Хоча б раз будь-який батько ловив себе на думці – «Що ж я роблю не правильно? Чому?». Щоб виховати дитину, додаються великі зусилля і витрачається величезна кількість часу, але часто з цього не виходить. Стаття про те як виховати хорошу людину допоможе вам у цьому.

Виховання дитини в сім’ї

 • Дитина веде себе так, як прийнято в сім’ї, копіюючи, насамперед, наше доросле поведінку. Такі поняття, як «правильно» і «неправильно» сформовані спочатку батьками і їх поведінкою.
 • Зараз головними для батьків є добробут і достаток для своєї дитини, а ввічливість, відповідальність і самостійність відходять на другий план. Батьки облаштовують побут для дітей, але забувають про виховання.
 • Ще однією проблемою є те, що і тато, і мама мають досить жорсткі робочі графіки, внаслідок чого дитина недоотримує уваги.
 • В процесі виховання дитини не варто забувати загальні правила, які є ключовими.

  Ніколи не принижуйте дитину

  • Формується дитяча психіка надовго запам’ятовує такі моменти, і внаслідок цього вибудовується подальшу поведінку дитини, в більш зрілому віці.
  • У моделі вашого виховання повинні бути відсутніми приниження покараннями, демонстрація переваги над дитиною.
  • Ніколи не принижуйте навіть словом – особливо акцентуючи на розумових здібностях дітей. Якщо кожен день називати кого-небудь тупицею, розумніші від цього ніхто не стане.
  • Від вашого ставлення залежить, як дитина буде будувати відносини з людьми у більш старшому віці.
  • І варто запам’ятати, що ні в якому разі не можна принижувати дітей публічно. Перенесіть цю ситуацію на себе, і ви зрозумієте почуття вашої дитини в цей момент.

  Дисципліна понад усе

  Дитина з пелюшок повинен розуміти, що таке дисципліна. Сьогодні ні для кого не є дивною така картина. Мама з малюком в магазині. Крики «Хочу!» з подальшим падінням на підлогу. Навколишні в жаху, мама в розгубленості, дитина заходиться плачем.

  З малих років необхідно привчати дітей до правилами певної поведінки. Ви можете направити своє дитя в потрібному напрямку і тримати його вчинки під контролем.

  Привчайте дитину до самостійності

  Дайте вашому малюкові свободу дій. Це не означає безмежна вседозволеність.

  Привчити дитини бути самостійною допоможуть наступні дії: поцікавтеся думкою дитини, або якщо дитя хоче їсти або взуватися сам, дозвольте йому це зробити. Не кидайтеся на допомогу занадто швидко, інакше ви виростите людини, не пристосованого до життя.

  Не забувайте хвалити

  Похвала необхідна! Радійте навіть малим успіхам, і обов’язково говорите про це своєму чаду. Таким чином, ви сформуєте у дитини з дитинства гідну самооцінку, що допоможе йому в дорослому житті бути впевненим у собі. Можливо, дитині і не бути великим тенором або артистом балету, але це не забороняє йому співати або танцювати на радість собі та батькам.

  Ваші вчинки – приклад для дитини

  Дитина буде схожий на вас не тільки зовні, але і внутрішньо. Його вчинки будуть повторенням ваших. На батьках лежить відповідальність за створення майбутньої життєвої моделі дітей. Тому зробіть так, щоб дитина вчилася не на батьківських словах, а на їхні вчинки.

  Не покладайте великих надій

  Не будуйте ілюзій з приводу своїх дітей. Якщо дитя хоче грати на скрипці, це не означає, що він стане другим Ніколо Паганіні. Якщо є дитяча ініціатива грати в футбол, не думайте про нього, як про новий Роналду, просто дайте можливість зайнятися цікавлять справою. Головне завдання для вас – підтримати почин вашої дитини.

  Головне для будь-яких батьків – щоб діти були здорові та щасливі!