Нова операційна система Microsoft Windows 10 отримала досить теплий прийом у блогерів і фахівців з комп’ютерних технологій. Що ще більш важливо, нова Ос була прийнята з розпростертими обіймами користувачами, які мріяли розлучитися з Windows 8 на ноутбуці і почати з чистого аркуша.

Безсумнівно, Windows 10 вдихнув нове життя в лінійку Windows. Однак, є і погані новини. Як багато користувачі знають, Windows 10 шпигує практично за всім, що ви робите. За всім. Microsoft не соромиться відстежувати будь-яку вашу активність на пристрої під управлінням Windows 10, причому не тільки мережеву. І навіть якщо ви не агент спецслужб, вам це навряд чи припаде до вподоби.

За замовчуванням Windows 10 налаштована на максимальне отримання про дії користувача за комп’ютером. Причому, якщо ви почитаєте ліцензійну угоду з Microsoft (з яким ви до речі погодилися при установці Windows 10 і яке ніхто не читає), у вас волосся стане дибки! Ви самі дозволяєте Microsoft шпигувати за вами, а вже як компанія розпорядитися цією інформацією — одному *** відомо.

Отже, якщо ви хочете припинити стеження в Windows 10, вам невимовно пощастило. Сьогодні я познайомлю вас з 11 різними утилітами, які раз і назавжди вирішать проблему стеження в Windows 10.

 

Destroy Windows 10 Spying

Destroy Windows 10 Spying — одна з найпопулярніших, простих і ефективних програм, які дозволяють відключити стеження в Windows 10. Програма в одне натискання дозволяє вимкнути відстеження користувальницької активності, видаліть непотрібні вбудовані додатки WIndows 10, а також очистити або змінити файл hosts. Також за допомогою цієї утиліти можна налаштувати параметри конфіденційності Windows 10.

Destroy Windows 10 Spying містить професійний режим для більш гнучкої настройки, але якщо ви не знаєте, навіщо він вам потрібен — не вмикайте його.

Працює програма дуже просто, запускаєте її, натискаєте на кнопку «Destroy Windows 10 Spying» і чекаєте закінчення роботи утиліти.

Скачати Destroy Windows 10 Spying

Disable Win Tracking

Disable Win Tracking дозволяє вибірково відключити або видалити будь-яку службу, яка може використовуватися для стеження за вами, а також вибірково видалити будь-який з встановлених додатків Windows 10. Цікава фішка програми в тому, що вона дозволяє знову включити будь-яку з служб (якщо ви не видалили її безповоротно), а також заново встановити будь-який з віддалених встановлених додатків.

Працювати з програмою дуже просто.

  • Запускаєте скачаний файл
  • Відзначаєте галочками сервіси, які хочете видалити (верхня частина програми). Також відзначаєте необхідний режим роботи програми (Service Method). Якщо хочете відключити служби — «Disabled», якщо безповоротно видалити — «Delete». Тиснете кнопку «Go»
  • В нижній частині програми відзначаєте передвстановлені програми Windows 10, які хочете видалити. якщо хочете видалити усі — вибираєте «Select all apps»
  • Тиснете «Unistall selected apps» для видалення обраних програм.
  • Також можливо відновити відключені служби/дистанційні програми. Для цього необхідно вибрати потрібні служби/програми у вікні програми і відзначити режим «Revert» для служб і нажити»Reintall original apps» для додатків.

В цілому, цілком зручна програма. Особливо цікава можливість «повернути все, як було».

Скачати Disable Win Tracking

DoNotSpy 10

Програма DoNotSpy має безліч налаштувань, які дозволять досвідченому користувачеві гнучко налаштувати рівень своєї конфіденційності. Однак у цієї програми є і мінус — разом з безкоштовною версією програми встановлюється. яке часом буде показувати рекламу в браузері. За платну версію потрібно віддати 5 баксів. Так що безкоштовну версію ставити не раджу, а витрачати чи ні свої гроші на цю програму — вирішувати вам.

Скачати DoNotSpy

Windows 10 Privacy and Shit

Windows 10 Privacy and S**t є звичайним набором коду. Необхідно завантажити текст коду з офіційної сторінки, створити файл .bat і виконати його. Запускаєте файл від імені адміністратора і далі він все робить сам — відключає стежать за вами служби, телеметрію, змінює файл hosts.

Скачати Windows 10 Privacy and Shit

Windows 10 Privacy Fixer

Windows 10 Privacy Fixer володіє компактним інтерфейсом, за допомогою якого ви можете змінити важливі настройки конфіденційності в Windows 10. Натискаєте на кнопку «Check» і програма перевіряє вашу систему на наявність включених сервісів і служб, які слідкують за вами.

Windows 10 Fixer Privacy дозволить вам відключити 4 основних сервісу пов’язані зі службою телеметрії і зворотного зв’язку, блокувати телемtтрию допомогою файлу hosts, заборонити додаткам доступ до системних функцій, таких як місце розташування і календар, а також внести зміни в загальну конфіденційність (наприклад, відключити унікальний рекламний ідентифікатор)

Також ви можете використовувати цю програму, щоб видалити всі вбудовані додатки Windows 10. Майте на увазі, що бекап не створюється і за допомогою даної програми ви не зможете відновити ці програми після видалення.

На жаль, в Windows 10 Fixer Privacy відсутні пояснення деяких функцій програми, що часом викликає легке здивування.

Скачати Windows 10 Privacy fixer

 

W10 Privacy

W10 Privacy володіє величезною кількістю налаштувань і навряд чи її можна рекомендувати починаючому користувачеві. Однак для досвідченого користувача вона буде знахідкою — адже з її допомогою можна не тільки повністю відключити стеження в Windows 10 і видалити будь-які вбудовані додатки, але і неймовірно точно і гнучко налаштувати рівень своєї конфіденційності. Однозначно рекомендується всім досвідченим користувачам.

Скачати W10 Privacy

Shut Up 10

Утиліта з простим і зрозумілим назвою Shut Up 10 приємно здивувала. Вона має російськомовним інтерфейсом, гнучкими настройками, керівництвом по використанню, а також поясненням до кожної опції. Якщо Вам цікаво, що робить ця програма, щоб підвищити рівень вашої конфіденційності, ви можете витратити не одну годину, читаючи описи до функцій програми. Рекомендується користувачам з будь-яким рівнем досвіду.

Скачати Shut Up10

Spybot Anti-Beacon for Windows 10

Spybot Anti-Beacon for Windows 10 був створений авторами Spybot Search & Destroy, популярного анти-шпигунського ПЗ для Windows. Утиліта дозволяє блокувати телеметрію і хости, забороняти використання рекламного ідентифікатора, відключати оновлення Windows і деякі функції Windows 10, які можуть небажано позначитися на вашу конфіденційність.

Програм при старті сканує систему і виводить звіт. Натисніть кнопку «Прищепити», щоб провести зміни або «Скасувати», щоб скасувати їх.

Скачати Spybot Anti-Beacon for Windows 10

 

Ashampoo AntiSpy for Windows 10

 

Ashampoo AntiSpy for Windows 10 пропонує створити точку відновлення при старті, що вже добре=). При запуску програма показує список всіх налаштувань системи, пов’язаних з вашої приватністю і особистого життя. Всі налаштування поділені на категорії (загальні,місце розташування, камера і т. д.), що дуже зручно.

Для того, щоб застосувати рекомендовані дії досить натиснути на меню «Action» у правому верхньому куті програми і вибрати «Set all reccomended settings». На жаль в програмі відсутній опис налаштувань, що може бути проблемою для недосвідчених користувачів.

Завантажити Ashampoo AntiSpy for Windows 10

Windows Privacy Tweaker

Ще одна програма, яка сканує ваш комп’ютер при старті і повідомляє вам які налаштування приватності бажано змінити.

Windows Privacy Tweaker відображає всі налаштування в 4 вкладках (Служби, Планувальник завдань, реєстр і захист USB). Всі налаштування, які загрожують вашої приватності, виділені червоним. Також програм підтримує роботу з командним рядком і пропонує створити точку відновлення при старті. Також вносить зміни до реєстру систему (ви контролюєте які). В цілому, не рекомендую початківцю, так як програма на англійській і не містить пояснень до функцій.

Скачати Windows Privacy Tweaker

Win10 Spy Disabler

Win10 Spy Disabler вимагає установки, на відміну від перерахованих вище програм. При старті вона відображає поточний стан служб і системних налаштувань, що відповідають за приватність. Інтерфейс програми складається з 4 вкладок (Налаштування приватності, системні настройки, додатки Windows, VPN сервіс). Відзначаєте галочками потрібні пункти і тиснете «Apply Now». Програма не дуже доброзичлива до новачкам, так як відсутні описи функцій, а розділ VPN створений лише для реклами сервісу HideMyAss. В цілому непогана програма, знову ж таки для тих, хто знає за що відповідають функції програми.

Скачати Win10 Spy Disabler

Отже, сьогодні ми розглянули 11 безкоштовних утиліт, які можуть відключити стеження в Windows 10. Сподіваюся, мій огляд допоміг вам знайти програму, яка підходить саме вам. Я б рекомендував використовувати Destroy Windows 10 Spying і Shut Up 10 длятключения стеження в Windows 10.