Закладений ніс у дитини,що робити?

Закладений ніс у дитини,причини

Зміст:

  • 1 Закладений ніс у дитини,причини
  • 2 Закладений ніс у дитини але ні сопель
  • 3 Закладений ніс у дитини, лікування
  • 4 Як дитині очистити ніс від соплів? — Доктор Комаровський (Відео)

Причини ускладненого дихання можуть бути різні. На ніс впливають безліч факторів: вологість повітря, пил, інфекції, переохолодження, а так само навколишнє середовище.

Закладений ніс у дитини,що робити?

У більшості випадків це проявляється при простудних захворюваннях після переохолодження. Найчастіше це відбувається, коли є перепад температур. Збільшення глоткової мигдалини — аденоїди, так само може стати причиною закладеності носа. Їх збільшення відбувається в слідстві боротьби з інфекціями, що перекриває дихальні шляхи і утруднює дихання.

Так само це може бути проявом алергії. Малюк чхає, утруднене дихання і виділяється слиз. Ще однією причиною є ослаблення імунітету, коли у малюка ріжуться зубки.

Часто закладеність носа супроводжується виділенням слизу і підвищеною температурою. Але можливі випадки і без нежиті.

Закладений ніс у дитини але ні сопель

Закладений ніс у дитини,що робити?

Причини по яким у малюка може бути відсутнім нежить.

Дефект носової перегородки або різні її пошкодження. Часто малюк може просто щось запхати собі в носик. Низька вологість так само впливає на слизову. Часто це випадає на початок опалювального сезону. Можливі освіта поліп в носовій порожнині. При великому розмірі вони перекривають носові проходи. В такому випадку допоможе лише хірургічне втручання.

Причина закладеності — низька вологість

Нежить у дитини може викликати низька вологість. Це може призводити до проблем з виведенням слизу. Одним з варіантів рішення — закопування сольового розчину кожні 30 хвилин. Так само допоможе підтримання у приміщенні вологості не менше 50-60% і прогулянки на вулиці.

Проблеми з носиком у дошкільнят

У цьому віці діти багато спілкуються з однолітками і тому ймовірність передачі інфекції зростає. Найчастіше закладеність носа у таких дітей пов’язана з ГРВІ.

Крім респіраторних захворювання, утрудненні дихання може викликати збільшення лімфовузлів. Їх збільшення перекриває дихальні шляхи. Дитині складно дихати в нічний час, а вранці виникає кашель.

Утруднення дихання у малюків проходить гостріше та частіше дає ускладнення. Він вередує, погіршується апетит і сон. Для немовлят це може бути викликано особливостями не сформованого організму і може продовжуватися перші кілька місяців.

Якщо в приміщенні низька вологість, то слиз утворює кірочки і не виходить. В цьому випадку потрібно частіше з ним гуляти і знизити температуру приміщення і нормалізувати вологість. Носик можна почистити сольовим розчином або маминим молоком.

Так само нежить можуть викликати алергічна реакція, різні віруси і мікроби. Краще не пускати справу на самоплив, щоб уникнути ускладнень і звернутися до лікаря. Чим довше протікає хвороба, тим більше шанс, що вона переросте в хронічний нежить, або викличе гострий отит, збільшення аденоїдів і гайморит.

Інгаляції

У разі раннього виявлення закладеного носа, потрібно скористатися інгаляціями для швидкого позбавлення від недуги. Дитина дихає над тарілкою зі склянкою гарячої води, додаванням пари крапель пихтового масла, 10 хвилин 2-3 рази на день не довше трьох днів. Так само інгаляції гарні як профілактичний засіб.

Закладений ніс у дитини, лікування

Закладений ніс у дитини,що робити?

У більшості випадків, для дорослих і дітей, впорається з закладеністю допомагають кошти з додаванням морської води. Такі препарати розріджують слиз і зволожують носову порожнину.

Можна скористатися судинозвужувальними препаратами. Вони мають швидкий ефект, але викликають звикання, тому більше 5 днів їх використовувати не можна. Такі кошти не можна використовувати немовлятам. Так само полегшити закладеність носа допоможуть мазі з додаванням ефірних масел.

Ще раз варто підкреслити, що не варто затягувати з лікуванням, а при тривалому нездужанні варто звернутися до кваліфікованого лікаря, інакше легкий недуга може перейти в серйозну хронічну болячку.

Як дитині очистити ніс від соплів? — Доктор Комаровський (Відео)