стало краще – не можна скасовувати медикамент. Інакше мікроорганізми придбають резистентність до даного виду антибіотика.

Дихайте, не дихайте

Судинозвужувальні краплі та спреї повсюдно призначаються педіатрами для лікування малюків. Чи вони потрібні, якщо носик дитини дихає нормально? Такі засоби допомагають зняти внутрішній набряк. Як відомо, євстахієва труба у дітей до двох років досить широка. При утворенні набряку у карапуза закладає вушка. Інфекція з легкістю може переміститися на слуховий апарат. Все це загрожує отитом. Тому судинозвужувальні краплі використовуються обов’язково перед сном. Але застосовувати їх можна не більше 3-5 днів.

До дитячих ліків для зняття набряклості відносяться препарати на основі нафазолина, оксиметазалина і ксилометазалина. Їх торгові назви «Називін», «Риностоп», «Отривин», «Снуп» і так далі. Дітлахам з перших днів життя можна використовувати «Виброцил». Його діючою речовиною є фенілефрин. Препарат виявляє судинозвужувальні та антигістамінну дію.

Алергічний риніт

У дітлахів різного віку може виникнути алергічний риніт. Ця проблема усувається тільки з допомогою фахівця. Неприпустимо самостійне використання судинозвужувальних засобів. Безумовно, від них дитині буде легше. Але такі ліки при тривалому використанні можуть викликати медикаментозний риніт. А це явище вимагає окремого лікування.

Алергічний риніт провокується квітучими рослинами, пилом, шерстю тварин та побутовою хімією. Лабораторні дослідження дозволять встановити справжню причину патології. Корекція передбачає виключення алергену і застосування антигістамінних засобів. Це можуть бути таблетки або суспензії «Зодак», «Зіртек», «Супрастин», «Тавегіл», «Кларитин» та інші. Також використовуються кортикостероїдні склади: «Авамис», «Назонекс», «Тафен».

Нежить – дуже неприємне явище. Але батькам не варто сліпо покладатися тільки на ліки, вливаючи їх великими дозами дитини. Крім медикаментів, необхідно створити комфортні умови для карапуза. Перевірте вологість в кімнаті: вона повинна бути більше 50%. Температура передбачається від 18 до 13 градусів. Дитині необхідно рясне пиття і повноцінне харчування. Нежить проходить в середньому протягом 7-10 діб. Якщо за цей час карапузові не стало легше, є сенс звернутися до педіатра або оториноларинголога.