Жарознижуючі засоби для дітей. Огляд та відгуки

Висока температура у дитини – це завжди ознака активної боротьби організму з недугою. Підвищення температури – захисний бар’єр, який з одного боку блокує розмноження шкідливих бактерій, а з іншого – активно виробляє антитіла і інтерферони, спрямовані на захист організму. Тому невелике підвищення температури при захворюваннях навіть корисно. А от сильний жар і лихоманка вимагають негайного прийому жарознижуючих засобів.

Застосування жарознижувальних засобів для дітей. Коли вже варто знижувати?

Зміст:

 • 1 Застосування жарознижувальних засобів для дітей. Коли вже варто знижувати?
 • 2 Огляд жарознижувальних засобів для дітей
  • 2.1 Ибупрофеновый ряд
  • 2.2 Парацетамоловый ряд
  • 2.3 Гомеопатичний засіб
 • 3 Жарознижуючі засоби — Школа доктора Комаровського

Щоб визначитися, при якій температурі вже можна і навіть потрібно почати прийом жарознижуючих засобів, розберемо наявну класифікацію температур, вона-то і допоможе нам все зрозуміти:

 • Субфебрильна – 37,1 – 38,0°С. Даний вид лихоманки характерний для уповільнених запальних захворювань. У дітей висока ймовірність підвищення температури при прорізуванні зубів, запорах, надмірної активності або перегрів.
 • Фебрильна (помірна) – 38,0 – 39,0°С. Причини такої температури: інфекційні захворювання, надмірний перегрів, запальні процеси.
 • Пиретическая (висока) – 39,1 – 40,0°С. Таке підвищене значення вимагає обов’язково застосування жарознижуючих засобів.
 • Гиперпиретическая (надмірна) – вище 40,1°С. Такий вид лихоманки небезпечний для життя, особливо у дітей.

Коли ж варто дати дитині жарознижуючий засіб? Температура вище 38,5°С у більшості випадків є знаковою і при досягненні цієї позначки на термометрі можна вже давати ліки. Не зайвим буде переміряти показання хвилин через 40, можливо градусник помилився на кілька десятих.

Якщо мали раніше місце судоми та інші негативні реакції на підвищення температури, то слід прийняти жарознижувальні засоби для дітей вже при температурі 37,8-38,0°С.

При спокійному поведінці дитини навіть при температурі вище 38,0°С (аж до 39,0°С), можна відкласти прийом жарознижувальних засобів для дітей і дозволити організму самому впоратися з інфекцією. При примхливому і млявому стані дитини варто допомогти йому і дати ліки.

Температурні значення вище 39,0°С обов’язкові до збивання з допомогою жарознижувальних засобів для дітей. Особливо уважно варто ставитися в таких випадках до дітей з проблемами або порушеннями нервової системи. Високі значення термометра говорять про те, що у дитини можлива поява судом. Судоми в окремих випадках бувають тривалістю до 15 хвилин. У більшості випадків це короткочасна напруга м’язів тіла з можливим запрокидыванием голови.

Огляд жарознижувальних засобів для дітей

Всі препарати з функцією зниження температури можна розділити на два підвиди: ибупрофеновый і парацетамоловый. Розглянемо кожен з видів окремо з прикладами лікарських препаратів.

Ибупрофеновый ряд

Препарати даного виду – відмінні помічники в боротьбі з мікробними інфекціями. Перерахуємо популярні жарознижуючі засоби:

 • Нурофен. До достоїнств ліки віднесемо швидкість реакції. Більшість батьків «рятуються» Нурофеном при хворобливому прорізуванні зубів і підвищення температури. Препарат охарактеризував себе з позитивної сторони, так як діє дуже швидко і ефективно. Жарознижуючий засіб для дітей Нурофен пропонується сьогодні у вигляді суспензії і у вигляді ректальних супозиторіїв:
  • Суспензія – відноситься до групи похідних пропіонової кислоти. Головний компонент – ібупрофен. Препарат призначається дітям старше 3-х місяців. Протипоказаннями до застосування даного жарознижуючий засіб для дітей є наступні захворювання: велика чутливість до ибупрофену, ацетилсаліцилової кислоти та інших складових кошти; бронхіальна астма, риніт, виразки шлунка, захворювання крові, зниження слуху, ниркова або печінкова недостатність. Побічні ефекти: нудота, блювання, головний біль, анемія, лейкопенія, свербіж, кропив’янка, тахікардія та інші. Як бачите, протипоказання досить широкі, як і побічні дії.
  • Супозиторії – до ибупрофену в якості допоміжних складових додані тверді жири (витепсол). Застосовуватися супозиторії також можуть із віку 3-х місяців. Дія у вигляді ректальних свічок більш тривалий і триває до 8 годин. Протипоказання і побічні ефекти у супозиторіїв аналогічні перерахованим вище у суспензії.

Жарознижуючі засоби для дітей. Огляд та відгуки

Багато батьків віддають перевагу Нурофен іншим жарознижуючих засобів для дітей. Для прикладу наведемо відгук Анастасії з Москви, мами двох чудових діток:

«Ще коли молодша дочка була зовсім маленькою, я відкрила для себе це чудовий засіб. Нурофен дуже нас виручав, коли треба було швидко допомогти дитині вгамувати біль або знизити температуру. Він нас ніколи не підводив. Крім того, мені дуже подобається форма випуску засоби. Мірний шприц так зручний, і дівчатка завжди з задоволенням їли сироп, а через шприц це було схоже на гру. Я і зараз користуюся Нурофеном, якщо хтось з дочок сильно температурить.»

 • Дитячий Мотрин. Ще один представник групи похідних пропіонової кислоти. Основна діюча речовина – ібупрофен. Позитивний ефект спостерігається протягом 8 годин. До протипоказань відносяться гіперчутливість, виразкові хвороби шлунка, бронхіальна астма, порушення кровотворення, дисфункція нирок або печінки. Жарознижуючий засіб для дітей Дитячий Мотрин може викликати наступні побічні ефекти: нудота, блювання, безсоння, висипання, набряк Квінке. Але подібні наслідки трапляються вкрай рідко. Продається препарат у вигляді суспензії з дозатором і мірним ковпачком і у вигляді крапель:
  • Краплі – застосовуються у віці від 2-х років.
  • Суспензія – рекомендована дітям з 3-місячного віку.

Жарознижуючі засоби для дітей. Огляд та відгуки

Дитячий Мотрин як жарознижуючий засіб для дітей теж знайшов своїх шанувальників, як, наприклад, Володимир з Дмитрова, у якого однорічна донька:

«У півроку у доньки почали різатися зубки. Температура піднімалася вище 38,5! Знайомі порадили Дитячий Мотрин. Ми проконсультувалися з лікарем, і він підтвердив, що це непогане ліки для зняття жару. Мені сподобалася зручна упаковка і докладна інструкція, згідно якої ми і давали сироп доньці. Ефект був дуже швидким, але тримався не 8 годин, як зазначено у виробника, а трохи більше 4-х. Але теж непогано. Ми його і зараз іноді використовуємо, наприклад, після щеплень. Раз у Анюти була така реакція на АКДП: піднялася температура і вона себе дуже погано почувала. Ми відразу з дружиною дали їй Мотрин і жар як рукою зняло. Одним словом, виручає нас засіб, дуже виручає.»

Парацетамоловый ряд

Ця лінійка жарознижувальних засобів для дітей – вірний супутник у комплексній боротьбі проти вірусів:

 • Калполосновний діючий компонент – парацетамол з смаковими і підсолоджувальними добавками. Це однорідна суспензія рожевого кольору і приємним запахом полуниці. Дітям сподобається ніжний смак ліки і прийом жарознижуючий засіб не буде утруднений. Застосовувати дане жарознижуючий засіб для дітей можна вже з місячного віку. З протипоказань назвемо наступні: гіперчутливість, тяжкі форми захворювань нирок і печінки, захворювання крові. З побічних реакцій іноді зустрічаються алергічні симптоми, болі в животі, блювання, в окремих випадках – лейкопенія, анемія. Мірна ложка допоможе відміряти потрібну дозу.Жарознижуючі засоби для дітей. Огляд та відгуки

«Ми користувалися Калполом кілька разів, коли синові не було ще року. Дуже порадувало, що можна давати його вже з місяця. Адже різні бувають ситуації і навіть такі маленькі дітки можуть потребувати термінового збиванні високої температури. Працює препарат швидко і ефективно. Син навіть просив добавки – мабуть, сподобався полуничний смак.» — пише Іван Олександрович з Омська.

 • Дитячий Панадол – продовжує парацетамоловый низку це досить популярний у мам жарознижуючий засіб для дітей. Панадол для дітей пропонується у вигляді суспензії і ректальних супозиторіїв. Розглянемо основні протипоказання і побічні ефекти. З протипоказань вказана тільки гіперчутливість. Застосовувати свічки і сироп рекомендують дітям старше 3-х місяців. Побічні ефекти також зведені до мінімуму. Можлива лише шкірний висип в рідкісних випадках. Що ж говорять про це жаропонижающем засобі для дітей батьки? Послухаємо Надію Рябинину з Ханти-Мансійська:

«Молодшому синові було 8 місяців, коли він підчепив сильний вірус від старшого. Старшому було вже 5 років, і він переніс захворювання набагато легше. Важко довелося з малюком. Спочатку ми спробували дати сироп Панадол, але ефекту не було. Чоловік пригадав, що свічки більш ефективний засіб і побіг в аптеку. Поставивши свічку, дитина через півгодини вже заспокоївся і перестав вередувати. Температура спала, і ми стали лікуватися далі. З тих пір використовую Панадол тільки у вигляді свічок.»

Жарознижуючі засоби для дітей. Огляд та відгуки

 

 • Цефекон Д – парацетамоловые свічки для дітей старше 3-місячного віку. З обережністю слід приймати препарат дітям із захворюваннями крові, порушеннями роботи нирок і печінки, синдроми Жильбера, Дубіна-Джонсона і Ротора. При прийомі можливі побічні ефекти: блювання, нудота, висип, свербіж, анемія, тромбоцитопенія. Почитаємо відгуки батьків, опробовавших це жарознижуючий засіб для дітей:

«У мене завжди в холодильнику лежать ці свічки. Вони просто незамінні в сезон застуд і ГРВІ. Смішна ціна радує високою якістю і швидкістю дії препарату. Моєму малюкові багатьох ліків не можна і тут дуже виручає парацетамол у вигляді свічок. Єдиний мінус – синочок дуже не любить процес вставляння свічки, ну а що поробиш, зате результат є.»

Жарознижуючі засоби для дітей. Огляд та відгуки

Гомеопатичний засіб

Серед жарознижувальних засобів для дітей перерахуємо ще одне – Вібуркол. Цей гомеопатичний препарат пропонується у вигляді супозиторіїв для ректального застосування. Велика кількість активних компонентів гомеопатичного характеру – основні діючі речовини. Протипоказань мінімум: гіперчутливість до компонентів. В окремих випадках можливі побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій. Ще рідше зустрічається розвиток помірної діареї. При прийомі Вибуркола, як і всіх гомеопатичних засобів, можливе тимчасове посилення наявних симптомів, але це нормальна картина, яка з плином часу пройде, і малюк піде на поправку. Почитаємо відгук молодої мами Наталії з міста Пенза:

«Це єдиний препарат, який можна застосовувати з народження. У нас була важка ситуація і нашому малятку робили безліч процедур після народження. Все це підірвало його здоров’я і ще до місяця син підчепив сильну застуду. Боявшись використовувати більш сильні засоби, купила Вібуркол. Температура спала, правда ненадовго, але через кілька годин ми ще ставили свічку, і малюк хоча б міг спокійно спати, а то так мучився бідолаха. Напевно, це єдине жарознижуючий засіб для дітей такого віку, тому хоч він і не дуже ефективний, все ж діти після нього можу спокійно спати кілька годин.»

Ознайомившись з найпопулярнішими жарознижувальними засобами для дітей, ви зможете вибрати для свого малюка найбільш підходящі ліки, ну а ми побажаємо вам, щоб ці кошти були у вашому будинку як можна рідше. Здоров’я вам і вашому малюку!

Читайте також: Масаж для новонародженого самостійно в домашніх умовах

Жарознижуючі засоби — Школа доктора Комаровського