Затримка мовленнєвого розвитку у дітей

ЗРР у дітей це:

Зміст:

 • 1 ЗРР у дітей це:
 • 2 Затримка розвитку мовлення у дітей
 • 3 Типи темпераменту:
 • 4 Затримка мовленнєвого розвитку у дітей, рекомендації
 • 5 Затримка у дітей мовного розвитку. Як «розговорити» наших дітей?

Затримка мовленнєвого розвитку у дітей

До 3-4 років дитина вже досить вільно розмовляє на різні теми. Короткі пропозиції, пов’язані між собою за змістом. До цього віку вони вже знають близько 1500-2000 слів. Задають багато питань. Прислухаються до нових словами і намагаються вимовити їх і запам’ятати. Точно повторюють почуте. Починають вживати прийменники та сполучники. Намагаються римувати слова і складати вірші, історії, казки. Вони добре розуміють складні і довгі речення. Підвищують і знижують тон.

Затримка розвитку мовлення у дітей

Однак все частіше спостерігаються затримки в мовному розвитку у дітей. Багато діти до цього віку можуть мукати, тикати пальцем, недоладно говорити або говорити неповними словами.

Виділяють два типи причин порушення розвитку мовлення:

 • Фізіологічні
 • Психологічні
 • До фізіологічних належать травми головного мозку, порушення розвитку в утробі матері мовного апарату дитини, спадкові захворювання, а також вроджені вади і недорозвинення артикуляційного апарату (губи, язик, піднебіння).

  Психологічні причини включають в себе такі чинники як: тип темпераменту, екстравертність та інтровертність.

  Типи темпераменту:

  • Сангвінічний

  Затримка мовленнєвого розвитку у дітей

  Вважається самим сильним типом нервової діяльності. Врівноважений, рухливий. Діти з таким типом легко переключаються з ситуації на ситуацію і не зациклюються на якій-небудь проблемі, відхідливі. Вони усміхнені, впевнені в собі, цілеспрямовані і життєрадісні.

  • Холеричний

  Затримка мовленнєвого розвитку у дітей
  Характерні різка зміна настрою, почуттів, переживання і радість бурхливо проявляються. Вони вразливі і надто активні, енергійні. Живуть у швидкому життєвому темпі. Легко збуджуються і важко заспокоюються. Беруться за все, але можуть також швидко залишити яку-небудь справу. Блискавична реакція.

  • Флегматичний

  Затримка мовленнєвого розвитку у дітей

  Діти повільні, мляві, не відрізняються особливою рухливістю. Всі дії виконують повільно. Їм притаманні спокій і розміреність, цілеспрямованість. Часто зустрічається одноманітність жестів і міміки. Характерна слабка емоційна збудливість. Настрій змінюється повільно. Це діти, які звикли довго думати, перш ніж щось робити. Трохи уповільнена реакція.

  • Меланхолічний

  Затримка мовленнєвого розвитку у дітей

  Вважається неврівноваженим, слабким типом нервової діяльності. Слабкий прояв глибинних переживань. Легко засмучуються через дрібниці. Нерішучі, їм складно зробити вибір самим. Плаксиві і сумні, відрізняються замкнутістю і нетовариськістю, повільною реакцією, незацікавленістю у справах. Не довіряють незнайомим людям.

  Звичайно ж, чистих типів темпераменту в природі не існують, в основному, у людей зустрічаються змішані типи: сангвінік-флегматик, меланхолік-флегматик, холерик-сангвінік, флегматик-холерик, а також такі як сангвінік-флегматик-холерик і ін. В таких типах зазвичай присутні і ті, і ті якості двох-трьох належать типів.

  Доведено, що у дітей сангвінічного типу чиста, грамотна, впевнена мова, в той час як у меланхолійного дитини мова нагадує кашу, плутана і невпевнена, часто звучать уривки слів. Холерик говорить багато і швидко, а флегматик – повільно, продумуючи кожне слово, проте спостерігається невпевненість і скутість.

  Читайте також: Аутизм у дітей ознаки, симптоми, діагностика, лікування

  Не можна не брати до уваги екстравертність та інтровертність дитини.

  Екстраверти – люди, які своєю задачею роблять спілкування з іншими людьми, пошук нових друзів, а також досягнення публічного визнання, визнання авторитету. Экстравертные діти прагнуть багато спілкуватися, розширювати коло спілкування, не бояться публіки, навпаки люблять знаходиться в центрі уваги. Оскільки ці люди виразні, вони прагнуть направляти свою енергію в суспільство.

  Затримка мовленнєвого розвитку у дітей

   

  Інтроверти – люди, що черпають енергію з своїх думок та ідей. Часто вони перебувають у своєму світі. Їм важко знаходитися в оточенні людей, що віддають перевагу самотність або ж компанію з одного-трьох людей. Їм потрібно більше часу, щоб познайомитися з ким-то. Вміють концентруватися, уважно слухати. Для них характерна закритість.

  Затримка мовленнєвого розвитку у дітей

  Тому экстравертные діти добре справляються з командними видами спорту, зверненнями до аудиторії, виступи на сцені, брати участь у публічних заходах. У 3-4 роки діти, які відносяться до цього типу, багато і добре говорять, люблять ділитися побаченим.

  У той час як інтроверти, призначені більше для занять образотворчими мистецтвами, збиранням пазлів, читання книг і спілкування з вузьким колом людей. Відповідно, такі діти розвивають мова повільніше, вони не діляться, як правило, враженнями з ким-небудь. Вони переживають все в собі, тому часто спостерігаються заїкання, обривки слів, запинание, тиха невиразна мова.

  Затримка мовленнєвого розвитку у дітей, рекомендації

  Лікарі і психологи рекомендують батькам просити дітей розповідати про прожитий день, розпитувати про побачений мультфільм, про почуту історію або книгу. Частіше читати і розповідати дитині під час прогулянок про все, що оточує. Просити називати побачене.

  Часто зустрічаються випадки, коли дитина не бачить потреби розмовляти, т. к. у нього все є і його розуміють батьки. Він мукає, тицяє пальцем, може вимовляти перші літери предметів. В такому випадку зазвичай допомагає відмова батьків розуміти “мукання і тикання” дитини.

  У перші дні дитина може вередувати і не розуміти, чому раптом його перестали розуміти батьки, однак через кілька тижнів він починає вимовляти слова.

  Затримка у дітей мовного розвитку. Як «розговорити» наших дітей?