Завмерла вагітність

З-за несприятливої екологічної обстановки в усьому світі збільшується ризик виникнення смерті плода. Ця небезпека, насамперед, може підстерігати тих мам, які не дбають про свій організм і не прислухаються до рекомендацій фахівців.

Завмерла вагітність причини

Зміст:

  • 1 Завмерла вагітність причини
  • 2 Ознаки завмерлої вагітності
  • 3 Завмерла вагітність симптоми
  • 4 Чому трапляється завмерла вагітність

Основними причинами виникнення завмерлої вагітності є можливі відторгнення внаслідок неспівпадання імунних систем матері і дитини. При імунному відторгненні плід сприймається організмом як чужорідного тіла, тому відбувається процес самоочищення, в результаті якого плід знищуються імунною системою.

  • Також можливі генетичні відторгнення, пов’язані з особливостями будови організму, при цьому на перших тижнях вагітності генетичні хромосомні порушення складають більше 2/3 від усього числа викиднів, скорочуючись при нормальному перебігу вагітності на більш пізніх термінах.
  • Антифосфоліпідний синдром, який супроводжується зменшенням функції кровотворення в області матки з зменшенням утворення живлячих судин, може бути обумовлений порушенням згортання крові. При цьому можливе безпосереднє руйнування антитілами плода.
  • Нерідко причиною завмерлої вагітності є також і неготовність матки до прийняття плода або різного роду захворювання, наприклад, порушення функціонування щитовидної залози.

Протягом вагітності виділяють кілька періодів, які вагітна жінка може бути схильна подібним ризикам. Найнебезпечніше час під час вагітності — це час, коли відбувається прикріплення плоду до стінок матки, що проходить на 8-11 день вагітності, час формування внутрішніх органів дитини, що відбувається на 4-9 тижні вагітності, а також період остаточного становлення органів дитини — 20-25 тижні вагітності. Крім цього важливий період формування плаценти — це відбувається аж до 12 тижня вагітності.

Читайте також: Перший триместр вагітності, небезпеки та ризики

Діагностика завмерлої вагітності проводиться на УЗД-дослідження, яке дозволяє оцінити стан плода. При завмерлої вагітності кровопостачання між плодом і матір’ю припиняється і відбувається фізична смерть плоду, при цьому жінка може не знати про виникнення завмерлої вагітності і продовжувати думати про нормальному ході розвитку.

Ознаки завмерлої вагітності

Важливим моментом залишається самодіагностика свого власного стану. Серце дитини повинно завжди битися — це є основним показником життя плода. Лікування завмерла вагітність не піддається і супроводжується вишкрібанням плода з призначенням пацієнтці антибактеріальної терапії.

Для зниження ризику виникнення завмерлої вагітності застосовуються різні скринінгові дослідження, наприклад, аналізи крові на інфекції, а також ультразвукове дослідження. При своєчасному діагностуванні проводиться цілий комплекс спеціальних заходів, спрямованих на досягнення здорового виношування дитини.

Завмерла вагітність симптоми

Основним симптомом завмерлої вагітності є зниження гарного самопочуття, а також підвищення температури до рівня субфебрильною, ефекти ознобу, а також болі внизу живота. Плід при цьому не ворушиться і живіт не збільшується в обсязі. Щоб уникнути отруєння продуктами розпаду, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Чому трапляється завмерла вагітність