Жовтяниця у новонароджених причини види лікування

Жовтяниця новонароджених спостерігається у 70% доношених дітей, і 80% у недоношених. Це не хвороба, а симптом, який характеризується зміною кольору шкіри, білків очей і твердого неба в жовтий колір. Винуватець цього стану висока ступінь білірубіну в плазмі крові.

Жовтяниця у новонароджених причини види лікування

Після появи на світ структура крові у дитини змінюється, гемоглобін дорослої людини замінює ембріональний гемоглобін. У результаті розпаду непотрібного білка з’являється білірубін. Він є токсином, його висока концентрація в крові може стати причиною незворотних наслідків.

При високому показнику даного токсину необхідно термінове лікування т лікарський контроль. Жовтянка новонароджених розвивається із-за збою в процесі виведення і утворення білірубіну. Для визначення ступеня білірубіну в крові у дітей з даними недугою беруть кров на загальний і біохімічний аналіз. Цей показник відстежують, в нормі він має поступово знижуватися.

Жовтяниця у новонароджених причина

Зміст:

  • 1 Жовтяниця у новонароджених причина
  • 2 Жовтяниця у новонароджених лікування
  • 3 Жовтяниця у новонароджених наслідки
  • 4 Жовтяниця новонароджених — Доктор Комаровський (Відео)

Симптоми жовтяничного синдрому спостерігається при:

  • Незрілість внутрішніх органів, особливо печінки і селезінки;
  • Швидким і надлишковим розпадом еритроцитів;
  • Застоєм жовчі, викликаних механічними факторами;
  • Спадкових захворюваннях;
  • Гепатиті;
  • Інфекції плоду вражаючих кровотворну систему і функції печінки;

Від причин виникнення, жовтяниця буває фізіологічного або патологічного характеру.

Жовтяниця у новонароджених причини види лікування

Фізіологічна жовтяниця це: природний стан дитини не потребує лікування, зникає самостійно протягом місяця. У поодиноких випадках вона затягується на два місяці і більше. При цьому на стан здоров’я ніяк не впливає, відсутня анемія, внутрішні органи не збільшені. Однак бувають стани, коли виведення білірубіну з організму дитини утруднений через певних факторів і фізіологічний стан стає патологією.

Жовтяниця у новонароджених причини види лікування

Патологічна жовтяниця новонароджених потребує лікування у стаціонарі, на щастя, зустрічається він рідко. Діагностують у перший день після пологів. Характеризується збільшенням печінки і селезінки, фарбуванням калу у світлий а сечі в темний колір, жовтим відтінком шкірних покривів, появи синців і млявістю немовляти.

Жовтяниця у новонароджених причини види лікування

Ядерна жовтяниця новонароджених є найнебезпечнішим проявом патологічної жовтяниці. Білірубін накопичується в організмі, а це тягне за собою ураження клітин головного мозку. Розвивається Енцефалопатія. Дуже важливо знати, що цей вид жовтяниці не виліковується сам і вимагає негайних лікарських дій.

Читайте також: Отит у дитини симптоми, діагностика, лікування

Жовтяниця у новонароджених причини види лікування

Механічна жовтяниця з’являється з-за неможливості відтоку жовчі при різних вадах, загибах, пухлинах жовчовивідних шляхів. Виявляють її через кілька тижнів життя. Основна відмінність: дуже світлий кал і жовтяничний або зеленуватий відтінок шкіри. При механічній жовтяниці показаноприменение хірургічної або медикаментозної терапії.

Жовтяниця у новонароджених лікування

Жовтяниця у новонароджених причини види лікування

Способи лікування захворювання залежать від причини його появи.

Дітей з патологічної жовтяниці в обов’язковому порядку направляють в стаціонар для повного обстеження і проводять необхідні процедури такі як:

Переливання крові, щоб позбутися від патологічного білірубіну;

Опромінення ультрафіолетовими променями, для кращого виведення білірубіну (фототерапія);

Спільно з фототерапією вводять внутрішньовенні розчини магнію, глюкози, калію, препарати для поліпшення мікроциркуляції і фізіологічний розчин;

Застосовують жовчогінні препарати (Хофитол, Урсофальк та ін);

Призначають сорбенти (Смекта, Полісорб та ін), вони не дають токсинів всмоктуватися в кишечнику і сприяють швидкому виведенню з організму;

Фізіологічну жовтяницю не лікують медикаментозно, а лише допомагають прискорити процес адаптації організму.

Дитині можна допомогти знизити токсичний показник світлолікуванням. При цьому білірубін розпадається і стає водорозчинним, після чого вільно залишає організму з калом і сечею.

Раніше і часте прикладання до грудей сприяє зміцненню імунітету, а він є основним джерелом боротьби з жовтяницею.

При жовтушності малюка, не варто боятися робити щеплення від гепатиту. Навпаки, для нього ця маніпуляція необхідна. Ризик захворіти гепатитом зростає в рази у жовтого дитини.

Жовтяниця у новонароджених наслідки

Жовтяниця у новонароджених причини види лікування

Природна жовтяниця новонароджених цілком безпечна і побічні ефекти не з’являються.

При патологічній формі відсутність лікування загрожує такими ускладненнями як: отруєння головного мозку токсинами, ураження нервової системи, порушення рефлексів, енцефалопатія, зниження необхідного білка, затримка розумового розвитку, можливий летальний результат.

Вирішувати, яка жовтяниця у дитини — патологічна або природна— повинні лікарі, а не батьки. Якщо вчасно помітити симптоми і виключити основну причину патології те, вилікувати родову жовтяницю вдається назавжди.

Жовтяниця новонароджених — Доктор Комаровський (Відео)