10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

На протязі всього існування системи Windows сторонні програми були покликані заповнювати її недоліки, щоб у підсумку бути похованими, коли Microsoft надавала вбудовану в систему аналогічну функціональність. Деякі з цих програм, від програм перегляду PDF до додатків монтування образів ISO стали непотрібними після появи Windows 8. На цьому не зупинилася і продовжила розвиток своєї системи, випустивши Windows 10.

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Windows 10 і масштабне оновлення Anniversary Update принесли безліч поліпшень, покликаних усунути необхідність користуватися сторонніми інструментами, в результаті чого улюблені багатьма користувачами програми стали непотрібними. Не будемо оплакувати їх, а порадіємо тому, що Windows 10 стала краще колишнього. Якщо ж ви залишаєтеся на більш ранніх версіях операційної системи, нічого не заважає вам продовжити користуватися цими програмами.

Антивіруси

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Почнемо з вбивці, який з’явився ще в Windows 8, але по-справжньому розквітла в Windows 10.

Microsoft почала вбудовувати власний антивірус Windows Defender Windows 8, але в цій інтеграції була фатальна помилка. Бажаючи дати можливість виробникам комп’ютерів за гроші дозволяти встановлювати на них програми сторонніх виробників, Microsoft дозволила відключати Defender і ставити інші антивіруси. У чому ж проблема? Потрібно було вручну включати Windows Defender, коли термін дії пробної версії стороннього антивіруса кінчався, в іншому випадку комп’ютер залишався без захисту.

У Windows 10 це не так. Тепер Windows Defender включається автоматично, коли в системі не працюють інші антивіруси. Необхідність в них вже не така гостра, як раніше. Нехай Defender не займає верхніх місць в незалежних тестах, для щоденної роботи його можливостей цілком достатньо.

Dexpot

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Ентузіасти комп’ютерів протягом багатьох років випрошували у Microsoft підтримку віртуальних робочих столів, які давно доступні в Linux. Протягом багатьох років Microsoft ігнорувала ці прохання, поки їй не треба було повертати прихильність користувачів після провалу Windows 8. Включення режиму Task View зробило застарілої програму Dexpot з віртуальними робочими столами.

Незважаючи на це, у Dexpot залишаються свої переваги. Тут значно більш гнучка кастомізація, ніж у Task View, більше підказок по інтерфейсу, які нагадують про відкритих віртуальних робочих столах.

PushBullet

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

PushBullet дозволяє бачити і відповідати на повідомлення і текстові повідомлення з Android-смартфона на комп’ютері. Після виходу Anniversary Windows Update 10 навчилася робити те ж саме за допомогою голосового асистента Cortana (для російської версії системи це неактуально) після установки програми Cortana на смартфоні.

Вміння PushBullet передавати файли між смартфоном і комп’ютером дає програмі перевагу над Cortana, але цим користуються далеко не всі.

ShadowPlay

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Nvidia ShadowPlay, яка з появою версії GeForce Experience 3.0 називається Nvidia Share, є відмінною технологією відеозахоплення ігор, тому вбудований інструмент Windows 10 може і не переманити геймерів. І все ж, Game DVR Windows 10 є простим і зрозумілим інструментом, а більшого багатьом і не треба. Система за замовчуванням зберігає ролики в додатку Xbox, програма працює з будь-якою грою. Крім того, Game DVR не додає до роликів водяні знаки.

CutePDF

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Старі версії Windows не дозволяли зберігати файли у форматі PDF, обмежуючи варіанти друку тільки папером. Це зробило CutePDF важливою програмою, незважаючи на використання додаткового перетворювача PS2PDF.

У Windows 10 все, що можна роздрукувати, можна і зберегти в PDF.

WizMouse

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

До появи Windows 10, якщо ви проводили курсором над вікном і намагалися прокрутити його вміст колесом миші, нічого не виходило, якщо вікна не було в фокусі, навіть якщо воно виразно було в полі зору. Windows була єдиною з великих операційних систем з таким обмеженням.

Програма WizMouse дозволяла обійти цей недолік. Windows 10 представила скролінг у фоновому режимі, так що потреба в сторонніх рішеннях відпала.

Linux у віртуальній машині

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Оболонка Bash є улюбленим інструментом багатьох програмістів і нічого з Windows не могла зрівнятися з нею. Багато хто розробники з цієї причини запускали дистрибутив Linux у віртуальній машині Windows (зразок Oracle VirtualBox), щоб Bash був під рукою.

Більше це не потрібно. Windows 10 Anniversary Update запропонував не конкурента для Bash, а версію самої оболонки Bash завдяки співпраці з компанією Canonical, розробник Ubuntu Linux. Це не контейнер і не віртуальна версія Bash, а повноцінна оболонка.

Пошук ключів Windows

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Важко буває знайти ключі від програм, які ви встановили вже давно, а тепер зібралися перевстановлювати. Наприклад, якщо ви оновлювали до Windows 10 комп’ютер, який купили на більш ранньої версії системи. У Windows 10 давні інструменти Magical Jelly Bean KeyFinder або Belarc Advisor повертають стандартні ключі замість автентичних. Причина — Windows 10 пов’язує активацію з цифровим документом, пов’язаним з апаратними комплектуючими, а після установки Anniversary Update з обліковим записом Microsoft.

З іншого боку, вищезгадані програми можуть працювати не тільки з Windows, але і з іншими додатками, так що зовсім марними вони не стануть.

Заміна меню «Пуск»

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Іноді смерть хороших сторонніх програм викликає тільки радість. Наприклад, безліч замін меню «Пуск» з’явилися з релізом Windows 8. Програми на зразок Start8 і Classic Shell стали марними з поверненням меню «Пуск» у Windows 10.

Хоча вони не стали зовсім вже марними. Багатьом не подобається, як в меню Windows 10 змішаний традиційний дизайн і живі плитки з Windows 8. В такому випадку класичний вигляд повернуть сторонні програми.

10 хороших програм, які застаріли з появою Windows 10

Те ж саме відноситься до ModernMix, відмінному інструменту епохи Windows 8, який перетворював виключно повноекранні сучасні програми в традиційні вікна на робочому столі. Тепер Windows 10 робить це сама і час ModernMix пройшло.

Мертві програми Windows 10

На цьому колесо прогресу не зупиниться і у нього будуть все нові жертви. Microsoft вже підготувала похорон браузера Internet Explorer, випустивши замість нього Edge. Опція fresh Start Windows 10 Anniversary Update поки що має лише посилання на сайт, але незабаром замінить собою інструменти на зразок PC Decrapifier. Те ж саме відноситься до програми f.lux, а ініціатива Play Anywhere одного разу може поховати приставки Xbox.